می مولداوی همیشه برنده آن خسته کننده مبارزه با فساد ؟

یک مرد پیاده گذشته گرافیتی به تصویر می کشد یک مولداوی پنج Lei سکه در پایتخت Chișinău, 2019. عکس (c): ماکسیم ادواردز. با اجازه استفاده می شود.

این مقاله ممکن است از طریق همکاری با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان

“من قربانی از تقلب توسط عالی رتبه مقامات فاسد که رفته اند مجازات” شکایت استانیسلاو Ivanița یک کشاورز از روستای Corbu در Dondușeni منطقه در شمال دور از مولدووا. این 60 سال کهنه از درگیری در نزدیکی مبارکه Transnistria در حال حاضر چهره های نبرد با مقامات مولداوی: استانیسلاو مبارزه بازپرداخت وام که مبلغ تا یک سوم افزایش یافته زیر رسوایی فساد مربوط به سرقت یک میلیارد دلار از اروپا یکی از فقیرترین کشورها است. بانک نمی دادن اما نه او.

بسیار تغییر کرده است در مولداوی سیاست شده است. سیاستمداران از این دولت اروپای شرقی آمده اند و رفته اند شکست و جایگزین کردن هر یک از دیگر بیش از 30 سال گذشته از استقلال اما یک چیز باقی می ماند استاتیک: بی امان خود توانایی به منظور جلب مولداوی به بین المللی رسوایی فساد. می تواند که تا کنون تغییر دهید ؟

“Deoligarchisation”

رسوایی Ivanița اشاره است به “دزدی قرن” که بدنام ترین مثال از فساد در سطوح بالا در مولدووا. از سال 2012 تا سال 2014 مبلغی معادل یک میلیارد دلار بود siphoned کردن سه بانک های محلی و خارج از کشور فرستاده شده تحت پوشش وام تحت تضمین دولت است. از طریق پیچیده زنجیره ای از شرکت های پوسته این پول که در واقع خارج از بودجه دولت پس از گسترش در سراسر ده ها تن از حوزه های قضایی است. مولداوی به مالیات دهندگان در سمت چپ جای پای این لایحه است.

پس از رسوایی بانکی بین المللی مطبوعات و حتی اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای با اشاره به مولداوی به عنوان یک “اسیر دولت است.” از سال 2015 این کشور توسط یک قبیله از مقامات رهبری ولادیمیر Plahotniuc سابق معاون پارلمانی و رئیس هیئت حاکمه حزب دموکرات مولداوی (DPM). Plahotniuc شد به طور گسترده ای در نظر گرفته غیررسمی حاکم جمهوری با وجود برگزاری هر دولتی برای چندین سال.

اما در تابستان 2019 در PDM دولت از دست قدرت سرنگون توسط بعید است ائتلاف محلی سوسیالیست به رهبری pro-رئیس جمهور روسیه ایگور Dodon و طرفدار اروپا اکنون بلوک. دولت استعفا داد و oligarch داد تا پست خود به عنوان PDM رهبر حزب. Plahotniuc چپ این کشور در راز, اعلام استعفای خود از سیاست است. پرواز خود را ساخته شده است با تشکر از مشترک فشار سیاسی از اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا و روسیه است.

با Plahotniuc رفته, مولداوی, جدید حاکمان اعلام کرد “deoligarchisation” اولویت خود را. در ژوئن 8, ائتلاف جدید به تصویب مجلس بیانیه بر “به رسمیت شناختن جمهوری مولداوی به عنوان یک اسیر دولت” و توصیف PDM حکومت به عنوان “توتالیتر است.” آن رفت و به تماس با فساد اداری “مشترک ملی بدبختی” و “تهدید اصلی برای آزادی و امنیت و رفاه جمهوری مولداوی و شهروندان خود” به عنوان یک نتیجه است که “مولداوی تبدیل به یکی از فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورها در اروپا با هشدار دهنده سطح depopulation.”

بنابراین در اکتبر 2019, مولداوی ملی مبارزه با فساد اداری در مرکز و ویژه دادستان اعلام کرد که Plahotniuc بود می خواستم برای پول شویی در فوق العاده مقیاس بزرگ است. Plahotniuc اموال و دارایی در مولداوی — ارزش 55 میلیون lei (یا US $3.1 میلیون)— را به طور موقت متوقف شده است اما محل دقیق آن خود را ناشناخته باقی می ماند. در ابتدا رسانه ها گزارش دادند که oligarch مخفی شده بود در ایالات متحده, اما آن را پس از تبدیل شدن به شناخته شده است که آمریکایی ها در نظر او ناخواسته مهمان.

در واقع در نیمه اول ژانویه 2020 مایک Pompeo, وزیر امور خارجه, به یک بیانیه رسمی در مورد “ولادیمیر Plahotniuc ، اعمال فاسد که تضعیف حاکمیت قانون و به طور جدی به خطر بیافتد استقلال نهادهای دموکراتیک در مولدووا.” در ژانویه 13, وزارت امور خارجه ایالات متحده, به اشتراک گذاری Pompeo سخنرانی محروم Plahotniuc و خانواده اش از سمت راست برای به دست آوردن ویزا.

این مراحل شده اند غیر قابل تصور فقط یک سال پیش. اما ایمان در مبارزه با فساد هنوز هم باقی می ماند — در سال گذشته یک سوم از مولداوی آن را به نام خود بسیاری از نگرانی. شفافیت بین الملل به تازگی منتشر شده 2019 شاخص ادراک فساد (CPI) در رتبه مولداوی 120 180 کشور بین سیرالئون و نیجریه.

یک کشور خشک فشرده

استانیسلاو Ivanița داستان است یک مثال از اینکه چگونه این فساد می تواند خراب کردن معیشت و زندگی عادی شهروندان مولداوی. کشاورز ورشکست پس از هزینه های خود را از بانک وام یک سوم افزایش یافت.

استانیسلاو led نویسنده از طریق یک جوان باغ سیب که او مجبور به فروش به منظور بازپرداخت بخشی از وام بانکی. کشاورز بود و وام گرفته شده از €35,000 برای خرید باغ و تجهیزات کشاورزی فقط چند سال قبل از بانکداری رسوایی.

مولداوی کشاورز استانیسلاو Ivanița می ایستد در چه زمانی باغ خود است. عکس (c): ولادیمیر Thorik. با اجازه استفاده می شود.

هرج و مرج به دنبال. بهره استانیسلاو وام افزایش یافته و به مسائل بدتر مولداوی Leu ارزش. این منجر به هزینه های کشاورز وام به افزایش 33٪. به پرداخت بانک Ivanița خانواده مجبور به فروش تمام هشت هکتار از زمین های خود را یک تراکتور و یک مزرعه ساختمان استفاده می شود به خانه دام است. اما این کافی نیست.

“برای پرداخت بدهی این بانک می خواهد به دور آخرین چیزی که من باید: خانه ای که در آن من زندگی می کنند. در هر صورت من را ترک خواهد کرد. من نمی بینم آینده در یک کشور که در آن افرادی مانند من به مجسمه نیم تنه به دلیل تقلب توسط مافیا و مقامات فاسد” استانیسلاو فریاد می زند.

کاهش ارزش پول افزایش هزینه های وام و کاهش نرخ بین المللی اعتماد به نفس در مولداوی مقامات این روشن ترین عواقب طولانی مدت از این نوع فساد که کشف و ضبط مولدووا.

“با توجه به استهلاک از leu در شروع 2015, 25 درصد از شهروندان مولداوی شد یک فقیر با یک چهارم; از دست دادن کل به جمعیت است که حدود سه و نیم میلیارد دلار” گفت: Veaceslav Ioniță یک مولداوی تحلیلگر و رئیس سابق مجلس در کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و بودجه مسائل.

مولداوی اقتصاددانان می گویند که پس از سرقت از میلیارد, اروپایی اهدا کنندگان قطع حمایت مالی برای مولداوی به حداقل. با توجه به Ioniță اگر در 2014 کشور دریافت کمک های مالی به ارزش سه درصد از تولید ناخالص داخلی (حدود 270 میلیون سال) توسط 2019 این مقدار کاهش یافته بود به چند میلیون (تا 0.2 درصد از تولید ناخالص داخلی).

در انتظار یکی دیگر از Plahotniuc?

Plahotniuc خروج از سیاست بود که با استقبال مولداوی مبارزه با فساد ، اما آنها استرس است که سرنگونی یک oligarch کافی نیست. هر جامع ضد فساد درایو تحلیلگران استدلال می کنند که اعتصاب در بنیاد مولداوی سیاست است. که بدان معنی است که مولداوی نیاز به رهبران سیاسی را برای خسته کننده چالش — به معنی “راه اندازی مجدد” سیستم از طریق اوایل انتخابات مجلس.

علامت Tkachuk برجسته مشاور سیاسی و مشاور سابق مولداوی رئیس جمهور ولادیمیر ورونین. Tkachuk که منجر به تازگی راه اندازی مدنی کنگره حزب معتقد است که حتی پس از Plahotniuc خروج, “حافظه سازمانی زندگی در نظام انتخاباتی به خصوص در قالب انتخابات مستقیم ریاست جمهوری است که او اختراع برای [سیاسی] مهم بدون قدرت.”

“اما اصلی میراث [Plahotniuc] است که جریان سیاسی اکثریت که متشکل از دو نرم افزار-Plahotniuc احزاب است. پارلمان خود را انتخاب ضد دموکراتیک سیستم مخلوط” توضیح Tkachuk. “هنگامی که این آخرین holdout از رژیم فرو می ریزد و زمانی که نخستین انتخابات دموکراتیک برگزار می شود و سپس از آن خواهد شد ممکن است به می گویند که مولداوی است که دیگر اسیر!”

به طور مشابه, Alexandru Slusari یک سیاستمدار از اکنون بلوک که ریاست کمیسیون پارلمانی برای بررسی سرقت از میلیارد و معتقد است که “Plahotniuc نماد رژیم فاسد چهار سال گذشته” اما تاکید می کند که “همه گناهان فساد هستند به سرزنش او.”

“بسیاری از مردم از Plahotniuc همراهان احساس خوبی تحت Dodon جدید قدرت. مانند کک آنها به سرعت شروع به پریدن کرد از یک سگ دیگر و همچنان درگیر در طرح های فساد. این مهم نه تنها به حذف یک فرد با یک تاریخ بزرگ فساد اما برای از بین بردن سیستم خود را” توضیح Slusari. سیاستمدار معتقد است که در حالی که Plahotniuc آورده شود باید به مولداوی به صورت عادلانه و باز محاکمه “او چیزی [متهم] را که درباره بسیاری از مردم از جمله رئیس جمهور فعلی.”

در اکتبر 2019, Slusari اعلام اسامی افراد ذینفع از سرقت از یک میلیارد مولداوی به مجلس. نام برجسته در یک گزارش طولانی نگهداری می شود از چشم های عمومی با تحقیقات شرکت Kroll, Inc., که استخدام شده بود توسط مقامات مولداوی به نگاه به پول ناپدید شدن در خارج از کشور. در میان این نامها بود ولادیمیر Plahotniuc که Slusari نام اصلی ذینفع سیاستمدار ایلن Șor (که تحت کنترل یک گروه از سه بانک از آن پول برداشته شد) چندین نمایندگان از Șor سیاسی حزب سابق نخست وزیر و رهبر حزب لیبرال دموکرات (LDPM) ولاد Filat. Filat که تا به حال بوده است محکوم به شش سال زندان در سال 2016 از زندان آزاد شد در ماه دسامبر گذشته.

“ما می بینیم که چگونه [Plahotniuc را] رژیم در تلاش است به تکثیر خود را تحت شرایط جدید و جدید ‘رئیس'” اعلام کرد Viorel Cibotaru که منجر LDPM برای چندین سال پس از Filat. “بر خلاف [فعلی PSRM و PDM تحت سلطه پارلمان] است که بیشتر احتمال دارد به را امتحان کنید و مناسب و تغییر رژیم.”

Cibotaru که در حال حاضر هدایت مولداوی اروپا موسسه مطالعات سیاسی معتقد است که کلید رهایی کشور از فساد نهفته در اصلاحات سیاسی (فوری انتخابات پارلمانی برگزار می شود تحت یک سیستم متناسب است که در آن آشکارا فاسد و سیاستمداران بی اعتبار خواهد بود محروم از در حال اجرا) و بازگشت به رئیس جمهور که منتخب مجلس و نه شهروندان. او همچنین استدلال میکند که آنچه مورد نیاز است نه “محکم” از قانون اما آن “ساده سازی” به این معنی است که ریسک های مالی در ارتباط با غنی سازی غیر قانونی باید به مراتب بیش از سود است.

یک مسیر پوشیده شده با موانع

استانیسلاو Pavlovschi یک مولداوی قاضی که قبلا در دادگاه اروپایی حقوق بشر (ECHR) معتقد است که سیاستمداران’ ادعا می کند برای مبارزه با فساد تنها باید دیده می شود به عنوان معتبر اگر آنها می تواند “نشان دادن به جامعه به صورت روزانه است که آنها [شخصا] رد طرح های فاسد.”

“ارتکاب اعمال فساد باید تبدیل به غیر سودآور می گوید:” قاضی سابق از ECHR. اما به درایو به جلو کسانی که اصلاحات می گویند Pavlovschi و دیگر کارشناسان مستقل و موثر و آزاده رهبران قوه قضائیه و اجرای قانون بدن ضروری و مورد نیاز.

شده است که در یک نقطه sticking در ماه های اخیر. آن را شکست مولداوی سیاستمداران موافق دادستان جدید عمومی که منجر به انحلال اولیه دولت طرفدار غرب اصلاح طلب Maia Sandu در ماه نوامبر گذشته. نمایندگان از PSRM, Sandu را متحدان سابق رای دادند با PDM کرد. 47 ساله اقتصاددان یون Chicu سابق وزیر مالیه از Plahotniuc بار انتخاب شد مولداوی به نخست وزیر که در همان ماه. تا آن زمان Chicu خدمت کرده بود به عنوان مشاور رئیس جمهور Dodon که در ستایش او را به عنوان یک “توهم” پس از انتصاب خود را.

آیا سقوط Sandu دولت املا پایان “deoligarchisation”?

نه لزوما. پس از Chicu دولت به قدرت رسید Alexandru Stoianoglo شد مولداوی جدید دادستان کل. با وجود Stoianoglo وابستگی با PDM چند کارشناسان گفت GlobalVoices که آنها باور دارند که او نشان می دهد تمایل واقعی برای تغییر چگونه خود را در موسسه بررسی موارد فساد.

با توجه به آمار و ارقام داده شده توسط Stoianoglo در یک کنفرانس مطبوعاتی در این ماه بیش از چهار سال گذشته مولداوی تخصصی مبارزه با فساد دادستان به ارمغان آورده است بیش از یک هزار مورد فساد به دادگاه. حدود 45% از این در نظر گرفته شد در یک یا دو دادگاه جلسات. در حدود یک سوم از موارد بررسی شده توسط ضد فساد دادستان بودند نمونه از خرده فساد مربوط به مبالغ بالاتر از 5000 تا Leu (€250). سر از مولداوی به دادگاه تاکید کرد که در حالی که مبارزه با فساد دادستان بررسی خرده موارد تحقیقات در مقیاس بزرگتر های فساد پیشرفت نکرده. این “دزدی قرن” با توجه به Stoianoglo بررسی شد و تنها شش دادستان در حالی که برخی از نسبتا بی اهمیت موارد ویژه تا 45 متخصصان است.

در ضمن مولداوی به اجرای قانون بدن می گویند که آنها هنوز در حال کار سخت برای ایجاد محل Plahotniuc و فشار خود را برای گنجاندن در لیست سیاه اینترپل.

“از امروز شده است وجود دارد هیچ پاسخ رسمی از اینترپل مرکزی دفتر در لیون مربوط به جستجو بین المللی حکم ولادیمیر Plahotniuc گفت:” آنجلا Starinschi مطبوعات افسر از مولدووا ملی مبارزه با فساد اداری مرکز در نظرات به GlobalVoices در 28 ژانویه. “مبارزه با فساد یک فرآیند مداوم با در نظر گرفتن این واقعیت که وجود دارد این است که تحمل بالا نسبت به فساد در جامعه است. این نیز به حساب ناتوانی نهادهای دولتی برای مقابله با تعداد زیادی از موارد فساد. همین دلیل است که [ما] افزایش فعالیت ها برای جلوگیری از فساد از طریق آموزش عمومی” گفت: Starinschi.

“وجود دارد صدها نفر از کارمندان و مقامات مجری قانون که به طور کامل از دست داده و روابط خود را به دولت به قانون و به خود شهروندان” آغاز شد وادیم Pistrinciuc سابق معاون رئیس LDPM و مدیر اجرایی این موسسه برای طرح های استراتژیک یک Chișinău بر اساس فکر می کنم تانک. “ما آنها را به خاطر ‘تشنج’ از این کشور است. و آنها هنوز هم در اینجا.”

Pistrinciuc متقاعد شده است که Chicu دولت ساخته شده است “سرسپردگان حزب دموکرات که در حال کار در راز با Plahotniuc و PSRM… بدترین چیز این است که آنها در حال بازسازی بسیاری از طرح ها از گذشته است.”

“Dodon است Plahotniuc دانشجویی که تصمیم گرفته است به دنبال معلم خود را قدم به قدم” نتیجه گیری Slusari. “اما من باور نمی کنم که او Plahotniuc را جرات. مخالفان به سادگی نمی خواهد اجازه می دهد تا از تکرار دولت ضبط سناریو.”

تهدید که تاریخ تکرار خواهد شد خود را که در کشور خود باقی خواهد ماند به دام افتاده در یک باطل مارپیچی از بی تفاوتی و مصونیت از مجازات را ترک کرده است مولداوی مانند Ivanița تمایلی به تامل بر آنچه در آینده خواهد آمد. “این غیر ممکن است برای پیش بینی هر چیزی در حالی که مردم در حال سرقت تحت تضمین دولت” نتیجه گیری کشاورز.

“من ملک مانند مولداوی گرفته شده است به دور یک قطعه در یک زمان. من هیچ ایمان به آینده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet