می توانید یک مورد علاقه تاشکند تئاتر مقاومت در برابر wrecking ball?

“Ilkhom محله” می خواند این Uzbek-زبان طرف در محل Ilkhom تئاتر مرکزی در تاشکند. عکس (c): Filip Noubel. با اجازه استفاده می شود.

یاد مستقل تئاتر در ازبکستان سرمایه است که با تهدید به اخراج آشکار تنش میان نخبگان سیاسی و اقتصادی به عنوان آسیای مرکزی پرجمعیت ترین کشور درگیر در پر از دست انداز اصلاحات. به عنوان تاشکند به سرعت در حال تغییر یک کمپین عمومی در جریان است برای صرفه جویی در یکی از کشور محبوب ترین مستقل فرهنگی فضاهای.

پرتره با افتخار Ilkhom تئاتر بنیانگذار علامت ویل. عکس (c): Filip Noubel. با اجازه استفاده می شود.

از آن ابتدا Ilkhom تئاتر در تاشکند برجسته خود را به عنوان یک مکان غیر معمول. تئاتر نام به معنای “الهام” در ازبکستان و آن را در سال 1976 تاسیس شد توسط مارک ویل یک مدیر هنری که موفق چیزی کاملا شگفت انگیز: به حدی او قادر به جلوگیری از فراگیر سانسور از زمان. تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی و فرهنگ در نظر گرفته شد دامنه دیگری از ایدئولوژی کمونیسم و هدف آن این بود که به حمایت از حزب خط. در یک سیستم بدون یک اقتصاد بازار عامل بدون یارانه دولتی نزدیک به غیر ممکن است اما ویل در بر داشت راه را — همه در حالی که حفظ میزان قابل توجه از استقلال به عنوان یک هنر آوانگارد مدیر.

این وضعیت به طور قابل توجهی تغییر زمانی که ازبکستان اعلام استقلال در سال 1991: نامحدود سرمایه داری همراه با بی سابقه آزادی بیان جاروب کشور است. بسیاری از دولت حمایت نهادهای فرهنگی از کسب و کار رفت. ویل یک بار دیگر مشغول به کار سحر و جادو خود را و قادر به بالا بردن مشخصات Ilkhom تئاتر به عنوان یک مشهور فضا برای تجربی درام. تئاتر اهدا شد جایزه بین المللی و موفق به زنده ماندن از لحاظ اقتصادی به لطف ترکیبی از کمک های مالی اختصاص داده شده theatregoers خود را در کافه و درام و پشتیبانی از خارج از کشور.

پوستر برای علامت گذاری ویل بازی تقلید از قرآن است. عکس (c): Filip Noubel. با اجازه استفاده می شود.

به عنوان ازبکستان تغییر آن زبان سیاست و ترویج استفاده از ازبکستان برابر قبلا ممتاز روسی زبان Ilkhom تئاتر نیز تبدیل به یک نقطه وحدت فکری برای سخنرانان روسیه بدون در نظر گرفتن قومیت خود را.

نسبت آزادی بیان با تجربه ترین پست کشورهای شوروی در 1990s زمین به توقف در ازبکستان پس از یک سری از بمب گذاری در سال 1999 بود و بیشتر محدود پس از سال 2005 به ناآرامی های اندیجان. در حالی که Ilkhom تئاتر موفق به حفظ برخی از آزادی یک ضربه بزرگ آمد و در تاریخ 7 سپتامبر سال 2007 زمانی که ویل ترور شد. شرایط قتل او باقی می ماند تیره به این روز است. در حالی که قاتلان دستگیر شدند, برخی از ناظران واقع انگیزه های خود را در زمینه محافظه کار که عمدتا مسلمان جامعه است. برای مثال ویل بازی تقلید از قرآن بر اساس شعری از این شاعر روسی الکساندر پوشکین باعث جنجال در Uzbek جامعه— آیا به عنوان ویل خود همجنسگرایی.

قابل توجه بازیگران از Ilkhom تئاتر تصمیم به انجام در روز پس از ویل قتل است. آنها استدلال می کنند که “این نشان می دهد باید در” کمک به یکی دیگر از افسانه های اطراف نام Ilkhom.

وارد بولدوزر

یک فصل جدید شروع در ازبکستان تاریخچه زمانی که رئیس جمهور اسلام کریموف که حکومت بلامنازع برای نزدیک به سه دهه درگذشت در سپتامبر 2016 و موفق شد توسط نخست وزیر سابق Shavkat Mirziyoyev. این کشور به سرعت سوار بر یک برنامه سیاسی و اصلاحات اقتصادی با نتایج مختلط. در حالی که شده است وجود دارد از آزادسازی در برخی از مناطق و فساد و عدم دسترسی به عدالت و سانسور هنوز هم تحت تاثیر قرار ازبکی جامعه عمیقا.

این Ilkhom تئاتر ممکن است جان سالم به در سانسور و اقتصادی تحول اما در حال حاضر آن چهره یکی دیگر از دشمن: عظیم شهری خوبی توسعه. لجام گسیخته شهرنشینی در سال های اخیر را نابود کرده است و بسیاری از پایتخت ازبکستان را نقطه عطفی ساختمان از دوره اتحاد جماهیر شوروی. یک مثال بود تخریب خانه سینما (Дом Кино) در ژانویه 2018 یک دوران شوروی ساختمان که میزبانی جشنواره بین المللی فیلم. دولت در توجیه این حرکت به عنوان پیشرفت بخشی از یک حرکت برای تبدیل پایتخت تحت پرچم تاشکند شهر ما 3 میلیارد دلار مگا پروژه که تاکنون بخش بزرگی از مرکز شهر به یک سایت ساختمان.

این Ilkhom تئاتر اشغال بخشی از طبقه همکف و زیرزمین یک ساختمان بزرگتر آن نیز خانه Shodlik هتل قصر. در تاریخ 7 فوریه صاحبان جدید از ساختمان Olefos پلازا شرکت با ارسال نامه ای به Ilkhom تئاتر و اطلاع رسانی به آنها را به تخلیه محل با توجه به بازسازی کار می کند. در این نامه آمده است که:

Здание внешнее в неприглядном состоянии находится в центре города и своим видом портит общий облик столицы.

ساختمان ارائه ناخوشایند بیرونی است و واقع شده در مرکز شهر; آن زمان دولت غنایم نگاه کلی از سرمایه است.

تئاتر تا به حال یک قرارداد خاص با صاحب قبلی تضمین اجاره رایگان اجاره تا 2023 با خودکار تمدید قرارداد برای ده سال دیگر. این قرارداد جایگزین در سال 2017 زمانی که دولت در زمان بیش از ساخت و فروش آن به Ofelos پلازا شرکت. پس از این اطلاعیه حامیان تئاتر و همچنین کارکنان خود را راه اندازی چندین کمپین های آنلاین از جمله هشتگ #saveilkhom و در #спасемильхом در Facebook و Twitter.

در این عکس نوشته شده توسط تاشکند اقامت یک دختر جوان دارای یک علامت مطلب “تاشکند نیاز Ilkhom تئاتر”

دو زبانه وب سایت نیز راه اندازی شده است برای جلب محلی و بین المللی پشتیبانی و میزبان دادخواست. اما به نظر می رسد این است که نه فقط مخالفان جنبش است. غیر منتظره یکی از صداهای خواستار حفاظت از تئاتر است که از سعیده Mirziyoyeva دختر رئیس جمهور فعلی. Mirziyoyeva که در خدمت به عنوان معاون دولت را پایه و اساس رسانه های جمعی و توسعه زیر نوشت در مارس 11:

امید برای بقا

در حالی که به نظر می رسد که Mirziyoyeva بیانیه ممکن است با توجه به تئاتر فرصتی برای ماندن که در آن وجود داشته است از سال 1976 کارکنان در تئاتر محتاط باقی می ماند. با توجه به معاون مدیر ایرینا بهارات جدید طرح ساختمان صاحبان این است که برای بازسازی کل ساختمان بیش از یک دوره دو سال و اضافه کردن طبقه جدید به این معنی است که:

Это, как мы понимаем, будет означать, что понадобится рыть котлован, и наш подвал будет разрушен

به عنوان ما درک می کنیم که آنها نیاز به حفر یک گودال به این معنی است که ما زير زمين نابود خواهد شد.

ازبکی مستند عکاس و فیلمساز تیمور Karpov گفت GlobalVoices که داستان به دور از بیش از:

Она, как и ее отец, имиджмейкеры, им необходимо иметь позитивный образ в глазах общественности. Сейчас все зависит от того, насколько далеко могут обе стороны зайти. Шансы отстоять есть, но если власти начнут давить на руководство театра, то они сто процентов прогнуться и скорее всего пойдут на компромисс, будут искать новое здание и возможно это затянется на годы.

او [Mirziyoyeva] به عنوان به خوبی به عنوان پدر او هستند تصویر سازندگان آنها نیاز به یک تصویر مثبت در میان مردم است. در حال حاضر همه بستگی به این دارد که تا چه حد هر دو طرف می رفتن. یک شانس واقعی وجود دارد که Ilkhom می تواند زنده بماند اما اگر مقامات شروع به فشار به مدیریت تئاتر و آنها را مجبور به تسلیم. آنها نیاز به رسیدن به یک مصالحه و پیدا کردن یک ساختمان جدید. که کل فرآیند را در سال.

Ashot Danielyan یک شاعر و نوازنده سنگ که سازماندهی حوادث در تئاتر معتقد است که تئاتر رسمی نیاز به حفاظت از دولت به جای توجه به هوی و هوس ساختمان صاحبان:

Спасти театр можно лишь одним способом – дать ему статус неприкосновенности, как месту исторического и культурного значения. Ильхом – в переводе означает вдохновение, для меня это одно из главных вдохновляющих мест города, с 2007 года мы проводим в театре единственный постоянный рок-фестиваль в Узбекистане, без театра – может исчезнуть и целый пласт альтернативной музыки, ведь для многих молодых групп это единственная доступная площадка для выступлений.

تنها راه نجات تئاتر است که آن را نجس به عنوان یک محل از اهمیت تاریخی و فرهنگی. “Ilkhom” به معنی الهام بخش است. برای من این یکی از الهام بخش ترین مکان ها در تاشکند. از سال 2007 است و جایی است که ما شده ایم سازماندهی این کشور تنها جشنواره موسیقی راک است. بدون این تئاتر تمام صحنه موسیقی آلترناتیو می تواند ناپدید می شوند; برای بسیاری از گروههای جوان, آن را تنها در دسترس محل برای اجرای برنامه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>