کامبوج همچنان برای جلوگیری از فعالیت های یادبود تجلیل به قتل تحلیلگر Kem Ley

حدود 20 کامبوج راهبان و فعالین محروم شدند توسط پلیس از ارائه یک بودایی نماز مراسم در نزدیکی یک ایستگاه گاز که در آن یک تحلیلگر سیاسی کشته شد در جولای 10, 2016. عکس از Facebook صفحه کامبوج مرکز حقوق بشر

افراد و گروه های مسدود شده بود توسط پلیس و مقامات محلی در کامبوج از برگزاری فعالیت های بزرگداشت چهارمین سالگرد مرگ تحلیلگر سیاسی Kem Ley.

Kem Ley کشته شد در یک ایستگاه گاز در جولای 10, 2016. بسیاری از مظنون به قتل در ارتباط بود به کار خود را به عنوان یک مفسر و تحلیلگر سیاسی است. او به قتل رسید روز پس از او به یک مصاحبه رادیویی در مورد جهانی شاهد گزارش جزئیات فساد تحت Hun Sen دولت است که حکومت این کشور از سال 1985.

این مرد به اتهام قتل گفت که او کشته Kem Ley چون دومی را به او بدهکار پول است. اما نهادهای جامعه مدنی را مطرح شک و تردید مورد بررسی و محاکمه و اصرار دارند که عاملان جنایت با این حال باید پاسخگو باشند.

هر سال پس از سال 2016 در گروه های مختلف و افراد باید فعالیت های سازمان یافته به مناسبت سالگرد, در حالی که مقامات استقرار نمرات پلیس برای مختل کردن فعالیت های آن و آزار و اذیت کنندگان است.

در این سال بود هیچ تفاوتی ندارد.

در جولای 8, یک گروه از راهبان و فعالان جوان شد جلوگیری پلیس از برگزاری یک مراسم یادبود در ایستگاه گاز که در اواخر تحلیلگر کشته شد. آنها مجبور شدند به جای آن برای برگزاری نماز خود را در یک پیاده رو بیش از 100 متر از این سایت.

یک مرد جوان با پوشیدن یک پیراهن با Kem Ley صورت چاپ شده بر روی آن دستگیر شد که بعد.

روز بعد یک گروه از رهبران جوانان مسدود شد توسط نیروهای امنیتی از سفر به Kem Ley خانواده در تکئو.

یکی دیگر از کاروان راهبان و فعالان مسدود شده بود در تاریخ 10 ژوئیه. اما حامیان کشته مفسر ادامه داد: به افتخار او با گام گذاشتن در ماه مارس چندین کیلومتر است.

Chheang Sinath یک توک توک (three-wheeled vehicle) راننده و عضو مستقل دموکراسی از اقتصاد غیررسمی انجمن انتقاد از اقدامات مقامات در مصاحبه با VOD اخبار:

ما فقط به شرکت و احترام را نشان می دهد. تنها شرکت کننده و به یاد [Kem Ley] و فداکاری برای جامعه دیده می شود به عنوان یک تخلف [مقامات]. این مناسب نیست مگر اینکه ما برگزاری یک تظاهرات یا اعتراض چیزی. این فقط یک مراسم به پرداخت به او قدردانی اما مقامات در تلاش برای متوقف کردن ما.

ارجمند بو, شرط بندی یک راهب از پنوم پن بتکده ابراز نا امیدی است که گروه خود را از 10 راهبان بود مجاز به پرداخت جهات به Kem Ley:

ما می خواهیم به پرداخت جهات در محل کشته شد و ما نیز برگزاری مراسم در مکان های دیگر. ما به اینجا آمده و می خواهید برای سوزاندن بخور دادن. ما می خواهیم برای برگزاری مراسم تشییع جنازه در سایت. ما می خواهیم به یاد داشته باشید اعمال خوب خود را در اینجا چون ما این کار را تنها یک بار در سال.

Kem Ley و همسر و بچه ها مجبور شدند به دنبال پناهندگی در استرالیا پس از مرگ او. ت Rachana تشکر هواداران از شوهر مرحوم او برای تلاش های خود را:

من آنها را تحسین ترین دلیل آنها می دانند که هر سال هنگامی که وجود دارد هر جشن [از Kem Ley] مقامات همیشه ban [مجالس] و استفاده از خشونت در برابر آنها, اما آنها هنوز هم به شدت شرکت کنند. من احترام در نوع خود قلب است.

بیش از 30 سازمان های جامعه مدنی را امضا بیانیه درخواست کامبوج دولت به شکل مستقل و بی طرف کمیسیون به طور کامل به بررسی این قتل است.

آنها نیز محکوم به ادامه آزار و اذیت Kem Ley حامیان:

کامبوج دولت ادامه آزار و اذیت مدافعان حقوق بشر و فعالان کارگری, راهبان, روزنامه نگاران, اعضای مخالفین سیاسی خود و دیگران انتقاد از دولت نشان دهنده یک نظام و فرهنگ معافیت از مجازات است که محافظت از کسانی که مسئول مرگ Kem Ley و سرکوب هر گونه بیان یا اطلاعات تلقی انتقادی از دولت است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>