تماس و اس ام اس و رادیو: چگونه قبل از اینترنت تکنولوژی کمک می کند تا کودکان کم درآمد تحصیل در هند مستند

Screenshot from an YouTube Video by ThinkZone.

پدر و مادر انجام فعالیت های آموزشی با کودکان با استفاده از ThinkZone منابع دریافتی از طریق تلفن همراه. تصویر از یوتیوب با ThinkZone.

به عنوان کلاس های منتقل شده به محیط های مجازی در هند پس از COVID-19 مستند دانش آموزان از مناطق دور افتاده و خانواده های کم درآمد که فاقد دسترسی به اینترنت مواجه با چالش های فوق العاده ای در نگه داشتن تا با مطالعات خود را.

هند وارد شده مستند در ماه مارس و تنها در ماه ژوئن آغاز شد و به تدریج محدودیت های بلند. کلاس های منتقل شده به محیط های مجازی با وجود این واقعیت است که تنها یک چهارم از تمام هند خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت است.

برنده جایزه غیر انتفاعی راه اندازی از شهر کاتک در ایالت اوریسا پیدا کرده است یک راه برای کمک به مبارزه خانواده: از طریق غیر اینترنت مبتنی بر فن آوری های مانند تماس صوتی و اس ام اس و رادیو آنها ارائه کم هزینه آموزش و پرورش به بیش از 5000 کودکان در 400 روستا.

کارآفرین اجتماعی Binayak Acharya آمد تا با ایده و پنج سال پیش. همراه با جامعه مربیان Anganwadi (روستایی کودک مراقبت از کارگران و معلمان مدارس ابتدایی او توسعه داده اولیه-کلاس آموزش روش نام ThinkZone برای کودکان از زیر منابع جوامع است.

در طول مستند ThinkZone روش موثر ثابت شده. به عنوان مدارس تعطیل ThinkZone همکاری با FM 104 رادیو Choklate محلی ایستگاه در اوریسا به پخش درس. Chandrima بانرجی بررسی این برنامه در بار از هند — “مثل زوم منهای تصویری و تعامل. اما آن کار می کند.”

This is the place where ThinkZone’s Early-Childhood Education program started five years ago. Image via Thinkzone. Used with permission.

این محل که در آن ThinkZone به اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش در برنامه پنج سال پیش آغاز شده. تصویر با اجازه استفاده می شود.

ThinkZone این مربیان همچنین استفاده از صدای تماس interactive voice response (IVR) و اس ام اس به آموزش ماژول. این سیستم رایگان است و در عمل به دو روش: با “را تماس” پدر و مادر تماس با یک شماره و یا با ارسال یک اس ام اس که عطا خواهد کرد که آنها دسترسی به روزانه ماژول های یادگیری برای کودکان است. در “فشار تماس” ThinkZone ارائه می دهد روزانه 1-2 دقیقه از تلفن گویا مبتنی بر تماس ها و متناسب با اس ام اس, ماژول.

Acharya سازمان نیز توسعه “انجام آن را به خودتان” فعالیت های پدر و مادر برای استفاده با کودکان خود را در خانه, در ترکیب با غیر اینترنت مبتنی بر فن آوری.

کودکان در چهار منطقه از Odisha – Cuttack, Kendrapara, Khordha و Bhadrak – سود برده از ThinkZone برنامه. طرح های خود را نیز استخدام بیش از 300 نفر از زنان از مناطق.

تحصیل در یک بیماری همه گیر

با توجه به یونسکو بیش از 1.37 میلیارد آموزان در 138 کشور جهان متاثر شده اند مدرسه و دانشگاه تعطیل از آنجا شروع COVID-19 بیماری همه گیر. بیش از 60.2 میلیون معلم ها دور از درس و بسیاری از آنها در حال آموزش از طریق برخی از مرتب کردن بر اساس تکنولوژی.

در حالی که سال تحصیلی در هند است که با توجه به شروع در ماه سپتامبر هنوز هم وجود دارد هیچ روشن طرح ملی برای از سرگیری آفلاین کلاس در کشور است.

“بسیاری از کودکان نمی خواهد بازگشت بازگشت حق دور به دلیل پدر و مادر خواهد بود مردد مایل به نگه داشتن کودکان خود را امن” Acharya گفت: در مصاحبه ای با International Youth Foundation.

در حالی که دیگر غیر سود در هند با استفاده از روشهای مشابه مانند ارائه از راه دور از طریق کلاس های محبوب پهنای باند پایین برنامه های مثل واتساپ در مقیاس گسترده ای را راه حل نیست ساده است. ThinkZone 5000 کودکان یک قطره در اقیانوس که با توجه به هند 320 میلیون دانش آموز تحت تاثیر مستند.

در ضمن کاربر توییتر Sangsan یادآوری می کند که برخی از دانش آموزان در دولت هند از منگالور باید برای رسیدن به بالای تپه برای حضور در کلاس های آنلاین با توجه به مسائل مربوط به اتصال:

Barsha can communicate better with her family and friends after she joined the ThinkZone education program.

Barsha می تواند ارتباط بهتر با خانواده و دوستان او و پس از او پیوست ThinkZone آموزش برنامه. تصویر با اجازه استفاده می شود.

علاوه بر این نه فقط کودکان از کم درآمد جامعه رنج می برند از انتقال به مجازی — کودکان با ناتوانی های یادگیری نیز باید یک زمان سخت تر تطبیق به عنوان پژوهشگر سیما Nath توییتهایی:

و Janhavi Apte می نویسد: یک Op-Ed در Statecraft اصرار دولت برای ساخت بهتر زیرساخت از راه دور و یادگیری:

این COVID-19 همه گیر در معرض شدید نابرابری که میان غنی و فقیر روستایی و خانوارهای شهری و بین مردان و زنان است. این اختلافات وضع لخت مشکلات در دسترسی به آموزش و پرورش در هندوستان و حتی در سیستم عامل های مجازی. در حالی که فشار به سمت آموزش از راه دور قابل فهم است و در این تلاش بار سیستم فعلی کافی است به عنوان یک جایگزین مناسب به فرد در یادگیری است. پس مسیر فعلی و ناتوانی و یا عدم تمایل به ساخت و تقویت آموزش و پرورش زیرساخت ها در این کشور تنها فشار ضعیف و آسیب پذیر و محروم و حتی بیشتر به حاشیه جامعه و حتی بدتر آنها را پشت سر بگذارید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید