محاسبه هزینه های پنهان مبارکه در مرزهای گرجستان

کشاورز داود Vanishvili می ایستد پشت خاردار حصار مجموعه عملا اوستیای جنوبی مقامات 2016. یک شب او قطع شده بود از زمین های خود را — و از بقیه گرجستان است. عکس CC BY-NC 2.0: Jelger / فلیکر.

این مقاله ممکن است از طریق همکاری با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان

در آستانه سال جدید گرجستان, مجله نیلی با انتشار نامه ای خطاب به گرجستان نخست وزیر فرستاده شده از اخلگری یک شهر در عملا دولت از اوستیای جنوبی روسیه-سرزمین های اشغالی در گرجستان است. آن نویسنده روزنامه نگار و فعال تامار Mearakishvili شده است که از این حق محروم به ترک اوستیای جنوبی برای بیش از دو سال به دلیل فعالیت. از اوایل سپتامبر 2019, Mearakishvili همسایه به اشتراک گذاشته اند سرنوشت خود را; که ماه اصلی عبور از نقطه به گرجستان کنترل دولت قلمرو بسته شد تابنده 1500 ساکنان اخلگری و اطراف آن در منطقه جدایی طلب دولت است.

“اخلگری ساکنان تخلیه هستند و شما در میان کسانی که به سرزنش” Mearakishvili pithily قرار داده و آن را به نخست وزیر Georgi Gakharia. او گفت که در حالی که مردم آسیب پذیر تلاش برای زنده ماندن سیاستمداران چیزی برای آنها. در گرجستان است, در حال حاضر بحث در مورد بحران انسانی در اخلگری.

در سال های اخیر مرزهای بین این دو جدایی طلب متحده آبخازیا و اوستیای جنوبی و قلمرو کنترل شده توسط دولت گرجستان باید سخت. مردم محلی از خواب بیدار برای پیدا کردن زمین های خود را در پشت سیم های خاردار تحت کنترل اشغال نظامی روسیه. گاهی اوقات آنها بازداشت و متهم به تعجب بزرگ از “غیر قانونی از مرز عبور.” اطلاعاتی که ما جمع آوری کرده اند در مورد این موارد نشان می دهد که هزینه های انسانی “borderisation” که باعث می شود قربانیان مردم عادی در هر دو طرف تقسیم شده است.

اما در ابتدا, اجازه دهید نگاهی به زمینه پشت این سختی. ما چگونه به این نقطه ؟

داستان یک شکاف

گرجستان دارای دو جدایی طلب در مناطق: آبخازیا و اوستیای جنوبی دومی نیز شناخته شده به عنوان منطقه تسخینوالی. در هرج و مرج پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در اوایل 1990s گرجستان اول مبارزه در یک جنگ علیه جدایی طلبان در تسخینولی منطقه بود که در آن زمان یک استان خودگردان (پایین تر در سطح اداری نهاد در اتحاد جماهیر شوروی) و سپس با آبخازیا که یک جمهوری خودمختار. هر دو این مناطق باقی مانده اند خارج تفلیس کنترل زمان. اگر چه دولت از دست داده بود کنترل این مناطق مردم محلی هنوز هم تا به حال فرصت را به ارتباط برقرار کردن با یکدیگر تجارت و رفت و آمد در سراسر مرز. اما تغییر که پس از جنگ روسیه با گرجستان در سال 2008 زمانی که مسکو به رسمیت شناخته شده و استقلال از این دو عملا متحده است. آنچه تا به حال یک بار شده است “نرمتر” اداری مرزهای تبدیل به “سخت” مرزها با گشت بیشتر, بیشتر پست های بازرسی روسیه بیشتر سربازان و نگهبانان مرزی مستقر شده و سیاست های شدیدتر در محل قرار داده برای تنظیم “مرز” گذرگاه.

پس از جنگ 2008 گرجستان از دست داده کنترل و حتی سرزمین های بیشتر در بخش شرقی منطقه تسخینوالی از جمله اخلگری. اما بر خلاف دیگر شهرها و روستاهای تحت مبارکه مقامات که هزاران نفر از قومی گرجستان فرار کرد در طول 1990s گرجی بازگشت به خانه های خود در تسخینولی و خود را حفظ گرجستان شهروندی است. از آن پس مردم این منطقه شده است به قرار های مختلف سیاسی دستکاری از بالفعل اوستیای جنوبی مقامات. برای مثال آنها به طور معمول تکذیب کرد اجازه عبور از “مرز” به گرجستان کنترل دولت خاک زیادی در طول تعطیلات عمومی. بحران کنونی است, اما از آن است که تا کنون یکی از بدترین.

با توجه به تامار Mearakishvili در افراد مسن که زنده ماندن بیشتر در کمک های مالی از دولت گرجستان نمی تواند دریافت حقوق بازنشستگی خود را. عملا دولت است بنابراین ساخته شده یک استثنا برای آنها و گاهی باز می شود این نقطه عبور برای آنها را برای یک دوره پنج روز; زمان کافی برای سالمندان برای دریافت حقوق بازنشستگی و بازگشت به اخلگری. وضعیت بسیار مورد برای افرادی که با مسائل جدی در سلامتی به عنوان خدمات پزشکی به شدت بدتر در گوری در گرجستان دولت خاک کنترل می شود. آنها تقریبا وجود ندارد در اخلگری. Mearakishvili می گوید که ده نفر تا کنون به عنوان یک نتیجه از بسته اند. عاطفی و پیامدهای اجتماعی نیز باید به حساب گرفته شود; اعضای خانواده که در سمت چپ اخلگری قبل از بسته شدن از این نقطه عبور کرده اند در حال حاضر شده است از یکدیگر جدا برای ماه می باشد. تامار خودش دیده است و نه دختر او را از سپتامبر گذشته.

به عنوان بحران تشدید بیشتر مردم در اخلگری شروع به صحبت کردن در برابر حاکمان خود در تسخینولی. اما عملا مقامات پاسخ بوده است به مطبوعات گرجستان دولت برای تخریب یک به تازگی ساخته مقر پلیس در نزدیکی مرز با اوستیای جنوبی. بر این اساس برخی از تحلیلگران بر این باورند که عملا دولت در تلاش است تا با استفاده از قومی گرجستان اقلیت تحت آن حکومت به عنوان یک تراشه چانه زنی در روابط با تفلیس. این محاسبات ممکن است نقش مهمی در “borderisation.”

خزنده مرز

پس از سال 2008 جنگ اوستیای جنوبی عملا مقامات و خود را به مشتریان شروع به مشخص شدن اوستیای جنوبی را اعلام کرد. مشکل این است که آنها با استفاده از نسخه های مختلف از دوران شوروی نقشه های مرزهای سابق استان خودگردان. این باعث می شود روند علامت گذاری بالا و غیر قابل پیش بینی برای مردم محلی زندگی می کنند در نزدیکی مرز. جدید “مرز” ممکن است از طریق مزارع باغ و مرتع ساکنان محلی با استفاده از به چراندن گاو خود و یا جنگل که در آن آنها را جمع آوری هیزم. غم انگیز ترین از همه, آن را حتی می توانید از طریق خانه های خود. موارد حتی گزارش شده از خانواده برچیدن خانه های خود را به بازسازی آنها را در گرجستان-کنترل طرف خط.

برای بزرگنمایی کلیک کنید. داده ها از سازمان عفو بین الملل 2019 گزارش borderisation در گرجستان است. عکس (c): ForSet / GlobalVoices. با اجازه استفاده می شود.

نه “مرز” همیشه قابل مشاهده است. از آن آسان است برای مردم برای عبور از این نامرئی “مرز” را به عنوان آن است که هیچ قابل تشخیص ویژگی های جغرافیایی. مردم محلی می توانید به راحتی دستگیر شده توسط گشت روسیه مرزی سپاه پاسداران است. در گزارش اخیر در مورد شرایط زندگی مردم در نزدیکی اداری خط مرزی (ABL) به عنوان دولت گرجستان خواستار آن عفو بین المللی می دهد تعداد افراد بازداشت شده از سال 2008 تا 2018 برای “گذرگاه های غیر قانونی.” این اعداد ارائه شد توسط دولت گرجستان و تنها افرادی را نشان میدهد که از مرز گرجستان دولت کنترل قلمرو به اوستیای جنوبی.

چیزی است که کمتر به طور گسترده ای گزارش شده است که گذرگاه فراموش رخ می دهد در جهت دیگر اگر چه جنوب Ossetians عبور به گرجستان دولت کنترل قلمرو اغلب توسط روسیه و یا اوستیای جنوبی نگهبانان مرزی قبل از رسیدن به طرف دیگر. به گفته سازمان عفو بین الملل, اوستیای جنوبی سرویس های امنیتی هنوز هم شناخته شده توسط مخفف KGB آمار منتشر شده برای دستگیری این نامنظم گذرگاه برای 2016. این داده ها شامل افراد دستگیر هنگام عبور از هر دو طرف نشان دهد و حتی بالاتر تعداد بالغ بر 549 نفر است. سازمان عفو بین الملل گزارش نشان می دهد که این افراد در جنوب Ossetians که صلیب به گرجستان همیشه به عمد برای دسترسی به زمین های کشاورزی و به نگه داشتن در تماس با قومی گرجستان زندگی روستائیان در طرف دیگر.

داده ها از سازمان عفو بین الملل 2019 گزارش borderisation در گرجستان, بر اساس سال 2016 داده ها از اوستیای جنوبی عملا مقامات. عکس (c): ForSet / GlobalVoices. با اجازه استفاده می شود.

همه این داده ها نشان می دهد که گرجستان و جنوب Ossetians رنج می برند به همان اندازه از borderisation یک واقعیت است که اغلب فراموش شده توسط گرجستان روایات درباره جنگ است.

مرز بین آبخازیا و گرجستان دولت کنترل قلمرو ممکن است راحت تر به نقطه — آن را بیشتر به شرح زیر در این دوره از Inguri رودخانه — ساکنان محلی صورت یک مشکل مشابه. در واقع تعدادی از دستگیری از مردم زندگی می کنند و یا در مجاورت آبخازیا است و حتی بالاتر است; آن را به حدود 400 سال 2013. این تعداد افزایش قابل ملاحظه ای از سال 2008 جنگ است و کسی حدس می زنم که چگونه مردم محلی را در پاسخ به بسته شدن چند مقام نقاط عبور به کنترل دولت خاک پس از سال 2016. بسیاری از کسانی که در بازداشت هستند قومی گرجی از گلی منطقه جنوبی و آبخازیا که در آن آنها به صورت اکثریت جمعیت و حفظ روابط اجتماعی در سراسر تقسیم.

آنچه روشن است این است که تحرک محدودیت های سال های اخیر گرفته اند تلفات در جوامع محلی. بسیاری از مردم محلی به حال روابط اجتماعی در سراسر این مرز و داد و ستد با این دوستان و آشنایان. سخت شدن مرز به اندازه کافی بد بود — کسانی که امکانات تا حد زیادی به پایان رسید. اما مداوم borderisation را تهدید می کند چه کوچک محلی ساکنان: زمین های خود را. زمین های خود را اغلب تنها منبع درآمد خود را.

به عنوان بسیاری از این زمین متعلق به بخش خصوصی است که دولت گرجستان همیشه جبران صاحبان خود را برای از دست دادن دسترسی به آن است. سازمان عفو بین الملل گزارش می دهد که مردم محلی به حال درآمد بالاتر قبل از آنها بودند محرومان از زمین های خود را بدون در نظر گرفتن هر چه ناچیز کمک های مالی دریافت می کنند از گرجستان دولت است.

قیمت آزادی

تاریخ و زمان آخرین اما نه کم وجود دارد یکی بیشتر شاخص های مالی و هزینه اجتماعی borderisation: جریمه که این افراد تاسف باید پرداخت شود از بازداشتگاه آزاد شدند. کسانی که بازداشت شده توسط بالفعل مقامات در اوستیای جنوبی باید پرداخت به طور متوسط از 2 ، 000 روبل (US$30) و معلوم نیست که آیا عملا مقامات در تسخینولی مشخص کردن یک مقدار بزرگتر برای نقض مکرر.

اگر آنها دستگیر و عملا مقامات در آبخازیا خوب برای “عبور غیر قانونی” می تواند رسیدن به 15,000 روبل (یا $230). نقض مکرر می تواند منجر به جریمه از بین 30,000 و 60 ، 000 روبل ($460-920).

برای روستاییان زندگی در خارج از زمین و تجاری خود را تولید و در بازارهای این می تواند فوق العاده بزرگ مالی بار.

اگر مبارکه مقامات گزارش تعداد بازداشت شدگان دقیق است این به این معنی است که بیش از 11 سال گذشته مردم عادی مجبور به پرداخت مبالغ بسیار زیاد از پول به فرار از زندان. با استناد به داده ها از اروپایی نظارت بر ماموریت به گرجستان (EUMM) سازمان عفو بین الملل می نویسد که بین سال های 2008 تا 2018 وجود دارد 1,871 دستگیری از مردم با عبور از گرجستان کنترل قلمرو به آبخازیا. فرض کنید که هر یک از این بود که برای اولین بار نقض و بازداشت شدگان پرداخت کامل 230 دلار برای آزادی این بدان معنی است که به طور بالقوه $430,330 شده است می تواند پرداخت به بالفعل دولت خزانه. این داده ها همچنین نشان می دهد که 1,215 مردم عبور از گرجستان کنترل قلمرو به بالفعل اوستیای جنوبی. فرض کنید که هر یک از آنها پرداخت می شود به طور متوسط 30 دلار به این معنی است که عملا اوستیای جنوبی مقامات دریافت $36,450 جریمه بیش از ده سال دوره.

این ارقام در تمام احتمال خیلی بزرگتر به عنوان آنها را شامل نمی شود کسانی که در بازداشت و جریمه شده و عملا مقامات پس از تلاش ناموفق برای عبور به خاک گرجستان. این است با این واقعیت پیچیده است که در جنوب اوستیای جنوبی بازداشت شدگان به ندرت به دادگاه بروید و معمولا باید جریمه پرداخت در صف مقابل به سازمان های اجرای قانون. در هر صورت به طور رسمی ثبت مبالغ ممکن است با شمارش مقادیر در واقع پرداخت می شود با توجه به احتمال رشوه خواری. علاوه بر این در ماه دسامبر سال 2018 سر اوستیای جنوبی را عملا کمیته دولتی امنیت ولادیمیر Khubayev اعلام کرد که افراد بازداشت شده در “مرز” پرداخت 1,004,000 روبل (یا $12,800 در نرخ فعلی) برای سال 2018 به تنهایی.

Khubayev کلمات نشان می دهد که محاسبات ما احتمالا نوک کوه یخ است.

در شروع سال 2020 آبخازیا و اوستیای جنوبی ادامه به دفاع از خود به رسمیت شناخته نشده استقلال نظامی و حمایت سیاسی از روسیه است. با وجود isolationist سیاست های دنبال شده توسط تفلیس به سمت دو مناطق جدایی طلب گرجستان است جایی نزدیکتر به یک قطعنامه نهایی از این تضاد است.

به عنوان یک نتیجه از مردم عادی هنوز هم نگه داشته و در ناامنی و سردرگمی و ترس بدترین چیز از همه: یک جنگ دیگر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>