یک مرد دارای یک قابل حمل موج کوتاه رادیویی در دست خود را. عکس Muhammadtaha ابراهیم Ma’aji از طریق CC BY 2.0.

بدون شک وجود دارد که رادیو تا به حال تاثیر عمیقی بر توسعه جهانی. به افتخار اهمیت و ارزش منحصر به فرد از رادیو, سازمان ملل متحد, آموزشی, علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو) اعلام کرده فوریه 13 جهان رادیو بعد.

یونسکو را کنار بگذارند در این روز برای جلب توجه به قدرت رادیو — که هنوز مقرون به صرفه ترین و قابل حمل متوسط برای رسیدن به وسیع ترین مخاطبان است.

نیجریه پخش پیوست رادیو پزشکان در سراسر جهان به منظور احترام به نقش قدرتمند است که رادیو نقش در توسعه جهانی.

“حتی اگر رسانه های جدید است که مصرف بیش از جهان با راه ما انجام کارهای رادیویی است که هنوز هم گزینه قابل دوام برای بسیاری از مردم برای به دست آوردن اطلاعات آن باقی مانده قدرتمند ترین ابزار برای روزنامه نگاران برای رسیدن به مردم در دورترین و مناطق دور افتاده…”, گفت: اسقف جورج باکو طی سخنان افتتاحیه خود در جهان رادیو در روز همایش. باکو سابق مدیر کل فدرال Radio Corporation نیجریه (FRCN).

اسقف جورج باکو صحبت می کند و در جهان رادیو بعد سمپوزیوم در لاگوس نیجریه. عکس Ọmọ Yoòbá مورد استفاده با اجازه.

FRCN — محبوب شناخته شده به عنوان رادیو نیجریه — مهمترین ایستگاه رادیویی پخش در نیجریه است که در خدمت پرتکاپو جمعیت شنوندگان در شهر لاگوس در سه ایستگاه های مختلف یعنی: رادیو یکی 103.5 FM مترو 97.7 FM و برنده جایزه های متعدد پیوند 92.9 FM.

هر ایستگاه — با منحصر به فرد خود را مخاطب و سهم بازار — پخش برنامه های به زبان انگلیسی در نیجریه Pidgin, Hausa, ایگبو و Yorùbá زبان.

رادیو همچنان بزرگترین وسیله انتشار اخبار در نیجریه. FM (مدولاسیون فرکانس) شایع ترین است, به دنبال نزدیک توسط AM (مدولاسیون دامنه) با توجه به چشم انداز رسانه های اروپا روزنامه نگاری مرکز و رادیو آنلاین و همچنین تبدیل شدن به بسیار محبوب است.

به عنوان 2019, باند FM دارای شماره 1 موقعیت در لاگوس دولت به عنوان ایستگاه با بزرگترین مخاطبان با توجه به نیجریه خاطرات ایستگاه های رادیویی رتبه بندی اوت 2019.

به مناسبت پخش از سراسر نیجریه در زمان به توییتر برای نشان دادن برخی از عشق رادیو:

دن Manjang کمیساریای اطلاعات و ارتباطات از فلات امور خارجه تبریک گفت پخش در همه جا به صورت “همه فداکاری منابع و زمان” را به نگه داشتن شهروندان آگاه و سرگرم:

تاریخچه رادیو در نیجریه

رادیو و تلویزیون در نیجریه آغاز شده و در سال 1933 با استعمار انگلیس دولت Radio انتشار سرویس (RDS) به موجب آن بلندگو نصب شده در اختصاصی اماکن عمومی برای مردم برای گوش دادن به سخن پراکنی بریتانیا خارجی خدمات رادیویی پخش می شود.

توسط 1950 رادیو ديفيوژن خدمات در زمان بر روی یک نام جدید — نیجریه Broadcasting Service (NBS) — و بعد از آن نیجریه Broadcasting Corporation (NBC) با پخش ایستگاه در مناطق مختلف کشور است. NBC بعدها به فدرال Radio Corporation نیجریه (FRCN) در سال 1978.

“اولین ایستگاه های رادیویی در نیجریه تاسیس شد در ابادان در سال 1939. ایستگاه بعدی ایجاد شد و در کانو در سال 1944” با توجه به حلال رسانه های آنلاین. RayPower FM اولین ایستگاه رادیویی خصوصی در نیجریه در سال 1994 تاسیس شد و در سال 2007 این توده ها می تواند بین المللی انتقال و پخش در سراسر جهان با توجه به حلال.

رادیو همواره در خدمت به عنوان یک ابزار برای بررسی تصمیم گیران ایجاد و فراهم کردن دسترسی به اطلاعات و ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به مردم است.

در سال 2019 آفریقایی مستقل تلویزیونی و RayPower FM تعطیل شد, ملی پخش کمیسیون (NBC) برای نافذ پخش و تبلیغ علیه نظام. همچنین در سال 2019 جی FM در پورت هرکورت بود تعطیل به اتهام ساخت برنامه علیه دولت.

رادیو نیجریه کامیون تبلیغ خود به عنوان “شبکه هزاره” می پیوندد و رادیو پزشکان در سراسر جهان در جشن جهانی رادیو در شب سال 2020 است. عکس Muhammadtaha ابراهیم Ma’aji مورد استفاده با اجازه از طریق CC BY 2.0.

رادیو که متحد و uplifts

یونسکو مؤکدا از همه ملت به جشن جهانی رادیو بعد از طریق مشارکت فعالیت هایی که برش در سراسر مرز با مشارکت همه پخش و انجمن ها و سازمان های رسانه, سازمان, دولتی, خصوصی و سازمان های غیر دولتی.

موضوع نسخه 14 از رادیو جهانی روز “رادیو و تنوع است.”

رادیو نیجریه زندگی است و آن را به شعار “نشاط مردم و اتحاد ملت” با انتشار آموزنده تربیتی و ایجاد انگیزه محتوا است که سبب نیجریه به شهروندان وطن پرست.

این می آید در زمانی که نیجریه رو جدی بخش بیش قومی و سیاسی و فرهنگی تنش ها در سراسر کشور. 2019 شکننده متحده شاخص رتبه نیجریه به عنوان 14th, شکننده ترین دولت در جهان و نهم در آفریقا است. از سال 2011 نیجریه و آزادی جهادی ستیزه جویی در شمال شرق نیجریه به ایجاد یک فضای ترس و وحشت و بخش خود را به عنوان حملات وحشیانه که منجر به هزار نفر کشته و میلیون ها نفر از جابجایی.

بیشتر همچنان به بالا بردن نیجریه, مدیریت FRCN لاگوس عملیات قرار دادن با هم یک سری از وقایع به مناسبت گرامیداشت روز جهانی رادیو در شب سال 2020 است.

آن لگد کردن با یک مسابقه مقاله نویسی خواستار از 1200 کلمه در “چرا من عاشق گوش دادن به رادیو” برای دانش آموزان دبیرستانی. دانش آموزان از ارتباطات جمعی نیز ارائه 5 دقیقه ای مستند در مورد اهمیت رادیو در دستیابی به اهداف توسعه پایدار. دو برندگان آمده از هر دو مدخل است.

مقاله برنده Ìlọrí Olúwatóbi از مادر کریستی کاتولیک دختران دبیرستان Igede Èkìtì, Èkìtì دولت به یاد می آورد که اولین بار او مواجه رادیو در سن 5 سالگی:

من فکر می کنم من 5 سال وقتی که من برای اولین بار رادیو. … من fiddled با چند دکمه و آن در آمد. سپس من شگفت زده به شنیدن صدای طنین از این “جعبه” و فکر وجود دارد مردم در آن به دام افتاده. من می ترسم و پرسید: پدر من آنچه در آن بود و او در زمان و وقت خود را به توضیح آنچه که یک رادیو بود به من…”

در فوریه 12, دبیرستان, دانش آموزان, دانش آموزان, ارتباط جمعی, ace پخش و پرسنل کلیدی از صنعت رسانه به عنوان به خوبی به عنوان هر روز رادیو طرفداران همگرا در Lekki سالن بزرگ در لاگوس برای یک نشست به بحث در مورد اهمیت رادیو برای توسعه است.

در فوریه 12, دبیرستان, دانش آموزان, دانش آموزان, ارتباط جمعی, ace پخش و پرسنل کلیدی از صنعت رسانه به عنوان به خوبی به عنوان هر روز رادیو طرفداران همگرا در Lekki سالن بزرگ در لاگوس برای یک نشست به بحث در مورد اهمیت رادیو برای توسعه است. عکس Ọmọ Yoòbá مورد استفاده با اجازه.

وقتی که خورشید پایین رفت کهنه رسانههای نمایندگان اوبا از لاگوس Ọtúnba Gani آدامز Ààrẹ Ọnà Kakanfò از Yorùbá-زمین و دیگر مهمانان و مقامات مخلوط در Lekki سالن بزرگ برای جهان رادیو بعد مراسم اهدای جایزه و شام.

بالا پخش حرفه ای مانند Cordelia Okpei و یک میزبان از دیگران graced رویداد. برخی از افراد مستحق بودند با ارائه جوایز به رسمیت شناختن خود را برای کمک به توسعه صنعت پخش و خدمت به بشریت است.

مجموعه ای از حوادث به اوج خود رسید در یک درجه تلفن-در برنامه موجب آن شنوندگان ساخته شده و تماس های تلفنی می گویند “جهان شاد رادیو روز” در طیف متنوعی از زبان و زبان:

هیچ کس مانده بود از جشن. صدای برخی از صداهای جهانی Lingua تیم نیز پخش در مترو 97.7 FM. برخی از بازنشسته رسانههای دعوت شده بودند به خواندن اخبار و یا لنگر یک بخش.

رادیو نیجریه جهانی رادیو در شب سال 2020 است قبل از ازدواج edition از جمله رویدادهای اما رادیو پزشکان و طرفداران انتظار آن را به تبدیل شدن به یک جشن سالانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im