افزایش برای بارت: محرک معامله می تواند ارسال 1.3 میلیارد دلار به منطقه خلیج عمومی سیستم های حمل و نقل

منطقه خلیج عمومی سیستم های حمل و نقل شده است که توفان عظیم ridership قطره و نیروبخش برای رکود اقتصادی در حال تنفس آه امداد.

دلیلش این است که 2 تریلیون دلار محرک مقابله با چکش در واشنگتن شامل 25 میلیارد دلار افزایش برای حمل و نقل عمومی در سراسر کشور — که حدود 1.3 میلیارد دلار خواهد جریان به سازمان در منطقه خلیج با توجه به سفت Rentschler سخنگوی منطقه حمل و نقل شهری کمیسیون.

این برآورد بر اساس بودجه فرمول های دولت فدرال به طور معمول استفاده می کند برای تخصیص بودجه به بخش های مختلف کشور Rentschler گفت. از آن خواهد شد تا به MTC به تصمیم می گیرید چه مقدار از این پول می رود به هر یک از منطقه خلیج سازمان های حمل و نقل در بخش با استفاده از خود بودجه فرمول.

کالیفرنیا می ایستد به دریافت میلیاردها دلار بیشتر از دیگر قطعات محرک لایحه از جمله دولت بلوک کمک های امداد رسانی و چک پرداخت می شود به طور مستقیم به ساکنان. سنا در حال حرکت بود به سمت یک رای در بسته اواخر روز چهارشنبه.

پول اضافی برای حمل و نقل عمومی استفاده می شود به پچ چه شده است می تواند ویرانگر بودجه شکاف برای اتوبوس و قطار و کشتی سیستم در سراسر منطقه خلیج است.

بارت مدیر کل رابرت قدرت تشویق بودجه در روز چهارشنبه — هر چند او نشان میدهد که این سیستم می تواند حتی بیشتر نیاز به کمک.

“این بودجه اضطراری می تواند تفاوت بین نیاز به خاموش کردن زمانی که ذخایر ما را اجرا و نگهداری خدمات برای حفظ منطقه خلیج سان فرانسیسکو در حال حرکت” قدرت گفت. “وجود دارد که کار بیشتری انجام دهد و این تنها یک گام به سمت نگه داشتن قطار در حال اجرا, اما از آن است که قابل پرداخت برای کارگران ضروری در منطقه و مسافران زمانی که آنها بازگشت.”

طرفداران می گویند حمل و نقل عمومی شده است به خصوص در معرض آسیب اقتصادی بودن ساخته شده توسط coronavirus.

بارت بوده و لابی گری نمایندگان مجلس برای بودجه اضطراری با افزایش فوریت پس از آن ridership شروع به سقوط به طور چشمگیری در اوایل این ماه. با تمام کالیفرنیا در حال حاضر تحت دستور به ماندن در خانه به جز ضروری سفر فقط 32,117 مسافر سوار بارت در روز سه شنبه به پایین 92 درصد از یک به طور معمول در هفته بیش از 400,000.

که یک مشکل بزرگ برای بارت به این دلیل که سیستم متکی بر مسافر کرایه و هزینه پارکینگ برای بسیاری از آن بودجه عملیاتی — بر خلاف اکثریت قریب به اتفاق از حمل و نقل عمومی آژانس که به طور عمده بودجه با مالیات.

و دیگری تهدید شده است بلندی برای منطقه خلیج عمومی سیستم های حمل و نقل: کاهش فروش و درآمد مالیاتی در بحرانی اقتصاد است. که بیشتر تخلیه بارت منابع اما این امر نشان دهنده یک مقدار بزرگتر ضربه به دیگر سازمان های حمل و نقل مانند VTA که بیشتر از بودجه خود را از مالیات است.

Rentschler اشاره کرد فروش مالیات به احتمال زیاد در حال حاضر پایین به دلیل عواملی مانند کاهش گردشگری و لغو کنوانسیون در حالی که رکود اقتصادی بسیاری از کارشناسان می گویند به احتمال زیاد است سر راه ما می تواند باعث آسیب بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>