تصویر از Narinjara اخبار صفحه وب. دیده از فیلتر شکن.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

میانمار وزارت حمل و نقل و ارتباطات کارگردانی چهار عمده ارائه دهندگان خدمات مخابراتی برای مسدود کردن وب سایت ظاهرا به نام مبارزه با دروغ در میان دولت کمپین شامل گسترش COVID-19. در مارس 30, 2020, شرکت مخابراتی Telenor تایید کرد که آن را با پیروی از سفارش با مسدود کردن مجموع 221 وب سایت.

اگر چه در آن بود نشان داد که وب سایت های تحت پوشش این منظور گروه های بسیاری اشاره کرد که وب سایت های مسدود شده شامل سرگرمی بزرگسالان صفحات نامشخص اتهام “خبر جعلی” سایت بلکه در سایت ثبت نام قومی سازمان های رسانه ای.

یک ائتلاف از 250 میانمار سازمان های جامعه مدنی در پاسخ با انتشار یک بیانیه decrying اقدامات دولت به عنوان غیر قانونی و بر خلاف استانداردهای بین المللی برای حفاظت از آزادی بیان. برمه اخبار بین المللی, یک ائتلاف قومی و گروه های رسانه ای و همچنین انتشار بیانیه ای درخواست حاکم لیگ ملی برای دموکراسی بلافاصله پس از گشودن به صورت قانونی ثبت نام قومی رسانه ای وب سایت. گروه های رسانه ای نیز اشاره کرد که دولت بوده و سازگار با استفاده از بدنام قانون ارتباطات از راه دور به سرکوب آزادی بیان است.

قطع اینترنت و حمله به آزادی بیان

در میان بسیاری است که مسدود شده و دو قابل توجه رسانه های خبری شامل Narinjara و توسعه رسانه های گروهی (DMG) که هر دو بر اساس ایالت راخین در جایی که اینترنت محدود شده است در طول نه ماه گذشته در حال حاضر در مناطق که در آن وجود دارد درگیری های مسلحانه بین میانمار نظامی و Arakan ارتش رخین قومی مسلح ،

یک بیانیه صادر شده توسط چندین گروه های جامعه مدنی توصیف مسدود کردن وب سایت های خبری و ادامه محدودیت اینترنت در منطقه به عنوان یک سرکوبگر اندازه گیری است که محروم کردن مردم از حق خود برای دسترسی به اطلاعات:

ما بیشتر توجه داشته باشید با نگرانی که مسدود کردن وب سایت ها که شامل وب سایت های رسانه های مستقل از ایالت راخین در می آید موازی به 9 ماه اینترنت خاموش کردن موثر بر 9 شهرستان در رخین و چانه متحده ترکیبات محدودیت در حق دسترسی به اطلاعات و آزادی بیان از جمعیت در این مناطق است. […] مسدود کردن وب سایت ها, اخبار سازمان های مشغول به کار در این مناطق است اقتدارگرا مانند نقض حق دسترسی به اطلاعات یک حق اساسی مهم به رسانه ها و آزادی های دموکراتیک تحول و مناطق توسعه است.

فعالان و گروههای حقوق بشری گفت که دولت با استفاده از coronavirus بحران برای پنهان کردن نقض حقوق بشر و جنایات مرتکب شده توسط نیروهای ” دولت در ایالت راخین. آنها همچنین نگران است که آزادی بیان در حال تضعیف به نام مبارزه با COVID-19 pandemic:

ما نگران آن است که دولت با استفاده از COVID-19 pandemic به سانسور اطلاعات قانونی و محدود کردن آزادی بیان است.

در Facebook, Nyi Khine Thwee یک رخین هنرمند منتشر شده این کارتون به تصویر کشیدن نقض حقوق بشر در ایالت راخین در میان COVID-19 بحران:

کارتون توسط هنرمند Nyi Khine Thwee. منبع: Facebook صفحه از این هنرمند با اجازه استفاده می شود.

کارتون توسط هنرمند Nyi Khine Thwee. منبع: Facebook صفحه از این هنرمند با اجازه استفاده می شود.

همانطور که در آوریل 3, 2020, میانمار وزارت بهداشت و درمان و ورزش گزارش داد که این کشور در مجموع از 20 COVID-19 بيمار.

ویرایشگر شارژ شورشی مصاحبه

در مارس 30, سردبیر صدای میانمار وب سایت نه Myo Lin دستگیر شد و متهم برای مصاحبه با یک نماینده از Arakan که اعلام شده است به عنوان یک سازمان تروریستی چند روز قبل.

گزارشگران بدون مرز (RSF) خواست مقامات به رها کردن مورد

تماس با ما در Kyaw Swa Lin, قاضی دستور داد که این روزنامه نگار را بازداشت اخراج این کاملا پوچ و نامتناسب با تروریسم اتهامات عنوان شده علیه. بلكه Myo Lin انطباق کامل با اخلاق روزنامه نگاری و انتشار این مصاحبه با هدف خدمت به منافع عمومی با کمک به راه اندازی مجدد مذاکرات مورد نیاز برای پایان دادن به درگیری ها در ایالت راخین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im