بنگالی پاکستان و آمازون بومی زنان انجام ‘متجاوز است که شما’ آهنگ

تصویر از ویدیو یوتیوب توسط دانشگاه داکا جنبش دانشجویی

ویروسی فمینیستی flashmob “متجاوز به شما است” (“سازمان ملل متحد violador en tu camino”) متولد شیلی است که هنوز ساخت امواج در سراسر جهان آن را به عنوان الهام بخش زنان در اعتراض به آزار و اذیت و سوء استفاده است.

یکی از آنها در بنگلادش که در آن بیش از یک هزار نفر در اعتراض به تجاوز به عنف از یک دانشگاه داکا ، بسیاری از معترضان انجام Bangla نسخه از آهنگ “متجاوز به شما است”.

“এই দায় আমার নয়, নয় চলন-বলন-জামার

এই দায় শুধু তোর, তুই ধর্ষক”

تقصیر نبود من نه آن بودم و نه آنچه که من گفتم یا نه من چگونه لباس پوشیدن
تقصیر شماست متجاوز است شما

تصویر از ویدیو یوتیوب توسط Rahul Talukder.

اعتراض اتفاق افتاده در ژانویه 6 در مقابل بنگلادش ملی موزه های مجاور به دانشگاه.

حدود 500 مورد از تجاوز به عنف و سوء استفاده بوده است واصل در داکا منطقه شهری در سال 2019.

این آنلاین تلویزیون کانال یک موزیک ویدیو با Bangla آهنگ بازی بیش از اجرای برنامه در کشورهای مختلف است. کلیپ از اجراهای نمی شد پخش در بنگلادش رسانه های جریان اصلی اما رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی.

در فیلم دیگری برخی از این دانش آموزان دیده می شد انجام همان آهنگ در مکان های مختلف و در زمان های مختلف:

بنگلادش پلیس از بازداشت یک مظنون به تجاوز به عنف حادثه است.

از شیلی به جهان

“متجاوز است که شما” شد فمینیستی سرود پس از شیلی زنان رقصید و خواند choreography by فمینیستی جمعی لاس Tesis در نوامبر 25, 2019, در میان انبوه اعتراضات علیه نابرابری اقتصادی است که فوران ماه قبل است.

شده اند وجود دارد گسترده گزارش از سوء استفاده پلیس در طول تظاهرات. این آهنگ که نوشته شده بود قبل از تظاهرات شروع شد فمینیستی پاسخ به این که خشونت به عنوان نزدیک به 17 درصد از پرونده های جنایی شکایت علیه مقامات دولتی نگران سوء استفاده جنسی به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر.

این flashmob الهام گرفته از زنان در مکزیک, کلمبیا کنیا هند و در سراسر اروپا و ایالات متحده آمریکا برای محکوم کردن الگوهای مشابهی از خشونت است.

این عملکرد ساخته شده توسط Kichwa, Shuar, واوورانیهای, Achuar و Shiwiar زنان بومی از Ecuadoran آمازون:

یک فراملی فمینیستی سرود

این flashmob شد بر اساس کار آرژانتینی فمینیستی و پروفسور ریتا لورا Segato که الهام گرفته از لاس Tesis نشان می دهد که “تجاوز به عنف نه فقط به عنوان یک جرم علیه یک فرد اما بیان یک بزرگتر مسئله اجتماعی” را به عنوان گزارش شده توسط کوارتز.

آهنگ بنابراين اهداف سازمانی ستون — “پلیس قضات, دولت, رئیس جمهور” به عنوان شعر می گویند — به عنوان همدستان جنسیتی خشونت است.

Athanasia فرانسیس که دنبال (Ph. D.) در جنسیتی خشونت در انگلستان اشاره کرد که در این گفتگو که “متجاوز به شما است” به دست آورد کشش در سطح بین المللی به دلیل سیستمیک جنسیتی خشونت خود را فراملی.

این فراملی فمینیستی پاسخ در قالب یک آهنگ پیشنهاد همبستگی و همدلی در آشفته سیاسی بار. آن را خواستار اذعان خشونت جنسی به عنوان یک سیستمیک و مشکل جهانی در نهادهای دموکراتیک که از قضا ایجاد شد برای جلوگیری از آن.

برای روزنامه نگار اسپانیایی مارتا Borraz آهنگ نیز تسکین می دهد زنان از خود سرزنش هنگام سقوط قربانی خشونت های جنسی زمانی که شعر می گویند “این تقصیر من نیست و نه آن بودم و نه آنچه من عینک:”

لا عملکرد pone ال foco, en la impunidad de la violencia جنسی y se ha convertido en un grito colectivo que ocupa el espacio público, una especie de catarsis capaz de concentrar múltiples sensaciones para cambiar el sentido de las cosas y sobre todo de la culpa.

عملکرد تمرکز بر مصونیت از خشونت جنسی. آن را تبدیل به یک جمعی گریه که اشغال فضای عمومی مانند تطهیر است که قادر به تمرکز بر چند احساس در جهت تغییر چه چیزهایی به خصوص گناه درک شده.

در کلکته نیویورک و کراچی

“متجاوز است که شما” نیز خوانده در اعتراض به بازديد از سطح بالا سیاستمداران است. در ژانویه 8, 2020, هند فمینیستی جمعی انجام این آهنگ در کلکته به عنوان بخشی از اعتراضات گسترده علیه نخست وزیر نارندرا سفر به شهرستان.

Aopala بانرجی یکی از نوازندگان گفت رفته.در این گروه “جستجو برای برجسته کردن مردسالار خشونت که مودی ایده از یک هندو Rashtra (هندو ملت) نشان دهنده.”

به تازگی در شهر نیویورک انجام این سرود در خارج از آن Harvey Weinstein سابق هالیوود به تولید فیلم متهم توسط نزدیک به 100 زنان برای سوء استفاده جنسی می ایستد دادگاه تجاوز به عنف.

در کراچی پاکستان زنان AuratMarch2020 جنبش انجام این آهنگ به زبان اردو. آنها خواستار مردم برای پیوستن به آنها در 8 مارس سال 2020 بین المللی زنان روز به مارس “اقتصادی, تولید مثل, محیط زیست و عدالت و حق به شهر ما” به عنوان ذکر شده در پروفایل توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر