زنان بلاروس به نوبه خود به دفاع از خود در نبرد علیه خشونت

شرکت کنندگان در یک WenDo کلاس مینسک در سال 2020 است. عکس (c): هانا Liubakova. با اجازه استفاده می شود.

در اوایل صبح روز شنبه برخی از 15 جمع آوری زنان در یک, از همه جا ، خاکستری سه طبقه ساختمان در حومه مینسک پایتخت بلاروس.

وجود دارد قهوه و تنقلات برای گرفتن و صندلی در حال حاضر به طور مساوی قرار داده شده در یک دایره. اتاق بزرگ که در آن دیدار ما یک ورزشگاه در آن زندگی روزمره اما ما نیست در اینجا به شکل گرفتن است. دو روز آینده خواهد بود بخشی هنرهای رزمی, درس بخش پشتیبانی گروه.

این جوهر از ون-انجام دهید: یک روش دفاع از خود و ابراز وجود توسعه یافته به زنان اجازه می دهد برای دفع آزار و اذیت توانمند سازی و صحبت کردن از خود.

دوره مانند اینها نسبتا جدید و در عین حال گسترده است. وجود دارد بسیاری از دلایل که چرا این ایده از زنان دفاع از خود است نه بیشتر محبوب در بلاروس: طیف گسترده ای از جنسیتی کلیشه تمایل به سرزنش قربانیان خشونت و مداوم اعتقاد نیاز به “یک مرد قوی را شانه” را به تکیه. و در عین حال با توجه به اطلاعات سازمان ملل متحد از سال 2018 هر زن دوم در بلاروس دچار اشکال مختلف خشونت با تقریبا هر که آزار جسمی.

ون-را پوشش می دهد طیف گسترده ای از فیزیکی و کلامی تکنیک های. زنان یاد بگیرند که چگونه برای مبارزه با به عقب و پاسخ به مچ دست و بازو دارد و چگونه به فرار خرس آغوش گرفتن و خفه کردن نگه می دارد. به مراتب از بودن فقط یک روش از خود دفاع ون-را نیز با تمرکز بر رضایت آگاهی و اجتناب از موقعیت های تهدید کننده. این مهارت ما به دست آوردن بیش از دو روز آینده.

وجود دارد تمام انواع از مردم در این گروه است. قد بلند و کوتاه. و با موهای تیره. دانش آموزان و حرفه ای. برخی از ما در 50s دیگران را فقط تبدیل 16. ملاقات ما فقط یک لحظه پیش اما در حال حاضر احساس دوستانه نسبت به یکدیگر است.

اما زمانی که اولگا Laniewska ما مربی ناگهان می پرسد ما به فریاد ما خیره در هر یک از دیگر در سردرگمی است. ممکن است این زنان تنها اما با این حال امن و راحت جو است که از آن آسان است برای شروع به جیغ هنگامی که شما در حال احاطه شده توسط نزدیک به غریبه ها.

اولگا شد ما در:

“حمله به خوبی می دانیم که زنان اغلب احساس می کنید بیش از حد شرمنده به واکنش نشان می دهند زمانی که آنها در حال تجاوز جنسی. اما صدای شما سلاح های خود را. از آن استفاده کنید.”

در این زمان ما دریغ نکنید به فریاد.

شکستن بلوک های شکستن کلیشه

ناتالیا (که درخواست شده است که نام او بود تغییر) یک دانشجوی دکترا نیاز به حل و فصل موضوع را با او دکترا مشاور. او را به سوء استفاده از موقعیت خود را به طور مداوم درخواست او سوال شخصی در مورد خانواده اش و شوهرش. او احساس وابسته به او مشاور اما می خواستم برای جلوگیری از این توجه ناخواسته.

در ون-انجام جلسات زنان به اشتراک گذاری تجربیات زندگی واقعی فیزیکی یا پرخاشگری کلامی اعم از غریبه ها و یا شناخته شده حمله. آزار و اذیت در خیابان. خشونت آمیز ، یک حمله در مدرسه. یک کارگر شرکت است که عبور بیش از حد بسیاری از مرزهای.

زنان مورد بحث و نقش بازی کردن شرایط برای ساخت اعتماد به نفس و واکنش نشان می دهند در راه است که با این نسخهها کار بهترین برای آنها.

در ناتالیا مورد او تمرین وضعیت او, زبان بدن, صوتی و استفاده از کلمات خاص تا زمانی که او بود با نتیجه راضی است. به او گفت: من چند ماه بعد هنگامی که او مشاور نزدیک او دوباره او قادر به متوقف کردن سوالات خود را مودبانه اما محکم.

“او هرگز رفتار در همان سوء استفاده از راه دوباره” ناتالیا می گوید. “او احتمالا قابل درک است که من نمی خواهد اجازه می دهد این دیگر.”

جالب, او می گوید ارتباط آنها در واقع بهبود یافته پس از آن.

“چه بود شوهر خود را واکنش هنگامی که شما ثبت نام برای این دوره؟” از من بپرسید.

“او بسیار حمایت و روشنفکر” او می گوید. “اما گاهی اوقات او را درک نمی کند چرا ون-انجام و موضوع خشونت پس از رابطه ما سوء استفاده نیست.” زمانی که او 19 بود کسی سعی در تجاوز به عنف ، اگر چه او قادر به فرار از ترس با او در آنجا ماند.

یکی دیگر از دانشجویان دختر 24 ساله با تجربه خشونت خانگی در خانه است. ون-آیا او آموخت که چگونه برای تنظیم مرزها و نه اجازه می دهد دیگران به نقض آنها. در حال حاضر چند ماه بعد او به من می گوید آن است که هنوز هم دشوار برای او را به گفتن “نه” بدون گناه. اما او در حال یادگیری است.

در پایان هر روز جلسه شرکت کنندگان شکستن یک قطعه چوب را با یک ضربه از دست. فقط به عنوان در هنرهای رزمی این است که بخش مهمی از آموزش و هنگامی که یک فرد را نشان می دهد قدرت و شجاعت خود را. برای کسانی که در گروه من این بود که یک لحظه از توانمندی و وضوح.

“این افزایش اعتماد به نفس خود را از سطوح. بدون آن غیر ممکن است برای دفاع از خود” عضو گروه هانا Parkhomenka می گوید.

ناتالیا هانا و آلینا در میان 900 زنانی که گرفته اند یک ون-انجام دوره در بلاروس از اول برگزار شد و تقریبا چهار سال پیش بود.

“آیا این به این معنی که همه آنها می دانند که در آن به آمار یک متجاوز?” من از Laniewska تنها Wen-آیا مربی در بلاروس و یکی از معدود روسی زبان مربیان بین المللی است.

“این فقط در مورد ضربات و بلوک هر چند من آموزش کسانی که بیش از حد” او می گوید.

“در حالت ایده آل پس از یادگیری یک زن ون-آیا او اجازه نمی دهد که خودش را به آزار یا حمله در وهله اول چرا که او آگاه است از مرزهای خود و چه رفتار او در می یابد غیر قابل قبول” Laniewska می گوید. تمرکز اصلی ون-انجام دهید این است برای جلوگیری از تهدید و حمله در صورت امکان. در طول جلسه بحث ما درباره این است حتی مهم تر در بلاروس که در آن مفهوم حقوقی از دفاع از خود است نه به طور کامل پرداخته شده.

در سال 2016 Laniewska دریافت او ون-انجام آموزش گواهینامه در لهستان که در آن او زندگی می کردند به مدت 15 سال از طریق استقلال بنیاد یک سازمان غیر دولتی. آن زمان 18 ماه و در بسیاری از مصاحبه ها و گفتگو با روانشناسان تا او تایید شد. او سپس رفت و برگشت به بلاروس همکاری با Radislava یک سازمان کمک می کند که قربانیان خشونت های خانگی و شروع به ارائه دفاع از کلاس ها به صورت رایگان – هنگامی که Radislava می توانید جمع آوری پول. زمانی که هیچ پول وجود دارد از حامیان اولگا می دهد پرداخت می شود کارگاه های آموزشی. اگر یک گروه نمی توانیم آن او با این وجود با این نسخهها کار به صورت رایگان.

ون-آیا می توان برای تمام سنین و توانایی است. دوره به طور معمول گذشته 12 ساعت بیش از دو روز. Laniewska می آموزد بیشتر در مینسک اگر چه او نیز با توجه به کلاس در گرودنو, Navapolack برست و دیگر شهرستانها در سراسر کشور بلاروس.

نتایج مثبت

توانمندسازی از طریق دفاع از خود است که جدید نیست. در عین حال اثرات مثبت آن در حال روشن, طرفداران می گویند.

در کانادا که در آن ون-انجام سرچشمه در دهه 1970 روش گنجانیده شده بود به یک تجاوز جنسی مقاومت در برابر برنامه های طراحی شده برای سال اول دانش آموزان در سه کشور کانادا شده است. نتایج منتشر شده در سال 2015 چشمگیر بود. با توجه به نویسندگان این آموزش در ارتباط با 46 درصد کاهش به اتمام تجاوز به عنف و 63 درصد کاهش در اقدام به تجاوز جنسی در سال بعد در مقایسه با گروه کنترل از دانش آموزان است.

یک مطالعه مشابه از دانشجویان که در زمان دفاع از خود را در کلاس انجام شده توسط Jocelyn Hollander از دانشگاه اورگان به مشابه نتیجه گیری. این گزارش گفت: زنانی که در زمان کلاس تجربه “به طور قابل توجهی کمتر تجاوزات جنسی در طول سال های پس از آن از زنان ثبت نام شده در کلاس های دیگر در همان دانشگاه است.”

زنان در دفاع از آموزش به نظر می رسد به مزایای مثبت در جوامع دیگر نیز هست. در سال 2014 محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که دختران نوجوان در محله های فقیرنشین نایروبی گزارش داد که بیش از یک سوم کاهش تجاوز در سال پس از 12 ساعت از خود دفاع کرده است.

در اروپا اگر چه شورای اروپا حمایت رایگان دفاع از آموزش برای دختران و زنان جوان بیش از 20 سال پیش کمی انجام شده در سطح ملی یک پارلمان اروپا در گزارش خود اعلام کرد در سال 2016.

در لهستان شهرداری دولت یا کارفرمایان باید گاهی اوقات تامین مالی ون-آیا دوره های آموزشی.

ون-آیا تامین ابزار برای ساخت اعتماد به نفس و ابراز وجود. اما از آن است که هیچ درمانی برای همه توضیح می دهد Agnieszka Biela یک روانشناس و یک گواهی ون-آیا مربی مستقر در ساسنوویتس در جنوب لهستان است. “یک زن نمی تواند در یک وضعیت فعال داخلی, خشونت, دلیل نیاز به آن هدف بیشتر کمک کند و می تواند اثر مخالف خود احساس disempowered.”

ون-آیا پزشکان نیاز به می دانم که به تماس در خارج کمک Biela می گوید, یادآوری یک زن در یکی از کلاس ها بود که در زندگی با سوء استفاده شریک است. “خوشبختانه او به ما گفت در مورد خشونت در خانه و ما می تواند با مراجعه به یک مرکز مداخله.”

Biela توضیح می دهد که از نقطه نظر روانی و از نظر ون-آیا تمرکز بر توانایی زنان برای تحقق بالقوه انسان را تشویق می کند و خود اکتشاف. “ما به عنوان Wen-آیا مربیان نشان می دهد یک زن است که او یک متخصص در خود زندگی” Biela می گوید.

در یک نظرسنجی تهیه شده توسط استقلال, بنیاد پس از یک ون-آیا کارگاه تقریبا تمام 54 زنان نظرسنجی گفت: آنها اجتناب می تواند بسیاری از موقعیت های تهدید کننده در زندگی اگر با توجه به فرصت را به یک کارگاه آموزشی در طول سالهای نوجوانی خود را. نیمی از زنان با استفاده از مهارت های آنها متوجه شدند در عرض چند ماه بعد از آموزش.

تمرکز بر پیشگیری

ایلیا Murashko خوشحال است که بیشتر مردان حضور خود را در دفاع از خود در کلاس های مینسک است.

“اجازه دهید آن صورت: زنان نیاز به یاد بگیرند که چگونه برای محافظت از خود بیشتر از مردان است. همراه با سالمندان و افراد معلول آنها اغلب از حمله مردان,” او می گوید.

در علاوه بر این به کلاسیک Krav Maga یک مبارزه و دفاع از خود روش Murashko می آموزد تنظیم و برقراری ارتباط مرزهای شخصی و شناخت موقعیت های خطرناک در مرحله اولیه است. صدا آشنا است ؟

“بله, آن است که شبیه به ون-انجام است. هر دو بسیار مهم هستند برای پیشگیری از حمله,” او می گوید.

اشکال Murashko می گوید این است که ون-دوره ممکن است بیش از حد کوتاه برای زنان به استاد مهارت های خود را و آنها را به یک عادت. که دقیقا همان چیزی است که اولگا Kutas یکی از زنان از ون-آیا گروه من گفت: “اثر یک دوره ای می تواند به سرعت از دست داده و در انجام وظایف روزمره.”

اما به عنوان لنا Bielska توضیح می دهد در حالی که برخی فیزیکی دفاع کلاهبرداری ممکن است به زودی را فراموش کرده ام به عنوان زمان می رود کاشت بذر عزت نفس خود را رشد خواهد کرد. Bielska گواهی ون-آیا مربی و موسس لوبلین شعبه HerStory غیر انتفاعی است که با این نسخهها کار در زمینه برابری جنسیتی و تبعیض است. او می گوید که چرا از آن بسیار مهم است که یک مربی با تمرکز بر توانمندی و اعتماد به نفس نه تنها هنرهای رزمی است. علاوه بر آن اتفاق می افتد که زنان از شرکت در ون-آیا کارگاه چندین بار و برخی از رفتن به یک دوره پیشرفته.

یک مبارزه مداوم

آموزش ابراز وجود است و نه آسان به انداختنش در جامعه ای که انتظار یک زن به شیرین خفیف ادب و با حوصله. زنان در حال انتظار برای رسیدگی به مشکلات بدون ساخت یک صحنه. آنها به ارمغان آورد تا به “خوب است.”

“همه چیز در حال تغییر” اولگا Yanchuk می گوید: در مورد کلیشه ها و خطرات اجتماعی که در انتظار دروغ برای یک زن که می ایستد تا برای خودش.

Yanchuk یک جامعه شناس است دبیر کل YWCA شعبه در بلاروس یک سازمان غیر دولتی است که طرفداران برای زنان ارائه می دهد و رهبری آموزشی. Yanchuk به تازگی راه اندازی پروژه ای به نام زنان را به ایمنی. به طور مشابه به ون-انجام تمرکز اصلی در افزایش اعتماد به نفس زنان. این پروژه ارائه می دهد پرداخت آنلاین درس های تصویری و مشاوره شخصی با یک روانشناس در مرزهای شخصی و اشکال مختلف خشونت خانگی است.

تا زمانی که وجود دارد هیچ قانون علیه خشونت خانگی در بلاروس – رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا رد این ایده به عنوان “مزخرف” آخرین پاییز – Yanchuk معتقد است این به ویژه مهم برای زنان به یاد بگیرند که چگونه به دفاع از خود و مجموعه خود را از مرزهای. “یک زن می آموزد که چگونه به گوش دادن به خودش و بدن او. او پس از آن می توانید به راحتی تشخیص اولین نشانه های بالقوه خشونت و تنش یا ناراحتی است.”

Yanchuk و هشت سال نیز در شرکت یک ون-انجام دوره. “این واقعیت است که دختر من درک می کند که او حق دارد و باید برای محافظت از خودش بزرگترین نتیجه آموزش” Yanchuk می گوید.

که بلوک های چوبی که او را شکست و با دست برهنه که او را به خانه آورد به عنوان جایزه به او می خندد.

این مقاله در اصل منتشر شد با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان. این چاپ در اینجا با اجازه و ویرایش شده برای طول و سبک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme