‘یک فعال فقط یک اثر جانبی از اینکه یک هنرمند’: مصاحبه با چین-استرالیا کاریکاتوریست Badiucao

چینی-استرالیایی هنرمند Badiucao بازدید پراگ برای یک جهانی حقوق بشر جشنواره فیلم. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

چینی-استرالیایی هنرمند Badiucao ساخته شده جهان عناوین در ژوئن 2019 زمانی که او نشان داد او در آستین پنهان هویت در یک فیلم مستند به نام “چین حیله گر مخالف” منتشر شده 30 سالگرد کشتار تیان آن من.

Badiucao یکی از صریح ترین منتقدان دولت چین محدودیت بر آزادی بیان است. سابق شانگهای-بر اساس قانون آموز روشن شغلی برای تبدیل شدن به یک هنرمند تجسمی و سیاسی کاریکاتوریست در نهایت مهاجرت به استرالیا از ده سال پیش برای حفاظت از خود و خانواده اش. کار او این است که سانسور در چین و به طور فزاینده در هنگ کنگ و استرالیا است.

من مصاحبه Badiucao در پراگ که در آن او بود بازدید به شرکت در یک جهان مرکزی اروپا بزرگترین حقوق بشر جشنواره فیلم, که به پایان رسید تا بودن مختل جمهوری چک اعلام اقدامات ویژه با توجه به COVID-19 مارس 10. مصاحبه ویرایش شده برای اختصار.

Filip Noubel: به عنوان یک فرد منشاء چینی, زندگی در استرالیا و آشکارا انتقادی از دولت چین احتمالا شما خودتان را نیز در معرض ضد چینی احساسات با توجه به COVID-19. چگونه شما مقابله با این فشار ؟

Badiucao (BDC) زمانی که من وارد در استرالیا, من فکر کردم من تا به حال شانس بودن ، من می خواستم برای خلاص شدن از شر است که هویت به صورت رایگان. من در واقع احساس بسیار نا امید است که من نمی تواند افتخار از هویت من. من می توانید ببینید که چگونه بومی هنرمندان افتخار و هویت خود را در استرالیا. اما برای من واقعا تا به حال به فکر کردن در مورد هویت من: آیا انکار آن کمک به حفظ خودم ؟ این است که سالم است ؟ امکان پذیر است ؟ در حال حاضر من می دانم که وجود دارد هیچ کار اشتباهی با فرهنگ و هویت است. مشکل این است که دولت چین است ربودن این هویت و تظاهر به نمایندگی از فرهنگ چینی. من نیاز به مبارزه به آن را دریافت کند; من باید یک تعریف و بازآفرینی آن است. من باور نمی کنم دولت چین همیشه در قدرت است. بنابراین ما باید برای تبدیل شدن به ایمنی به تبلیغات خود را به خارج از کشور ، اما آن را به بازی کردن مراقب باشید برای جلوگیری از بیگانه و ضد چینی mainlander احساسات که من تجربه کرده اند با برخی از مردم در هنگ کنگ و تایوان است. این مهم است که یک ذهن باز.

من به عنوان یک معلم مدرسه در استرالیا و دیده اند که چگونه چین است که درک شده از طریق لنز از استرالیا در سیستم آموزش و پرورش. وجود ندارد و بحث در مورد تفاوت های ظریف در مورد چین به عنوان موسسات مانند موسسه کنفوسیوس تسلط بر روایت است. چند سال پیش انقلابی Opera قرمز جدا شدن از زنان (红色娘子军) انتخاب شد به نمایندگی از فرهنگ چینی. آن است که در واقع توهین به قربانیان انقلاب فرهنگی آن را به عنوان نشان دهنده سانسور [از سال 1966 تا 1976 تنها هشت قطعه اجازه داده شد انجام می شود در سراسر چین]. نیز وجود دارد در عمق پوشش از چین و کاهش در بودجه برای رسانه های عمومی از جمله برنامه های در چینی.

FN: چگونه شما را توصیف خود و نوعی از هنر را ایجاد می کنید ؟

BDC: مردم ببینید من به عنوان یک کاریکاتوریست چرا که این تنها بخشی از کار من مردم بیشتر آنلاین. من نیز فراموش اجرای, تاسیسات, نقاشی, اما من نمی توانم به نظر می رسد برای به دست آوردن دسترسی به گالری های هنری برای نشان می دهد. من در ابتدا مورد مطالعه رویدادهای فرهنگی, مدیریت که بخشی از قانون برنامه درسی در چین به دلیل موضوع کپی رایت. اما هنر این است که در مورد ارائه یک پیام. من می خواهم به گسترش تعریف هنر است. من خودم را به عنوان یک هنرمند; که یک فعال سیاسی است که فقط یک اثر جانبی از اینکه یک هنرمند در چین است.

پرتره دکتر لی Wenliang توسط Badiucao. تصویر با اجازه

FN: چه انگیزه شما را به فاش کردن هویت خود را بسیار علنا به تازگی?

BDC: من نشان داد هویت من در این فیلم مستند است. زمانی که پلیس در بازدید از خانواده من در چین در سال 2018 به آزار و اذیت آنها را ندارد من هویت عمومی هر چند آنها می تواند داشته باشد. در ابتدا من تحت پوشش چهره من دانستن این است که اگر من به اندازه کافی شناخته شده به عنوان یک هنرمند روز خواهد آمد که من را پشتیبانی می کند. بنابراین از روز اول این بود که زمان مسابقه در برابر دولت چین. من تا به حال هیچ توهم بودن یک نوع Banksy برای همیشه لطفا برای. اما پس از آن پلیس مراجعه و متوجه شدم من هنوز هم تا به حال دست بالا. به منظور رسیدن به بزرگترین ممکن است مخاطب من تصمیم به فاش کردن هویت من در این فیلم مستند به عنوان پلیس, شاد, با من نشان می دهد که لغو شد در هنگ کنگ گفت: “خانواده من “او یک پسر خوب در حال حاضر”. البته من می توانستم رها شده کار من اما که می شده اند یک خیانت از هنر من و چیزهایی که من مراقبت بیشتر برای. من عقب نشینی از رسانه های اجتماعی به عنوان من در حال آماده شدن مستند و تصمیم به محافظت از آن را برای جلوگیری از فشار بر روی فیلمساز و رسانه های استرالیا که آن را نشان می دهد. این یک شکل از خود شده است. پس من نشان داد هویت من وجود داشته است عواقب: من به دنبال گوشی من هک شد وجود دارد ممکن است مورد تهاجم به خانه هنوز تحت بررسی است. من کارگردان فیلم رو harrased به عنوان به خوبی. من فکر می کنم آنها در حال انتظار برای یک شانس برای گرفتن انتقام خود را هنگامی که وجود دارد این است که کمتر توجه رسانه ها.

FN: چه چیزی شما فکر می کنم چینی ها مخالف باشند ؟

BDC: کاملا بی فایده و فاسد است. برخی از همکاری با مغلوب ساختن پیشی جستن زیرا آنها می گویند که ما یک دشمن مشترک. اما دوستان خود باید به افرادی که به اشتراک گذاری همان ارزش و نه دشمن خود را دشمن. این جامعه در حال پیر شدن است و این نیز یک مشکل با فرهنگ چینی یک نوع از “مکتب کنفوسیوس تومور’: شما باید به آنها احترام بگذارد چرا که آنها قدرت را به عنوان آنها رشد می کنند. و اگر شما انتقاد آنها از شما به عنوان یک طرفدار پکن چینی جاسوسی. که بسیار سمی نگرش نسبت به انتقاد. به نظر می رسد چینی ها بیان 有则改之,无则加勉 : “اصلاح اشتباهات اگر شما انجام هر گونه و گارد خود را در برابر آنها” به آنها صدق نمی کند. که چرا افراد جوان نمی پیوستن به آنها را.

FN: چگونه می بینید COVID-19 موثر بر سیستم سیاسی در چین ؟

BDC: برخی از مردم گفت این بود که شاید چین ‘چرنوبیل لحظه’. اما این نه به خاطر این است که به عنوان مضر از لحاظ اقتصادی به این مورد بود برای اتحاد جماهیر شوروی. Xi Jinping قمار است با گفت: “مشکل این است که حل بازگشت به کار”. وجود دارد احتمالا از تغییر تنها اگر این وضعیت اقتصادی همچنان ادامه دارد مردم می توانند بیشتر خم اما در نهایت خواهد شکست. اما چین در حال تغییر است این روایت و دولت در حال حاضر را به تصویر می کشد خود را به عنوان رهبر مبارزه با ویروس. اما به اصطلاح مدل چینی است که فقط علمی در یک وضعیت که در آن دولت می تواند استطاعت به چشم پوشی از زندگی شخصی مردم. مردم رنج می برد چرا که اگر شما قرنطینه شما به دو چیز نیاز دارید: لوازم و شفافیت اطلاعات است. اما دومی است نه اتفاق می افتد در چین; آنها نمی دانند که چه می گذرد, آنچه که انتظار می رود و در اضطراب زندگی می کنند. این بخشی است که دیده می شود در سراسر جهان.

FN: چه چيز شما را به پراگ این زمان ؟

BDC: من آمد در اینجا به بخشی از دو فیلم حقوق بشر, جشنواره, در ژنو و پراگ. ژنو لغو کردم و یکی در پراگ که از ابتدا در جریان است. این شهر به معنای زیادی به مردم در چین برای کسانی که عشق آزادی و دموکراسی است. واسلاو هاول, الهام بخش, بنابراین من خیالی آن است. اما من کشف او فراموش شده برای مدت زمان طولانی این یک شوک بزرگ. اما این بود که ساده و بی تکلف در واقع تاریخ تکرار می شود که مردم را فراموش کرده ام. من می خواهم هنر من به عنوان یک شکل از ضبط در برابر ثبت رسمی از تاریخ, برای جلوگیری از تکرار اشتباهات است.

در طول اقامت خود در پراگ Badiucao همچنین صحنه هنر خیابانی, پروژه نمایش پوستر با کار خود را بر روی دیوار در سراسر شهرستان از جمله معروف جان لنون دیوار بود که اشاره شده توسط هنگ کنگ به معترضان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>