بلوچ روزنامه نگار مرده در سوئد

Sajid Hussain, 39, یک روزنامه نگار برجسته نقطه از سیستان و بلوچستان. تصویر از یوتیوب با بلوچستان بار.

بلوچ روزنامه نگار Sajid Hussain شد تایید مرگ توسط پلیس سوئد پس از بدن او پیدا شد در یک رودخانه خارج شهر اوپسالا در آوریل 23. پلیس گفت که تحقیقات اولیه نشان نمی دهد ‘هر بازی ناپاک’ و آنها را از ادامه تحقیقات خود و بیشتر نتایج کالبد شکافی شد, انتظار می رود, اما, بلوچ و پاکستانی فعالان با اشاره انگشتان دست در پاکستان سرویس های اطلاعاتی.

‘اخبار غم انگیز’

حسین, در سن 39 بود مرده توسط پلیس سوئد پس از او رفت و گم شده در مارس 2 از سوئد که در آن او زندگی در خودخواسته تبعید. پلیس در خود بدن مرده در آوریل 23 و به تازگی قادر به مطابقت با انگشت خود چاپ, تایید مرگ او را به خانواده و همکاران در جمعه, مه 1 سال 2020 است.

قبل از مرگ او حسین بود سردبیر بلوچستان بار یک وب سایت خبری در حال حاضر مسدود شده در پاکستان است. به گفته گروه های حقوق دولت پاکستان به طور معمول بلوک وب سایت و اطلاعات از بیرون آمدن از بلوچستان.

بلوچستان بار در توییتی تصاویری از داستان آن در مرگ آن editor:

ایسنا پاکستان رئیس دفتر جبران Peshimam که قبلا با Sajid توییتی یک تصویر قدیمی از Sajid از عروسی در بلوچستان.

ماما قدیر پیشرو فعال حقوق بشر از بلوچستان که در سال 2014 در راهپیمایی پا برای +2000km از کویته به پایتخت اسلام آباد در برابر اجرا ناپدید شدن در منطقه است:

چه اتفاقی افتاد به حسین?

حسین بود و روشن نگار از بلوچستان یک درگیری منطقه در پاکستان است که دیده می شود بیش از 6 شورش پس از سال 1947. برای چند دهه جنبش ناسیونالیست بلوچ بوده است برای مبارزه فرهنگی و حقوق اقتصادی و سیاسی بیشتر استقلال از جمله “آشکار تجزیه طلبی و ایجاد یک دولت مستقل بلوچستان.” مخالف صداها و جوان روشنفکران در منطقه به معرض اجرا ناپدید شدن شکنجه و حتی قتل. دیگران را مجبور به تبعید. از سال 2010 اجساد صدها نفر از بلوچستان “از دست رفته مردم” تبدیل شده اند تا تحمل شکنجه علائم با توجه به کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر). در سال 2013 به تنهایی 116 کشته شدند در سراسر استان 87 که مشخص شد توسط خانواده هایی که متهم پاکستان سازمان های امنیتی از ربودن عزیزان خود.

حسین چپ پاکستان در سال 2012 پس از افراد ناشناس به سرقت برده لپ تاپ خود را و یادداشت ها که طرز عمل از جاسوسی سازمان. او سپس با انتقال به عمان پس از آن امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و اوگاندا برای ایمنی خود را قبل از درخواست برای پناهندگی در سوئد در سال 2017. همسر و دو بچه شد و انتظار می رود برای پیوستن به و دوباره با او در این تابستان.

او به اوپسالا از استکهلم برای شروع یک فصل جدید در زندگی خود را. آخرین بار او را دیده بود که او سوار یک قطار از استکهلم به اوپسالا در مارس 2.

زمانی که روزنامه نگار مفقود شده, خبرنگاران بدون مرز (RSF) با اشاره انگشتان دست در این کشور را بدنام جاسوسی آژانس ISI برای ناپدید شدن او. “با توجه به حملات اخیر و آزار و اذیت در برابر دیگر پاکستان روزنامه نگاران در اروپا و ما نمی توانیم نادیده گرفتن این احتمال که ناپدید شدن او مربوط به کار خود را” اریک Halkjaer رئیس جمهور RSF را سوئدی بخش گفت: در بیانیه ای در 30 مارس.

“او را ترک کرد و ما رها شدند که حداقل او خواهد بود امن” را بازگو برادرش Ahmed Khalil در مورد خروج خود را. اما که بود نه واقعیت.

مخالفان در تبعید هدفمند

در حالی که آن هنوز هم باقی می ماند یک رمز و راز آنچه اتفاق افتاده است به حسین بلوچ و پاکستانی فعالان با اشاره انگشتان دست در نظامی که قبلا متهم به هدف قرار دادن مخالفان زندگی در خارج از کشور.

طاها صدیقی روزنامه نگار پاکستانی در تبعید و بنیانگذار safenewsrooms.org گفت:

در گذشته ارتش پاکستان پیشنهاد کرده است کشتار مخالفان در خارج از کشور و به نظر می رسد مانند آنها در حال حاضر قرار دادن این طرح در عمل است. این است که پس از عربستان و چینی و ترکی و روسی راهکار. آنها انجام شده است این در غرب خود را در برابر مخالفان. من امیدوارم که پلیس سوئد می تواند این را حل کند اما خصمانه اینتل معمولا سازمان های کار بدون ترک اثری. به عنوان یک exiled journalist خودم توصیه شده است توسط غربی سازمان های اجرای قانون بیش از حد به ماندن هوشیار در فرانسه.

صدیقی به دقت فرار آدم ربایی در سال 2018 در پاکستان و سرزنش پاکستان Inter-Services Intelligence ISI) تلاش برای آدم ربایی. او کشور را ترک بلافاصله پس از آن حمله کند. او مطلع شد توسط پلیس فرانسه از تهدید جدی در برابر زندگی خود را در فرانسه است.

در ماه های اخیر چندین پاکستان فعالان و وبلاگ نویسان زندگی در اروپا نیز ادعا کرد که هدف قرار داده شده است برای صحبت کردن در برابر نقض حقوق بشر در پاکستان است.

یک RSF گزارش منتشر شده در ماه فوریه گفت: روتردام مبتنی بر پاکستان نویس وقاص Goraya بود که ربوده و شکنجه در حالی که در پاکستان سه سال پیش مورد حمله قرار گرفت و تهدید توسط دو نفر اعتقاد به استخبارات پاکستان عوامل است.

یک مصاحبه رئیس جمهور سابق ژنرال پرویز مشرف شده مطرح در توییتر که در آن وی با اشاره به کشتار صدای مخالفان در تبعید زندگی. این مصاحبه انجام شد در سال 2017 در دبی جایی که مشرف است به زندگی پس از 2014 به دنبال درمان های پزشکی.’ در دسامبر 2019, مشرف شد, اولین عمومی ارتش پاکستان به محکوم به مرگ پس از یک دادگاه ویژه اعلام کرد و او را یک خائن برای تعلیق قانون اساسی در نوامبر سال 2007 زمانی که او رئيس جمهور بود. با این حال او هنوز هم حفظ حمایت در زمان دولت پاکستان و ارتش است. حکم او لغو شد و در ژانویه سال 2020 توسط دادگاه عالی لاهور.

دکتر خدا نذار بلوچ جمهور BSO (سازمان دانشجویان بلوچ) ذکر مرجع و تصویری از مصاحبه:

مالک سراج اکبر است که یک روزنامه نگار از بلوچستان و پناه در آمریکا نوشت قلبی اگهی و برجسته پناهندگی پناهجویان مخمصه:

Sajid مورد کشیده شده است با توجه به موضوع مهم دیگری: asylum-seekers,’ ارتباط با کشورهای خود را. مردم برای درخواست پناهندگی سیاسی نه به خاطر تنفر خود را از کشور و یا جرمی مرتکب شده اند وجود دارد. آنها را ترک آنجا که دولت خود را قادر به محافظت از آنها صورت آزار و اذیت خود را بر اساس نژاد و مذهب و ملیت ، عضویت در یک گروه خاص اجتماعی و یا سیاسی نظر

پاکستان کاهش یافته است سه رتبه پایین به 145 از 180 کشور جهان در RSF را در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات. با توجه به RSF, رسانه ها است “تحت استقرار نظامی را شست.” نفوذ نظامی و آزادی بیان و مطبوعات به طور چشمگیری افزایش یافته پس از عمران خان نخست وزیر شد در جولای سال 2018 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>