آذربایجان را ضربه محکم و ناگهانی انتخابات تولید عادی نتایج

الهام علی اف رئیس جمهور رای در جمهوری آذربایجان را ضربه محکم و ناگهانی انتخابات پارلمانی در فوریه 9 سال 2020 است. تصویر از AzTV یوتیوب ویدئو “Prezident Ilham Əliyev səs verib”

که به یاد پل هشت پا که پیش بینی برندگان چندین بازی های جام جهانی از مخزن خود را? پولس با توجه به دو جعبه با مواد غذایی هر تزئین شده با پرچم ملی این تیم در بازی آن روز. پولس پیش بینی شد و بر اساس آن از این جعبه او خوردند از اول. یکی ممکن است بپرسید چه بر روی زمین پل با انتخابات اخیر در آذربایجان است ؟

قضاوت عجیب و غریب, نتایج انتخابات در این کشور در سواحل دریای خزر نیز ممکن است کنترل شده توسط یک هشت پا. در فوریه 9, آذربایجان برگزار اولیه انتخابات پارلمانی نه ماه جلوتر از برنامه. اگر چه این تصمیم برای اولین بار پیشنهاد شده توسط مجلس ملی این کشور که در آن 99.8 درصد از نمایندگان رای به انحلال پارلمان این حرکت تحت فشار قرار دادند به جلو توسط دیرین الهام علی اف رئیس جمهور که قبول این پیشنهاد در ماه نوامبر را رد کرد و مجلس در ماه دسامبر. علی اف تصمیم به برگزاری یک انتخابات ضربه محکم و ناگهانی گرفتار بسیاری از ناظران را شگفت زده کرد. پس از انتخابات شهرداری ها در 23 دسامبر این کشور مخالفت کرده بود کمی هم به نوبه خود در اطراف و شروع به آماده شدن برای فوریه 9.

پل داده شد نمایشگاه انتخاب است. اگر چه جمهوری آذربایجان رای دهندگان در مواجهه با یک انتخاب از بیش از 1300 نامزدهای بسیاری از صاحب نظران در داخل کشور بر این باور است که نتایج انتخابات تا به حال مشخص شده است در پیشبرد. با این وجود آذربایجان مقامات ساخته شده تلاش برای متقاعد کردن جهان از شفافیت انتخاباتی خود سیستم و یکپارچگی این کشور دموکراسی — حقوق بشر بین المللی ناظران باقی می ماند برای متقاعد شود.

به همین دلیل برخی از احزاب مخالف تحریم انتخابات. دیگران تصمیم به شرکت بدون در نظر گرفتن پیش بینی و آگاه باشید که شانس خود را از پیروزی بسیار کم است. با این وجود نامزدها دیده می شود به عنوان وفادار به حاکم حزب آذربایجان جدید برنده همه اما یکی از 125 کرسی در مجلس ملی است. و اگر چه برخی از ناظران بوده است بدانم که آیا مقامات برنامه ریزی برای آوردن چهره های جدید به آذربایجان سیاست 87 نمایندگان مجلس نگهداری می شود کرسی های خود را.

مشارکت مردم پایین در فقط 48 درصد است.

سنتی روز انتخابات

“محدود قوانین و سیاسی محیط زیست مانع واقعی رقابت” می خواند اولیه گزارش توسط ناظران انتخابات از OSCE (سازمان امنیت و همکاری در اروپا) منتشر شده در فوریه 10. این گزارش همچنین صحبت از “قابل رویه نقض” در جدول بندي و شمارش آراء. یکی از این حوادث شامل عضو مجلس Jale علی است یک مثال.

من می خواهم برای تشکر از هر کسی که شجاعانه جنگیدند در این انتخابات زمانی که نیاز به پرتاب پوشه ها در افراد با گرفتن گوشی از دست و پرتاب آنها را بر روی زمین [سپس به سرعت اصلاح خودش: “تقریبا به نقطه پرتاب آنها را در طبقه”]… اجازه دهید من فقط می گویند ما مشغول به کار به عنوان یک تیم.

این بود Jale علی چهارم انتخاب مجدد به عنوان معاون Zerdab یک شهر مرکزی در آذربایجان است.

بسیار شبیه به انتخابات قبلی به نظر می رسد که این یکی از برجسته معمول رای تقلب تکنیک های. روزنامه نگاران باید گواهی به چرخ و فلک, رای گیری, رای گیری چاشنی تقلب و جدول بندی و آزار و اذیت از ناظران مستقل.

در ضمن وجود دارد گزارش های ناظران بین المللی با اعتبار مشکوک:

Mamadli نیز ارائه شده دقیق تر پس از مرگ از انتخابات:

با کمک گوشی های هوشمند و رسانه های اجتماعی حاکم سیاسی تیم بودند خجالت در خانه و خارج از کشور. به عنوان یک نتیجه, واکنش های سطح داخلی و بین المللی افزایش یافته است. رژیم سیاسی است که زندگی را از طریق بار دشوار است به عنوان یک نتیجه اجتماعی/economi نارضایتی. این است که دقیقا به همین دلیل آنها را تغییر داد, انتخابات, تاریخ, بنابراین برای جلوگیری از سازماندهی سیاسی و بلوغ جامعه است. در حال حاضر با رفتن در برابر چند از حامیان آنها در 4-5 حوزه آنها در حال تلاش برای انجام کنترل آسیب. این است که چرا مهم است که به تمرکز بر موارد نقض حقوقی و نه سیاسی نتایج. به طور کلی و بدون به پایان رساندن مبارزه در موارد حقوقی نقض بحث در مورد نتایج انتخابات از نقطه نظر سیاسی نیست واقعا کمک به حفاظت از آزادی های دموکراتیک است. اساسا انتخابات برگزار شد در شرایط اضطراری و حکومت با توده دخالت پلیس. یک adeqaute پاسخ به این وضعیت خواهد بود به دنبال اقدامات قانونی و عمومی بشود. در کوتاه حقوقی, دعوا بازی یک irriplaceble نقش را در روند از دست دادن اعتماد به نفس و نفوذ سیاسی از رژیم های اقتدارگرا.

انار Mammadli (همچنین املای محمداف) سر نظارت بر انتخابات و مطالعات دموکراسی, مرکز تنها مستقل نظارت بر انتخابات سازمان در کشور است. چهار یا پنج انتخابات در حوزه او اشاره یک مرجع به CEC (مرکزی کمیسیون) تصمیم به لغو نتایج انتخابات در حداقل چهار حوزه با توجه به تقلب در انتخابات. در فوریه 13, رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات Mezahir Penahov رفت تا آنجا که حتی با تشکر از کاربران رسانه های اجتماعی در کمک به سند نقض این چیزی بی سابقه در یک کشور که در آن اعضای پارلمان به طور منظم انتقاد رسانه های اجتماعی سیستم عامل و اغلب نشان می دهد راه هایی برای کنترل و نظارت بر استفاده از آنها.

به مقدار کافی از شواهد گردش آنلاین و ذکر شده در این گزارش از ناظران بین المللی مجبور پاسخ نه تنها از CEC بلکه از رئیس جمهور علی اف خود را. در فوریه 10, رئیس جمهور گفته بود که این انتخابات آزاد و عادلانه. اما فقط چهار روز بعد از آن عهد به طور کامل به بررسی تمام اتهامات نقض حقوق بشر در ایستگاه های رای گیری.

شرکای بین المللی نیز ابراز نگرانی در مورد چگونه انتخابات انجام شد مانند این بیانیه توسط بریتانیا امور خارجه و مشترک المنافع:

انگلستان است که نا امید آذربایجان انتخابات پارلمانی برآورده نمی بین المللی استانداردهای دموکراتیک به گفته سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) و مجمع پارلمانی شورای اروپا.

و این توییت توسط آلمان وزارت امور خارجه:

ناظر مستقل جاوید آقا نوشت: انعکاس در انتخابات برای باز قفقاز رسانه ها:

روز بعد زمانی که من به عنوان خوانده شده کمیته مرکزی انتخابات, نتایج من در شوک بود. به گفته آنها از 1,121 ثبت نام رای دهندگان 482 وارد به رای و 96 از آنها رای برای حزب آذربایجان جدید نامزد میخائیل Zabelin. اما به گفته همه ناظران و چشم خود من تعداد رای دهندگان نمی تواند هیچ بزرگتر از 123.

در فوریه 11, یک گروه از نامزدها روزنامه نگاران و فعالان سیاسی با تجمع در مقابل ساختمان CEC دفاتر در پایتخت باکو در اعتراض به نتایج انتخابات. بازداشت بیش از 20 مستقل و مخالفان نامزدها و استفاده بیش از حد خشونت در برابر آنها. پلیس باید از رانندگی شده معترضان به مناطق دور افتاده کشور و آزادسازی آنها وجود دارد.

هدف قرار دادن دکمه تنظیم مجدد

با توجه به این بی نظمی برخی از شهروندان خواسته است که نتایج انتخابات لغو شود. Vusal مستقل انتخابات ناظر که کاهش یافته است به او مي گفت: “GlobalVoices زیر در تماس تصویری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید