آذربایجانیها مورد نیاز به ارسال پیامک اطلاع رسانی قبل از خروج از خانه

تقریبا متروکه نظامی در میدان مرکزی باکو پایتخت آذربایجان مارس سال 2020 است. این کشور در حال حاضر تحت قرنطینه. عکس (c): اکبر محمداف. با اجازه استفاده می شود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

به عنوان coronavirus مرگ و میر نزدیک 90,000 سراسر جهان, مقامات آذربایجان شده اند محدود کردن شهروندان ” جنبش برای جلوگیری از COVID-19 شیوع در کشور است. آذربایجان با جمعیت حدود ده میلیون است 926 عفونت موارد و نه coronavirus-مرگ و میر ناشی از مارس 9 با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز coronavirus نقشه.

در مارس 5, آذربایجان محکم قرنطینه رژیم تحمیل شده در مارس 24, به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس. محدودیت های جدید تصریح می کند که ساکنان باید به اطلاع قبل از ترک محل اقامت خود را از طریق یک اس ام اس رایگان پیام. مردم مجاز به ترک خانه های خود به سه دلیل یا “شاخص”: به دکتر مراجعه کنید (صفحه اول) برای بازدید از داروخانه, فروشگاه, بانک و یا اداره پست (شاخص 2) و یا برای حضور در تشییع جنازه یکی از بستگان (شاخص 3).

متن استاندارد تصویب به عنوان دریافت شده توسط این نویسنده آمده است:

2-ci indeks uzre muracietiniz tesdiqlendi. Artiq 2 saat muddetine yashayish yerinizi terk ede bilersiniz

نرم افزار خود را تحت شاخص 2 تایید شده است. شما در حال حاضر ممکن است ترک محل اقامت خود برای دو ساعت.

اس ام اس رایگان پیام (ارسال به شماره 8103) باید شامل دستياران شماره شناسایی شخصی و همچنین دلایل خود را برای خروج از خانه. آنها را پس از دریافت یک پیام تایید را به آنها اعطا مجوز که معتبر است به مدت دو ساعت و صادر می شود در یک رای از یک روز. مجوز مورد نیاز نیز به اتباع خارجی ساکن در آذربایجان است.

برنامه اجازه می رد می شود اگر ساکنان ارائه اطلاعات نادرست. معلوم نیست که آیا هر گونه برنامه های کاربردی شده اند را رد کرد و دلایل دیگر.

اما می تواند هر کسی با ارسال یک اس ام اس ؟ شبکه تلفن همراه تحت پوشش در سراسر آذربایجان به طور کلی خوب است اما شده اند وجود دارد موارد که در آن کاربران و شماره تلفن های قفل شده با توجه به بدهی های برجسته با اپراتورهای تلفن همراه. آنها باید اول از بالا تا حساب خود را قبل از اینکه قادر به ارسال اس ام اس که به طور بالقوه می تواند باعث مشکلات برای فقیرترین در آذربایجان جامعه است.

نیاز به ارسال یک پیام SMS صدق نمی کند به افراد بالای 65 سال است که ممنوع شده است از ترک خانه های خود از مارس 24. کارکنان از چندین سازمان های دولتی نیز معاف از مجوز; های خصوصی و اشخاص حقوقی و ماموریت های دیپلماتیک در جمهوری آذربایجان نیز اعطا آزادی پس از ثبت نام با یک پورتال دولت. علاوه بر این ساکنان لازم نیست برای به دست آوردن اس ام اس مجوزها در موارد اضطراری که تهدیدی برای سلامت و ایمنی خود را. نه انجام آنها نیاز به یک هنگام احضار به دادگاه و یا توسط سازمان های اجرای قانون.

با این حال وجود داشته است ظاهرا نقاط ضعف در اس ام اس سیستم اجازه پس از آن وارد نیروی در مارس 5. در آوریل 8, سخنگوی شورای وزیران ابراهیم محمداف ابراز نگرانی در مورد نقض این کشور قرنطینه رژیم حتی پس از معرفی اس ام اس سیستم اجازه گفته شده است که وجود دارد “بسیاری از موارد غیر قانونی صدور مجوز.”

“دو نفر دستگیر شده اند برای فروش مجوز برای روزنامه نگاران… اقدامات صورت گرفته در ارتباط با جعلی, تماس, پیام های جعلی و تحریف مجوز” محمداف گفت:, و اضافه کرد که به عنوان از آوریل 7, اقدامات اداری خود گرفته اند و در برابر 3,037 آذربایجان شهروندان مختلف نقض قرنطینه رژیم در حالی که 12 دستگیر شده اند. محمداف ادامه داد: این محدودیت می تواند حتی سخت تر به عنوان “بسیاری از مردم در ملاقات با الزامات.”

“برخی از افراد و اشخاص حقوقی که مجاز به کار در حال ورود نام اتباع خارجی در پورتال icaze.gov.az و صدور جعلی شناسه برای افرادی که شاغل در مطبوعات و رسانه ها و در نتیجه ایجاد شرایط برای خود آزادانه حرکت و شدت نقض الزامات خاص قرنطینه رژیم” محمداف اعلام کرد.

محمداف یادآوری این جمعیت که دولت دسترسی به ساکنان’ جزئیات استخدام از طریق دولت الکترونیکی کار قرارداد سیستم اطلاع رسانی است که با مدیریت وزارت کار و حمایت اجتماعی. او با صدور یک هشدار در برابر ورود اطلاعات نادرست در هر دولت, پورتال توضیح داد که صدور و یا استفاده از هر گونه جعل اسناد و مدارک به نقض قرنطینه رژیم غیر قانونی بود.

اگر چه وجود دارد گسترده است درک درستی از ضرورت قرنطینه رژیم شده است وجود دارد برخی از انتقاد از اس ام اس سیستم اجازه.
برخی دیجیتال مدافعان حقوق بشر ابراز نگرانی در مورد امکان عدم پادمان. کارشناس حقوقی Emin Abbasov به تازگی گفته Az-Netwatch یک پورتال پوشش آزادی اطلاعات در آذربایجان که در نظر او خیلی مبهم بود از جمله اینکه آیا یک اس ام اس می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ردیابی یک دستگاه تلفن همراه چگونه اطلاعات شخصی کاربران محافظت خواهد شد و اینکه آیا این اطلاعات را از پایگاه داده حذف یک بار قرنطینه برداشته شده است.

هر چه نگرانی, اس ام اس سیستم در اینجا به ماندن است — حداقل تا زمانی که قرنطینه برداشته شده است در مارس 20.

چارچوب قانونی قرنطینه رژیم مبهم باقی می ماند وجود دارد که بدون پاک کردن اطلاعات در مورد جریمه و یا دیگر عواقب نقض آن است. برخی از ساکنان جریمه شده است به لحن 100 منات (60 دلار) برای نقض قرنطینه رژیم است. ساکنان نیز متوقف شده توسط پلیس برای پوشیدن ماسک محافظ وجود دارد هیچ جریمه برای پوشیدن لباس های محافظ را به عنوان وجود دارد که کمبود آنها در کشور است.

این مقامات در ادامه به دقت نظارت و مجازات عدم رعایت. در آوریل 5, وزارت امور داخلی اعلام کرد که 3,796 مردم تا به حال جریمه شده است از جمله 1,881 مردم در شهر باکو برای نقض قرنطینه رژیم است. در همان زمان یکی از ساکنان دریافت یک هشدار برای گسترش اطلاعات نادرست در مورد کوروناویروس در شبکه های اجتماعی, از جمله بیش از واتساپ مسنجر.

دولت گرفته است دیگر اقدامات برای مبارزه با کروناویروس مانند در مارس 5 تعلیق عملیات مستقل رانندگان تاکسی که حمل و نقل به مشتریان خود را در اتومبیل های خصوصی است. آن را زودتر رونمایی از بسته کمک برای آوریل و مه به کوسن های اجتماعی خرید اینترنتی از بیماری همه گیر. روز بعد رئیس جمهور الهام علی اف با امضای یک فرمان در اوایل انتشار 176 زندانیان بیش از 65 سال در ارتباط با گسترش coronavirus. در میان عفو کارکنان در حال حاضر از بین رفته امنیت ملی وزارت از جمله سرلشگر Akif Chovdarov و وزارت سابق مدیر عمومی Subahir Gurbanov. هر دو نفر زندانی در سال 2015 به اتهام فساد مالی.

به عنوان بسیاری از در آذربایجان را به مبارزه مالی از عواقب مستند دولت اعلام کرده است که حمایت اقتصادی اقدامات است. در 9 آوریل وزیر کار و امور اجتماعی حفاظت ساحل بابایف نشان داد که 1.7 میلیارد دلاری اختصاص یافته برای کاهش تاثیر منفی این بیماری همه گیر کوروناویروس در اقتصاد به عنوان به خوبی به عنوان $235.2 میلیون دلار برای حمایت از رفاه اجتماعی است. رسمی کارگران, افراد ثبت نام شده به عنوان بیکار و میکرو کارآفرینان هر پرداخت ماهانه مبلغ 210, $111 $78 بود. دستياران برق کمک هزینه نیز تمدید شده است به مدت دو ماه.

لازم به ذکر است که دولت اختصاص داده است $8.7 میلیون دلار برای ساخت و ساز مدولار بیمارستان با 200 تخت برای هر یک از درمان coronavirus بیماران. قبلا یک کلینیک جدید برای درمان coronavirus بیماران در باکو افتتاح شد.

شگفت انگیز ترین چیز از همه این است که در حالی که اورژانس است کاملا احساس در باکو, دولت هنوز رسما اعلام وضعیت اضطراری است. این به رغم این واقعیت است که ستاد عملیاتی اعلام کرد در مارس 2 که یک وضعیت اضطراری ممکن است اعلام کرد اگر عفونت رای همچنان به رشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>