آذربایجان سیگنال های مستند و سرکوب در مبارزه با کروناویروس

“چگونه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت کرونا ويروسی” می خواند این اطلاعات عمومی پوستر در تقریبا خالی کافه در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است. تصویر از اخبار بی بی سی Azərbaycanca ویدئو مارس 18 یوتیوب ویدئو “Bakıda koronavirus məhdudiyyətlərilə bağlı vəziyyət belədir”

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

طبق معمول آذربایجانی به دنبال به جلو به این جشنواره نوروزی که در جشن مارس 20-21. اما در این سال متفاوت بود; خیابان سکوت و جشن ها لغو شده اند. شهروندان بیش از 65 سال ممنوع از خروج از خانه های خود. مقامات به تعویق افتاد تمام وقایع عمومی از جمله مراسم تا اطلاع ثانوی. مدارس تعطیل هستند تا مارس 20. خیابان های شهر تبدیل شده اند به طرز مرموزی خالی است.

سریع گسترش

این بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش به جنوب قفقاز; در زمان نوشتن با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز نقشه وجود دارد 72 تایید موارد این ویروس در آذربایجان است. اگر چه جمهوری آذربایجان تایید اولین مورد در فوریه 28, که از یک شهروند روسیه که در حال سفر به آذربایجان از ایران وجود دارد پیشنهادات از موارد ممکن است در این کشور چند روز قبل از. بلاروس نیز در گزارش خود اولین مورد بعد: یک دانشجوی ایرانی که تا به حال در سفر به بلاروس از آذربایجان در تاریخ 22 فوریه تشخیص داده شد با این ویروس. در فوریه 27, همسایه غربی گرجستان تایید کرد که یک گرجی شهروند شده توسط ویروس آلوده پس از سفر از طریق آذربایجان از ایران چند روز قبل از (آذربایجان آداب و رسوم مقامات ادعا کرد که بازدید کننده تا به حال نشان داده نشده است هر گونه علائم در هنگام عبور از مرز.)

بسیاری از این موارد در ارتباط با سفر به ایران و آذربایجان جنوبی همسایه است که به شدت ضربه توسط این بیماری همه گیر. ایران که چهره یکی از بزرگترین شیوع بیماری در خارج از چین, گزارش اولین موارد در فوریه 19 — و در عین حال در آن زمان آذربایجان ده روز به بستن مرزهای خود با ایران آخرین کشور به انجام این کار. که تاخیر در حال حاضر باعث انتقاد شدید از دولت است.

مقامات اقدام به قرنطینه ورود از ایران نسبتا در اوایل اما رسوایی به وجود آمد و در مورد شرایط. در 27 فوریه یک گروه از بیماران به اشتراک گذاشته شده فیلم ها در رسانه های اجتماعی از بیمارستان که در آن آنها محدود بعد از عبور از ایران است. اتاق خود را فاقد bedsheets صابون و آب. مدت کوتاهی پس از آن سر از بیمارستان اخراج شد. روز بعد فیلم بیشتر به نظر می رسد آنلاین شهادت به دولت ضعیف مرکزی بیمارستان در شهرستان آستارا و Jalabad مناطق که در آن افرادی که وارد شده بود از ایران برگزار می شد در قرنطینه. هنگامی که یک گروه از بیماران اقدام به ترک بیمارستان بود, احاطه شده توسط نیروهای ویژه پلیس در حالی که یک وضعیت پزشکی سخنگو گفت Azadliq رادیو آذربایجان خدمات RFE/RL آن است که شرایط در داخل خوب بود و بيماران به سادگی اقدام است. در فوریه 29, آذربایجان در نهایت بسته مرز خود را با ایران است.

این موارد به افزایش ادامه داد. در مارس 5, یک آلمانی و دو آذربایجان شهروندان تشخیص داده شد با کروناویروس پس از بازگشت از ایران; 276 آذربایجان شهروندان تخلیه از ایران قرار گرفتند تحت قرنطینه. باکو مرزهای خود را بسته با گرجستان و روسیه در مارس 13 و 16. کشور سوگواری آن مرگ برای اولین بار در آوریل 12: آذربایجان یک مرد با یک بیماری خود ایمنی مرده بود در حالی که به دنبال درمان های پزشکی برای coronavirus در ایران.

ساخت بیشتر از یک مستند

مثل آن همسایه آذربایجان است که در حال حاضر تحت مستند. و محدودیت های بسیار بیشتر نسبت به ممنوعیت جشن نوروز. یک ستاد ویژه در شورای وزیران وظیفه است با مجازات کسانی که در گسترش دروغ و هشدار به کسانی که مانع این کار از خدمات پزشکی است. در 17 مارس شهرداری شروع به کاهش حمل و نقل عمومی و قرار دادن محدودیت های بین شهری سفر می کند.

که همان روز, ملی, مجلس, آذربایجان, مجلس, تصویب قوانین محکم مجازات برای نقض اضطراری رژیم است. اصلاحات به قانون در حال حاضر ارائه تا سه سال حبس و یا جریمه نقدی از 2500-5,000 منات (US$1,500-3000) در صورت نقض این بیماری همه گیر قوانین و یا کمک به گسترش این بیماری است. اصلاحات مربوط به قانون اداری در حال حاضر به این معنی است که شهروندان به طور منظم در نقض قوانین اساسی می تواند جریمه 100-200 منات ($60-120) در حالی که مقامات صورت جریمه 1500 تا 2000 منات ($900-1200). جدید اصلاح قانون اطلاعات نیز تشدید محدودیت بر روی “اطلاعات نادرست است که می تواند آسیب به زندگی و سلامت شهروندان است.”

در بسیاری از این اقدامات آذربایجان پاسخ نه چندان متفاوت از کشورهای دیگر. برای مثال در سراسر کشور آدرس تلویزیونی در مارس 18, آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت که این بیماری همه گیر شد بزرگترین چالش پس از جنگ جهانی دوم است. او به نام در آلمان به تشخیص وخامت اوضاع و انجام بخشی خود را برای کمک به کم کردن سرعت گسترش ویروس.

اما 3,700 کیلومتری در باکو تن از آذربایجان پاسخ رهبر بود و نه متفاوت.

در مارس 19, الهام علی اف رئیس جمهور خطاب به مردم آذربایجان, جشن ورود بهار و توضیح دلایل لغو رویدادهای عمومی. سپس او روشن به یک پیام:

[…] ما باز تحریکات. جایی که این تحریکات از آمده است ؟ از ستون پنجم از دشمنان که در میان ما هستند این عناصر که خود را اپوزیسیون خائن که دریافت پول از خارج از کشور. هدف اصلی آنها این است که برای از بین بردن جمهوری آذربایجان. بدتر برای آذربایجان, بهتر است برای آنها. نگاهی به آدرس خود را در شبکه های اجتماعی آنها پر از نفرت و تحریک. به نظر می رسد آنها می خواهند شورش اتفاق می افتد. آنها می خواهند آشفتگی. آنها می خواهند ترس و وحشت. و سپس آنها ادعا می کنند که آنها در مورد مراقبت از مردم آذربایجان. آنها دشمنان ما و ما باید آشکارا دولت این است. معلوم نیست چه این بیماری منجر به. بنابراین در وجود این بیماری قوانین به طور کامل روابط جدید اعمال خواهد شد. اجازه دهید همه این را می دانند. ممکن است که یک وضعیت اضطراری ممکن است اعلام کرد در برخی از نقطه. در این مورد جداسازی نمایندگان ستون پنجم را تبدیل به یک ضرورت تاریخی […] اما ما نمی توانیم اجازه ضد آذربایجانی نیروهای ستون پنجم و خاینین ملی را به استفاده از این وضعیت به ارتکاب اقدامات تحریک آمیز مختلف. اجازه دهید هر کس آن را می دانم.

این نشانی بود و نه بیش از حد متفاوت از سخنرانی که رئیس جمهور علی اف تحویل در مارس 14, در اولین جلسه از منتخب شورای ملی:

این هیچ راز است که مردم و وضعیت سیاسی در جمهوری آذربایجان است که در حال حاضر بسیار پایدار است. است وجود دارد یک عامل تنها در کشور ما است که می تواند تهدیدی برای ثبات سیاسی و. این است که چرا ضد آذربایجانی نیروهای در حال تلاش برای ایجاد این عوامل در خارج از کشور ما است. آنها دیگر تکیه بر گروهی که تماس های خود را به مخالفان اینجا و ظاهرا همچنان به کار در یک کاملا شرم آور و موقعیت. و هیچ اعتماد به نفس بیشتر برای آنها. بنابراین کار در جریان است برای ایجاد یک ستون پنجم به این دلیل که زمان ستون پنجم را توجیه نمی کند اعتماد به نفس از صاحبان آن […] بنابراین یک ستون پنجم است که به دنبال. در این راستا من می خواهم به شدت هشدار می دهند همه نیروهای سیاسی: این مسیر از خیانت. هر کس دنبال این مسیر را مرتکب خیانت علیه مردم و دولت است. بنابراین همه ما مشکلات داخلی حل و فصل شود باید در داخل آذربایجان است. ما باید صادرات ما مشکلات داخلی یا سیاسی اختلاف. اول از همه, آن را کاملا بی معنی چون هیچ نیروی در جهان امروز است که می تواند اعمال هر گونه راه حل در ایالات متحده و یا دیکته کردن چیزی به ما. وجود چنین نیرویی در خارج وجود دارد و تا زمانی که من رئیس جمهور خواهد شد. آن را کاملا بی معنی است. تلاش برای اعمال فشار بر جمهوری آذربایجان و یا ما را تهدید می کند با تحریم ها کاملا بی معنی است. این یک جنایت علیه دولت, علیه دولت, و اجازه دهید هیچ کس فراموش نکنید که.

این سخنرانی شیفته ناظران. بود که “هر کس” که نیاز به دانستن ؟ از همه مهمتر: چه کسی بود که “ستون پنجم”? این سرچشمه در طول جنگ داخلی اسپانیا و اشاره به یک گروه از مردم که قصد تضعیف یک گروه بزرگتر و یا یک ملت از درون هر وسیله را در اختیار خود.

این اصطلاح به طور سنتی استفاده می شود در جمهوری آذربایجان با نمایندگان دولت زمانی با اشاره به مخالفان سیاسی. در دسامبر 2014 رئیس جمهور و سپس رئیس ستاد Ramiz Mehdiyev منتشر شصتصفحه مانیفست تحت عنوان “نظم جهانی از استانداردهای دوگانه و مدرن آذربایجان” این ادعا که آذربایجان مدافعان حقوق بشر بودند یک “ستون پنجم” از ایالات متحده است. در 2015, معاون ریاست جمهوری اداره نوروز Mamedov تصریح کرد: یک نظریه است که بنیاد ملی برای دموکراسی اولیه بود بازیگر در حمایت از “ستون پنجم” در جمهوری آذربایجان.

هر دو نفر در نهایت از پست خود برکنار اما این جهانبینی همچنان ادامه دارد.

Mehdiyev را افشا آمد در زمان بی سابقه سرکوب آذربایجان فعالان جامعه مدنی و خاموش کردن Azadliq رادیو. نمرات از روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان سیاسی بازداشت شدند مشکوک به اتهام در اختیار داشتن مواد مخدر و محکوم به طولانی حبس باشد. وجود دارد در حال حاضر نگرانی در میان فعالین اپوزیسیون که جدید سرکوب در آذربایجان مخالفت قریب الوقوع است. با قدرت اضطراری برای مهار این بیماری همه گیر کوروناویروس ترس فعالان علی اف رئیس جمهور دولت ممکن است یک فرصت مناسب برای تشدید کنترل و حتی بیشتر.

شده اند وجود دارد برخی از نشانه ای از این است. در 8 مارس که مخالف گروه D18 ساخته شد به تخلیه دفاتر خود را با توجه به قرار coronavirus تهدید. در تاریخ 11 مارس فؤاد برد یک فعال سیاسی که بازداشت شد در حالی که spraypainting شعار اعتراض در نزدیکی دفاتر آذربایجان مرکزی انتخابات کمیسیون رد شد اجازه صحبت با وکیل خود. مقامات ذکر شده coronavirus به عنوان دلیل. در مارس 23, Tofiq Yagublu یک عضو برجسته مخالفان Mərkəzi, پارتی, شد, محکوم به زندان است. پس از محاکمه Yagublu دختر اشاره کرد که “الهام علی اف است که پر کردن زندان ها” در حالی که دولت در جاهای دیگر منتشر زندانیان با توجه به کروناویروس تهدید.

به عنوان عارف محمداف سابق آذربایجان دیپلمات نوشت: در Facebook:

در ضمن آذربایجانی در حال پرسیدن که آیا آنها خود را به سیستم بهداشت و درمان آماده است تا برای مقابله تمام عیار بیماری همه گیر. در یک vox پاپ در ژانویه 28, آذربایجان اتباع خواسته شد با Azadliq رادیو که آیا این کشور در بیمارستان بودند واقعا آماده است. یکی باکو ساکن اعتقاد بر این است که این ویروس نمی خواهد آن را به آذربایجان, در همه, در حالی که بسیاری از دیگران ابراز تردید است که مقامات خواهد برآید.

متاسفانه مثل بقیه جهان و آذربایجان به زودی یک شانس برای پیدا کردن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>