نویسنده “Lynchings در دولوت’ شکست سکوت شهر تاریک تاریخ

خود شخصیت اصلی Fedo تصمیم می تواند یک شاهد به قتل توسط اراذل و اوباش.

اما زمانی که این رمان سعی کردم برای پیدا کردن کتاب مرجع که مطمئنا سال ها پیش باید مورد نوشته شده است از آن او در بر داشت آن وجود ندارد.

“نه تنها من آموخت که هیچ کتاب اما کتابداران که من صحبت کردم — باید شده اند وجود دارد چهار نفر از پنج تن از آنها در دلوت منطقه و در شهرهای دوقلو — این کتابخانه تا به حال شنیده هرگز از حادثه” Fedo گفت.

بنابراین او نوشت که کتاب به جای.

Two versions of Michael Fedo's book sit side-by-side. Three versions have been published since 1979. The latest version, published in 2000, includes new information about key players involved in the event. (Tyler Schank / tschank@duluthnews.com)

دو نسخه از مایکل Fedo کتاب نشستن جانبی توسط سمت. سه نسخه منتشر شده از سال 1979 است. آخرین نسخه منتشر شده در سال 2000 شامل اطلاعات جدید در مورد بازیکنان کلیدی درگیر در این رویداد است. (تایلر Schank / [email protected])

نزدیک به 40 سال پس از Fedo داستان از دلوت تاریک تاریخ برای اولین بار منتشر شد, آن را از طریق سه انتشارات, خانه, متعدد عنوان, تغییرات, تغییر در برخی از خوانندگان ذهنیت و شامل اطلاعات جدید از جمله این اواخر علاوه بر این از نام برخی از بازیکنان اصلی.

یک چیز بدون تغییر باقی مانده است: “Lynchings در Duluth” آن را به عنوان در حال حاضر به نام و اعتبار با اول بودن همه جانبه منابع مورد ژوئن 15, 1920, قتل سیرک کارگران الیاس Clayton, Elmer جکسون و اسحاق McGhie.

این lynchings

در 14 ژوئن 1920, غرب, Duluth, نوجوانان ایرن Tusken و جیمی سالیوان رفت و به جان رابینسون سیرک سفر گروه تئاتر است که در حال تنظیم آن در یک روز رژه و عملکرد در آنچه در حال حاضر ویلر زمینه است. دو گزارش رفت پشت چادر سیرک که در آن کارگران خاموش کردن نشان می دهد و جایی که آنها ادعا جرایم خشونت آمیز متعهد شدند در برابر آنها.

بعد از آن شب سالیوان به پدرش گفت که آنها تا به حال سرقت شده که Tusken مورد تجاوز قرار گرفت توسط یک باند از مردان است. مقامات مجری قانون گرفتار سیرک قطار در راه خود را به خارج از شهر و گرد یک گروه از مردان که به نظر می رسید تقریبا به اندازه یا شکل مردان Tusken و سالیوان ادعا تا به حال آنها را مورد حمله قرار. مردان فرستاده شد به این زندان در مرکز شهر دولوت.

کلمه به سرعت گسترش — کمک همراه با شایعات بی اساس و مردمی تماس برای پیوستن به “کراوات حزب” صادر شده از سبز فورد وانت مجهز به طناب دار.

با توجه به هایدی Bakk-هانسن که صرف بیش از 20 سال تحقیق lynchings تیتر در روزنامه های محلی کمک نمی کند.

“غرب Duluth, دختر قربانی شش سیاهان” منتشر شد در روز بعد هرالد روزانه.

“(آنها) در واقع چاپ دعوت به مجازات های چاپ حروف بزرگ” او گفت:.

جمعیت هجوم به understaffed ایستگاه پلیس که در آن افسران گفته شده بود به استفاده از اسلحه های خود را کشیده و سه مرد تا خیابان, جایی که آنها به دار آویخته شدند در مقابل برآورد جمعیت 10000 نفر است.

Fedo کار

به جای پیدا کردن تاریخی کتاب های مرجع در مورد حادثه Fedo یافت نازک مانیل پوشه با چند روزنامه بریده و یک جزوه اطلاعات غلط در مورد نابود فایل و یک حکایت در مورد یک کارمند سابق در St. Louis County Historical Society که به حذف تمام سوابق lynchings به دلیل بیش از حد بسیاری از دانش آموزان در نوشتن گزارش در مورد آن.

“او فکر می کردند که باید انتخاب کنید بیشتر آموزندگی افراد پس از او تا به حال آنها را ریخته” Fedo گفت.

کتاب در مورد مینه سوتا دولت تاریخ از آن دوره تا به حال هیچ اشاره ای به lynchings در همه. این سکوت مشترک بود, او در بر داشت.

“این بود که همه فقط رفته” Fedo گفت.

رمان نویس-تبدیل-روزنامه نگار جمع آوری آنچه که او می تواند پیدا کردن — از جمله مصاحبه با آن-70 – 90 ساله به مادام العمر Duluthians — برای ایجاد اولین longform حساب از این رویداد. برخی صحبت کرد در شرایطی که او با استفاده از نام Tusken یا سالیوان در کار خود را که او به توافق تا جدید ترین نسخه.

کتاب خود در نظر گرفته است که خلاق غیرداستانی داستان به ترتیب زمانی از صبح سیرک’ ورود به دادگاه موارد به پس. آن باز می شود با ناآرامی در Duluth, اداره پلیس آهسته بجوشانید پس از جنگ جهانی اول روابط و اخبار صبح که کودک اموزش آمار به حال خود 17th, home run فصل قبلی در روز است.

شب سیرک گستراند. Tusken و سالیوان ملاقات سابق به خانه برگشت چک در با مادر خود را و به رختخواب می رود.

رئیس پلیس جان مورفی می شود تماس در 2 صبح و شنود سالیوان گزارش: نوجوان مورد حمله قرار گرفتند و سرقت از در زور اسلحه. Tusken منجر شد به انبوه بوته ها در نزدیکی راه آهن و در نهایت غش در طول انجامید ،

Fedo می نویسد: در مورد سرکش اوباش خم در حلق آویز متهم و نه منصرف زمانی که مقامات مجری قانون تبدیل شلنگ بر روی آنها. او می نویسد: در مورد مردی که داشت بهتر دیدگاه های کوه نوردی قطب نور — و پس از آن به استخدام کمک حلقه طناب. او می نویسد: در مورد جکسون در لحظات پایانی جای خود غلت بزنید یک جفت تاس را به پیاده رو.

“من نمی خواهد نیاز این دیگر در این جهان” او این گزارش گفت:.

مشکلات چاپ و نشر

Fedo صرف حداقل سه سال بوکس تا صفحات تایپ شده و ارسال آن به اتمام کار به ناشران برای در نظر گرفتن. در آن زمان او موفق به دریافت رو به بالا از 20 رد — یکی از خانه چاپ و نشر است که آن را نمی خواهد مسئول برای شروع یک شورش.

دو بار او در بر داشت یک ناشر و کتاب چاپ شده تنها به چیزی amiss.

J و J انتشارات واقع در کالیفرنیا برای ورشکستگی زمینه به زودی پس از انتشار این کتاب در سال 1979. Fedo را: یک جعبه کتاب با سخت-به-نمایش عنوان “آنها فقط N – – – – – -” a $260 بررسی و نقد از مینیاپولیس استار تریبیون که توصیف نویسنده از مالش “بینی ما یک بار دیگر در حوادث افتضاح که ثابت کرد که شمال و همچنین جنوب قادر به خشونت نژادی و تعصب است.”

وارد تئاتر هواخواه Harlin Quist — بومی ویرجینیا مینه سوتا که از نقل مکان به شهر نیویورک آغاز شده و شرکت چاپ و نشر. او به شمال مینه سوتا با برنامه های بازگرداندن NorShor تئاتر و در حال حاضر بالا-هنر. در حالی که در اینجا او چاپ Fedo کتاب اما با خوش طعم تر عنوان “محاکمه توسط اراذل و اوباش.”

Quist وعده اجرای 1000-تا 1500 کتاب در سال 1983 پس از آن صرفنظر شهر بدون پرداختن به یک پشته از صورتحسابها — از جمله یکی به چاپگر.

“او برجسته بود کسی پرداخت نمی کند کسی در Duluth” Fedo گفت. “من هرگز هر گونه پول در همه از آن چاپ دوم.”

در نهایت یک خانه

در اواخر 1990s, Minnesota Historical Society Press حال یک سری اختصاص داده شده به آوردن خارج از چاپ کتاب آن را اعتقاد بر این هنوز هم مخاطبان را به یاد می آورد ان ریگان که در حال حاضر سردبیر.

Fedo کتاب شد یک مسابقه است.

“این واقعا خوب و مهم گفتن از مهم مینه سوتا, تاریخ, داستان,” او گفت:.

پس از آن منتشر شد در ماه مه سال 2000 مطبوعات تا به حال درخواست از دانشگاهیان که می خواهند منابع و پانوشت اضافه شده به این کتاب است. اما دانشگاه نیست Fedo را بازار هدف.

“من نوشت: این کتاب برای مخاطبان عادی به عنوان خوانده شده,” او گفت:.

در سال 2016 چاپ دوم چاپ شد — به روز شده با نام سالیوان و Tusken و یک پیش گفتار توسط William D. سبز که vouches برای Fedo کار است. سبز, یک استاد تاریخ در دانشگاه آوگسبورگ در مینیاپولیس و برنده جایزه نویسنده می نویسد که او تحت تاثیر قرار گرفته با Fedo حساب است که در واقع محور و بدون ملودرام.

“من تحت تاثیر قرار با مراقبت از او در بازگویی کوچک اما گفتن داستان فردی شرکت کنندگان و ناظران در یک شیوه ای است که بازیگران آنها را به عنوان مردم عادی در لحظه ای فوق العاده,” او نوشت. “متاسفانه کار را شامل نمی شود پانوشت و این نگران من است. اما به عنوان یک نتیجه از مطالعه خود من به حقوقی و اجتماعی پیامدهای lynchings در شهرستان من خودم قادر به تایید صحت Fedo پژوهش است.

“این است که یک حساب کاربری که در آن خواننده می تواند با تکیه و یک داستان است که باید گفته شود.”

با توجه به Minnesota Historical Society Press “این Lynchings در دولوث” استفاده شده است در دبیرستان و دوره های کالج و فروش به طور متوسط 15-20 نسخه در هر ماه.

جدید ترین نسخه واز مطلوب تر بررسی است. جیمز Fallows از مجله آتلانتیک نقل شده است در پوشش blurb: “واقعا تکان دهنده و روشن کننده و کمک به درک ما از عدالت نژادی در ایالات متحده است.”

دروازه

Fedo کتاب شده است برای بسیاری از مردم دروازه ورود به اطلاعات در مورد قتل. Bakk-هانسن به دست آورد از یک متصدی بار در NorShor تئاتر یک جعبه Fedo کتاب که Quist پشت سر گذاشت. او با انجام تحقیقات بیشتر و سپس یک مقاله نوشت و در سال 2000 برای Ripsaw یک در حال حاضر از بین رفته جایگزین هفتگی روزنامه آورده است که این موضوع به خط مقدم و منجر به تشکیل از کلیتون جکسون McGhie یادبود.

Jordon Moses talks about events planned to remember Elias Clayton, Elmer Jackson and Isaac McGhie in 2019. (File / News Tribune)

اردن موسی مذاکرات در مورد رویدادهای برنامه ریزی شده برای به یاد داشته باشید الیاس Clayton, Elmer جکسون و اسحاق McGhie در سال 2019. (فایل / News Tribune)

اردن و موسی که از نقل مکان به دلوت به حضور در دانشگاه دولوت مینه سوتا در سال 2009 به عنوان خوانده شده “Lynchings در دولوث” برای یک کلاس در مسابقه جرم و عدالت و منتقل شد به عمل است.

“سپس من مرتب از احساس به عنوان کسی که در این شهر زندگی — این که آیا آن خواهد بود به طور موقت یا مدت زمان طولانی — من احساس من تا به حال یک تعهد به انجام برخی از کار,” او گفت:.

او اعمال می شود در هیئت مدیره برای یادبود زمانی که او 20 سال است.

هنری بانک یک عضو اصلی کلیتون جکسون McGhie یادبود گفت: بزرگان به او گفت داستان lynchings زمانی که او از شهر کانزاس به دولوت.

او صاحب هر نسخه از کتاب او گفت:.

“این بسیار مهم کتاب برای من و این مهم Michael Fedo امضا هر یک از این کتاب گفت:” بانک که اعتبار نویسنده و Bakk-هانسن با گرفتن داستان ،

Fedo منتشر کرده است 10 کتاب از جمله “Lynchings در Duluth” و در ماه سپتامبر او را به مجموعه اضافه کنید با یک سری از کوتاه داستانک طنز. این اولین کتاب خود را هر چند که مورد توجه Robert MacNeil و جیم Lehrer از “PBS NewsHour,” لس آنجلس تایمز و روزنامه فرانسوی لوموند. این یکی او در ادامه به سخنرانی در مورد — 40 سال پس از آن منتشر شد.

این کتاب را پوشش عکس پرتره ای از برخی از مردان بودند که در صحنه برخی تن به تن رو به جلو را شامل می شود در ضربه یک مرد در ردیف عقب به ظاهر خود tiptoes. در آن uncropped نسخه این عکس نشان می دهد که بدن مرده از کلیتون جکسون و McGhie.

“این مثل این است که یک جایزه شات” Fedo گفت: به دنبال پوشش. “شما دیده اید تصاویر از بچه ایم که از شکار و آنها در حال حمل یک خرس در یک قطب و بزرگ وجود دارد grins در چهره خود را. ‘ما یکی است.’ این نوع از آن است. هیچ کس شرمنده اینجا.”

توجه داشته باشید

در ماه های منتهی به سالگرد 100 از دلوت lynchings در ژوئن 15, اخبار تریبون را در عمق پوشش از قتل سیرک کارگران الیاس Clayton, Elmer جکسون و اسحاق McGhie در مقابل اراذل و اوباش از حدود 10 ، 000 نفر در مرکز شهر دولوت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>