Astro باب: ماه خزد در زهره و Betelgeuse روشن

تازه در صورت به نظر می رسد در آسمان شب این هفته. نگاه در غرب کم امشب (Feb. 25) در زیر بشاش زهره و شما خواهید دید ظریف هلال ماه با آن شاخ کج شده به سمت بالا. شیطان کوچک. آن حرکت می کند در مورد یک مشت یک شب به سمت بالا ساخت نسبتا نزدیک گذر زهره در روز پنج شنبه, فوریه. 27. حرف ربط یا روش از درخشان ترین سیاره و ماه در حال آسان را به تصرف خود در تلفن همراه. عکس آنها را در گرگ و میش وقتی نور کافی شامل یک نقطه عطفی مانند یک منظره درخت و یا ساختمان. ابرها در مکان های مناسب نیز می تواند اضافه کردن زیبایی به صحنه است.

ماه به دور زمین با سرعت ميانگين از 2,288 مایل در ساعت (3,683 kph). این تقریبا همان سرعت به عنوان سریع ترین در جهان سرنشین هواپیما Lockheed SR-71 Blackbird که یک رکورد از 2,193.2 مایل در ساعت در Beale پایگاه نیروی هوایی در کالیفرنیا در سال 1976. شما می توانید تصور کنید که چگونه سریع آن خواهد بود برای دیدن که هواپیما پرواز توسط. در مقابل ماه به نظر می رسد به حرکت بسیار آهسته تر به دلیل آن را یک چهارم میلیون مایل دور. آهسته همراه در یک ماه-قطر در ساعت را پوشش می دهد در حدود 12 درجه از آسمان (کمی بیش از یک مشت) یک روز آن را به عنوان toddles به سمت شرق در مدار خود در مورد زمین است.

The moon takes a couple extra days after it completes an orbit around the Earth to return to the same spot relative to the sun and Earth and show the same phase again. That’s because Earth has traveled about a twelfth of its orbit during that the same time. Not to scale. (Bob King, for the News Tribune)

ماه طول می کشد یک زن و شوهر فوق العاده روز پس از آن کامل مدار اطراف زمین به بازگشت به همان نقطه ای نسبت به خورشید و زمین و نشان دادن همان مرحله دوباره. که چون در زمین سفر کرده است حدود یک دوازدهم از مدار آن هنگام که همان زمان. نه به مقیاس. (باب پادشاه برای اخبار تریبون)

یکی از کامل مدار می 27.3 روز — ماه را در مداری دوره. اما ماه نیز synodic دوره از 29.5 روز است. که زمان بین دو یکسان فاز — قرص کامل ماه به ماه کامل ، چرا تفاوت ؟ در طول 27.3 روز ماه طول می کشد تا به دور زمین و زمین نیز گردان به دور خورشید است. برای بازگشت به همان فاز ماه باید ادامه کمی دورتر در امتداد مدار خود (2.2 روز) برای گرفتن تا به همان موقعیت آن آغاز شده از نسبت به خورشید و زمین است. به همین دلیل آن synodic دوره نیز نامیده می شود یک ماه قمریاست که بیش از مداری آن دوره است.

در دیگر رعایت اخبار ستاره Betelgeuse در نهایت تبدیل به اطراف و شروع به روشن کردن دوباره. ستاره به طور معمول واکس و دیگر کم در درخشندگی به دلیل آن pulsates (جسمی گسترش می یابد و قرارداد). آن را نیز lobbing تن از گرد و غبار به فضا که فرم در آن فضای سرد از عناصر لایروبی از هسته خود است. مانند یک عبور ابر مواد می تواند به طور موقت کم نور ستاره.

ستاره شناس اد Guinan دانشگاه Villanova گزارش می دهد که Betelgeuse رسیده حداقل نور در فوریه. 7-13 در قدر 1.6 اما درخشان به 1.5 on Feb. 22. بسیاری از skywatchers گزارش کرده اند آن را به عنوان ضعیف تر از همسایه ستاره بلاتریکس (قدر 1.6). چند شب پیش من برآورد آن نور در 1.7 اما شب گذشته (فوریه. 24) دو ستاره به نظر می رسد به همان اندازه روشن به چشم من.

This light curve covers 200 days of Betelgeuse observations. Magnitudes are shown at left and calendar dates along the bottom. During this time the star went from maximum brightness (left) to minimum followed by the recent turnaround. Courtesy of the AAVSO

این منحنی نوری را پوشش می دهد از 200 روز از Betelgeuse مشاهدات. مقادیر نشان داده شده در سمت چپ و تقویم تاریخ در پایین. در طول این زمان ستاره رفت از حداکثر روشنایی (سمت چپ) به حداقل دنبال اخیر چرخش. حسن نیت ارائه میدهد از AAVSO

اگر شما برنامه ریزی شد که ابرنواختر, پارتی, شما ممکن است بخواهید به برنامه ریزی مجدد. Guinan اشاره می کند که از رکود همزمان با پایین ستاره ~424-بعد ضربان چرخه. آن را غیر معمول غش نیز ممکن است به دلیل در بخشی به تازه گرد و غبار خارج شده همراه ما خط دید که بیشتر تار توانا غول. من مصرانه از شما را به نگه داشتن تماشای شگفتی های بیشتری پیش رو ممکن است دروغ … به علاوه آن را فقط سرگرم کننده به تماشای یک ستاره تغییر دهید قبل از اینکه چشم خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>