Astro باب: روشن ستاره دنباله دار SWAN به زودی فضل ممکن است صبح

صبح امروز (29 آوریل) بزرگ و روشن سیارک 1998 OR2 را با خیال راحت zip گذشته زمین در فاصله 3.9 میلیون مایل (6.3 میلیون متر) معادل 16 برابر فاصله ماه. در حالی که سیارک ها گذشت خیلی نزدیک تر از این — از جمله چند که گستاخی عبور از طریق geostationary کمربند از ماهواره های اطراف 22,000 مایل دور — این یکی غیر معمول به دلیل آن را غیر منتظره ای بزرگ و در نتیجه روشن با قطر حدود 1.3 مایل (2.1 کیلومتر).

Radar image of 1998 OR2 taken by the Arecibo Observatory on April 18, 2020. (Arecibo Observatory / NASA / NSF)

تصویر رادار از سال 1998 OR2 گرفته شده توسط رصدخانه Arecibo در تاریخ 18 آوریل سال 2020 است. (رصدخانه Arecibo / ناسا / NSF)

اگر شما حداقل 4.5 اینچ تلسکوپ من شما را تشویق به بررسی این داستان نوشتم برای Sky & Telescope. این شامل جزئیات بیشتر و یک نمودار برای کمک به شما در پیدا کردن و ردیابی سریع جسم که در حال حاضر می درخشد در قدر 10.9. اما این بزرگترین اخبار من می خواستم برای به اشتراک گذاشتن امروز. ما دیر شده برای یک چشم غیر مسلح دنباله دار و من خوشحالم که به گزارش یکی در راه است!

ستاره دنباله دار C/2020 F8 قو داشت توسط مایکل Mattiazzo استرالیا ستاره شناس تازه کار, در عکس های گرفته شده با باد خورشیدی ANisotropies (قو) دوربین بر روی انرژی خورشیدی و Heliospheric Observatory (سوهو). ستاره دنباله دار درخشان به سرعت می درخشد و در قدر 5.5 به عنوان از آوریل 29 به اندازه کافی روشن است برای دیدن با چشم غیر مسلح از مناطق روستایی آسمان به عنوان یک تار fuzzball. آن انتظار برای روشن کردن یک زن و شوهر بیشتر قدر به 3.5 و آن را به راحتی قابل مشاهده در دوربین دوچشمی به طور متوسط در آسمان و بدون نوری کمک از روستا.

در حال حاضر آن را فقط قابل مشاهده از نیمکره جنوبی. اما سوان است که به سرعت در حال حرکت به سمت شمال شرقی و به زودی تبدیل خواهد شد قابل مشاهده برای ناظران در اواسط عرض شمالی که شامل آمریکا و اروپا و کانادا و جنوب. کار شناس Piqui دیاز که من متناظر با از نیمکره جنوبی به راحتی آن را در بر داشت با استاندارد 50mm دوربین شکاری صبح امروز (29 آوریل) از خانه اش در نور-آلوده حومه بوئنوس آیرس, آرژانتین. او را دیدم یک دم کوتاه و اشاره کرد که کما و یا سر از دنباله دار میدرخشد سبز کم رنگ.

Comet SWAN will cruise low across the east and northeastern sky during May. Its position is shown every three mornings at 5:00 a.m. Central Time. I labeled the stars that will be helpful in finding it. (Stellarium with additions by Bob King)

ستاره دنباله دار SWAN خواهد کروز پایین در سراسر شرق و شمال شرقی آسمان در ماه مه. موقعیت خود را نشان داده شده است هر سه صبح در 5:00 صبح مرکزی زمان. من برچسب ستاره است که مفید خواهد بود در پیدا کردن آن. (جرقه با ارسال شده توسط Bob King)

ناظران دیگر در زیر آسمان تیره تر را ترسیم دم به بیش از 3° یا شش پر-moon قطر است. وای من به سختی می تواند صبر کنید! بسیاری از ما دریافت کنید ما اول به اطراف نگاه آوریل 6 هنگامی که ستاره دنباله دار SWAN ظاهر خواهد شد بسیار پایین در آسمان شرق در برج حوت حدود یک ساعت به یک ساعت و 15 دقیقه قبل از طلوع آفتاب. شما نیاز به یک باز نظر به شرق (به عنوان نزدیک به افق به عنوان امکان پذیر است) و یک جفت دوربین دوچشمی به آن نقطه.

ستاره دنباله دار خود ادامه خواهد داد و به روشن به عنوان آن را به سرعت در حال حرکت شمال در مه, سحر, آسمان رسیدن به اوج بزرگی 3.5 بین ممکن است 15-23 مسابقه در حالی که از مثلث در سراسر Perseus. می رسد perihelion زمانی که آن را نزدیک به خورشید در مه 27 در فاصله 40 میلیون مایل (64.3 میلیون کیلومتر). به یاد داشته باشید که در حالی که قو خواهد بود نسبتا روشن نگه می دارد آن سرسختانه پایین شمال شرقی آسمان در آغاز طلوع در سراسر بهترین بخشی از آن در بهار ظاهر. دوربین شکاری هستند که باید برای بهترین نمایش!

مطمئن شوید برای بررسی در اینجا ، من باید به طور منظم به روز رسانی در این بازی هیجان انگیز بازدید کننده!

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>