به روسیه می رود به مستند فمینیست ترس یک “اپیدمی خشونت خانگی’

زنان در سن پترزبورگ در اعتراض به خشونت ژانویه سال 2020 است. عکس (c): ایران جنبش فمینیستی از سنت پترزبورگ / Instagram. با اجازه استفاده می شود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

به عنوان coronavirus موارد در روسیه افزایش سرعت در بسیاری از شهرستانها در سراسر کشور رفته اند به مستند. در زمان نوشتن از همه شهرهای بزرگ به ثمر رساند و چهار به پنج امتیاز در یاندکس “خود را انزوا نقشه”: به این معنی که وجود دارد این است که “تقریبا هیچ کس در خیابان.”

خانه باید یک پناهگاه از این بیماری همه گیر — اما برای بسیاری از زنان و دختران به این معنی که قفل شده با یک سریال بدرفتار.

“برای تعداد زیادی از زنان و کودکان در خانه می تواند یک محل از ترس و سوء استفاده” گفت: Dubravka Šimonović سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در مورد خشونت علیه زنان در اخیر او معتقد است که coronavirus منجر به افزایش خشونت علیه زنان است. در سراسر جهان, که در حال حاضر به نظر می رسد اتفاق می افتد. در برزیل و چین و قبرس و ایتالیا و اسپانیا فعالان و مقامات محلی به تازگی گزارش داد که “مواد منفجره را افزایش می دهد” در درخواست های از جان گذشته برای کمک به از وحشت زنان پس از محکم کردن محدودیت در جنبش عمومی.

روسیه را به دنبال کت و شلوار ؟ در مارس 30, اوکسانا شد معاون رئیس کمیته امور خارجه مجلس دوما در زنان, کودکان, و امور خانواده اشاره کرد که این کشور تا به حال حدود 15 بحران مراکز برای قربانیان خشونت خانگی که بسیاری از آنها در حال حاضر بسته شده با توجه به مقررات قرنطینه. در مارس 2, نه, روسی, عمومی سازمان کار با قربانیان خشونت خانگی به دادگاه تجدید نظر به دولت به فوریت حفاظت و حمایت از افراد آسیب پذیر در قرنطینه. آنها خواهان ایجاد یک مرکز هماهنگی برای کمک به قربانیان نگهداری از پناهگاه, اطلاعات عمومی علیه خشونت و پرورش برای اجرای قانون در مورد چگونه به مقابله با مشکل و معافیت قربانیان خشونت خانگی از جریمه و مجازات برای خروج از قرنطینه.

چشم انداز در روسیه ترسناک است; برای چندین سال مدافعان حقوق بشر و کنشگران فمینیست تلاش کرده اند و شکست خورده برای تضمین به رسمیت شناختن و حفاظت از قربانیان خشونت خانگی است. پس از 1990s حدود 40 پیش نویس پیشنهاد شده است. یک لایحه در سال 2016 رد شد. سال بعد دوما آرام مجازات برای برخی از انواع خشونت خانگی در میان محافظه کار کمپین “ارزش های خانواده.” در ماه دسامبر گذشته شد و چند تن از فعالان ارائه پیش نویس یک قانون در برابر خشونت خانگی. آن را هنوز رتبهدهی نشده است به تصویب رسید و چهره مقاومت قوی.

به همین دلیل بسیاری از فمینیست احساس می کنم که روسیه به سادگی نیست درمان خشونت خانگی به طور جدی. در حال حاضر آسیب پذیر زنان می پرداخت قیمت سنگین.

نوک کوه یخ


وحشتناک موارد خشونت خانگی به طور منظم ایجاد سرفصل در روسیه است. ما می تواند و باید به یاد داشته باشید مورد Khachaturyan خواهر که با ضربات چاقو پدر خود را پس از تحمل سال های جنسی و سوء استفاده فیزیکی در دست خود را. در دسامبر 2017, مارگاریتا Gracheva شوهر خرد کردن او دست به دست. آخرین نوامبر 24 ساله دانشجو آناستازیا Yeshchenko که شماری از استاد و شریک زندگی 63 ساله اولگ Sokolov.

این موارد را به درستی گرفتار توجه عمومی است. اما در کنار آنها وجود دارد کمتر جنایات وحشتناکی را که در هر روز. آنها کمتر به طور گسترده ای مورد بحث به عنوان دقیق تعداد موارد خشونت داخلی در روسیه ناشناخته است.

برخی از موارد می شود و کشنده است. با استفاده از اطلاعات ذکر شده در گزارش های خبری مستقل پروژه femicid.net تلاش کرده است به خود محاسبات. با توجه به آن 2019 گزارش در کشتار جنسیتی (و یا قتل زنان) در روسیه که همچنین به اشتراک گذاشته شده توسط رادیو آزادی. گزارش شمارش 1,461 موارد خشونت خانگی در قتل اشاره شده در منابع عمومی بین ماه های ژانویه 2019 و ژانویه 25. از این 593 متعهد شدند با صمیمی همکاران 73 سابق صمیمی همکاران 266 توسط اعضای خانواده و 332 توسط آشنایان. این اعداد بسیار بالاتر از مقامات نشان می دهد.

این داده ها می تواند به سادگی نمی تواند درخواست از وزارت امور داخلی. روسی قانون کیفری را شامل نمی شود هر گونه خاص و تعریف “خشونت مبتنی بر جنسیت” یا “کشتار جنسیتی” ساخت آن را سخت به اندازه گیری مقیاس کامل از مشکل است. این جنایات حل به سایر دسته ها. برای مثال یک زن که می میرد در بیمارستان پس از ضرب و شتم توسط شوهرش نمی خواهد در نظر گرفته شود یک قربانی قتل در این دوره از خشونت خانگی.

Femicid را 2019 گزارش به نقل از “مردان و زنان از روسیه-2018” این خلاصه ای از دولت فدرال خدمات آماری. آن ایالت که 36,200 زنان درگذشت آن سال از “علل خارجی مرگ” که شامل مسمومیت اتفاقی می افتد و اختناق و غرق شدن صدمات شوک های الکتریکی و سوختگی و سلاح گرم و…. این پروژه نشان می دهد که در پشت هر یک از این شرایط می تواند چندین پنهان اعمال جنسیتی.

و در حالی که یک مشترک تلافی در روسیه است که “زنان همچنین می توانید کشتن و انجام این کار وحشیانه,” آمار می گویند در غیر این صورت. اطلاعات رسمی از وزارت امور داخلی ذکر شده در این گزارش نشان می دهد که زنان مسئول هستند بسیار کمتر از جرم و جنایت نسبت به مردان (16 ٪ از کل) و 79 درصد بسیار جدی ارتکاب جرم توسط زنان متعهد شدند در دفاع از خود (هر چند که به ندرت شمارش برای هر چیزی در دادگاه). زنان شکل اکثریت مطلق قربانیان خشونت جنسی.

مناسب ترین آمار در اینجا این است که وقتی که می آید به قتل خطرناک ترین مکان برای یک زن روسی است که خانه خود را. از 1,461 موارد در 2019, 446 صورت گرفت در یک خانه قربانی مشترک با شریک زندگی خود را و 302 مکان در خانه خود.

امروز بسیاری از فعالان حقوق زنان می گویند که برای تمام دولت های دیگر مقررات (از جمله برنامه های در برابر خشونت مبتنی بر جنسیت پناهگاه برای قربانیان و محدود سفارشات در برابر مجرمان) روسیه ملال انگیز رکورد در کشتار جنسیتی و خشونت خانگی خواهد شد یا بدون تغییر باقی می ماند یا بدتر مگر اینکه دولت با تصویب یک قانون به صراحت منع خشونت خانگی.

که مبارزه این است که به همان اندازه در مورد هنجارهای اجتماعی در روسیه آن را به عنوان مورد بالا در سطح سیاست است. به عنوان Lubava ملیشوا از مسکو زنان موزه قرار داده و آن را در فوریه 8 مقاله برای رادیو آزادی:

В обществе культивируется представление о том, что повышенная мужская агрессивность и социальная безответственность – следствие мужской природы и неизбежность, с которой ничего невозможно поделать. Но такие идеи противоречат реальности развитых стран.

مجموعه ای از باورها هستند که کشت در جامعه با توجه به که مردان بیش از حد و پرخاشگری و عدم مسئولیت یک نتیجه از خود طبیعت; ناگزیری که هیچ چیز می تواند انجام شود در مورد. اما این ایده در تضاد با واقعیت بیشتر کشورهای توسعه یافته است.

“اگر او به شما می تپد به این معنی که او شما را دوست دارد”


برای به دست آوردن یک حس گسترده normalisation از خشونت خانگی در جامعه فقط یک نگاهی به تجسم خود را در رسانه های جمعی. فقط چند روز قبل از روز بین المللی زنان در سال جاری یک طرح انجام شد و در باشگاه کمدی معروف تلویزیون روسیه نشان می دهد. این کمدی در مورد یک زن و شوهر بحث در مورد چگونه برای گذراندن آخر هفته آینده. در حالی که در خانه با ارائه فعالیت های مختلف از جمله خرید, شوهر, خطاب مخاطبان با پیشنهادات از نوع دیگری: چگونه به ضرب و شتم همسر خود و یا کشتن او:

Может заехать в “Ля Моду”?
Может заехать в Ля морду?
А лучше поедем в IKEA
А хочешь, сломаю тебе шею?
Заскочим на рынок, тут за углом?
А может пырнуть тебя ножом?
Только сначала дойдем до банкомата
Может расстрелять тебя из автомата?
Поехали на Горбушку!
Хочешь, ушатаю тебя с вертушки?
А может просто пройдемся по магазинам?
А может просто облить тебя бензином?

شاید ما رفتن به مد ،
شاید من پانچ شما در این صورت ؟
یا بهتر است ما باید برای IKEA
شکستن گردن خود را یک ایده بهتر
بیایید افت بازار
اجازه دهید من به شما چاقو
اول اجازه دهید پیدا کردن یک دستگاه خودپرداز
شاید برای اولین بار من به شما شلیک مرده
ما می توانید بروید و خرید برخی از مواد غذایی ؟
بهتر و پا زدن شما با من پا
شاید ما فقط رفتن و انجام برخی از خرید ؟
شاید من فقط douse شما با گاز و انجام برخی از سوختن?

در نور از آمار ذکر شده در بالا این “شوخی” کمتر می شود خنده دار است. آنلاین مجله فمینیستی 9oemarta.ru جلب توجه از Facebook فمینیستی جامعه به ظالمانه تصویری. طرح دریافت طعنه آمیز, اما تعجب نیست نظرات; این نوع از misogynistic شعارهای غیر معمول نیست در تلویزیون به عنوان رسانه ای به عنوان یک کل.

رایج ترین پاسخ از فمینیست بود که تصویری بود فقط بیش از حد دافعه به تماشای. قابل فهم است. در کشوری که در آن هنوز هم وجود دارد هیچ قانون حفاظت از زنان در برابر خشونت خانگی, جوک در مورد خشونت در تلویزیون نه تنها طعم و مزه بد بلکه غم انگیز یادآوری کمی در حال انجام است. در حالی که زنان به قتل, جوک در مورد قتل خواهد بود خندید که اگر در واقعیت دیگر – به عنوان فمینیست همه به خوبی می دانیم.

چه می توان کرد ؟

گزارش از موارد برای اولین بار از یک کشور تحت قرنطینه شروع به پدیدار شود. با توجه به nasiliu.net یکی از روسیه را پیشرو منابع آنلاین در مورد خشونت خانگی یک مرد بازداشت شد ملی guardsmen در آوریل 3. او به قتل همسر سابق خود با او شده بود خود منزوی در شهر پتروزاودسک سرمایه از منطقه کارلیا روسیه در شمال غرب.

این احتمالا اولین مورد آن را نمی خواهد آخرین. والنتینا Frolova هماهنگ کننده برای زنان و حقوق کودکان در, Zona Prava سازمان های غیر دولتی گفت: روزنامه کومرسانت که بیشترین افزایش درخواست کمک از قربانیان خشونت های خانگی نمی خواهد آمد بلافاصله پس از معرفی اقدامات قرنطینه اما احتمالا تا یک ماه بعد.

Zona Prava یکی از چندین سازمان های حقوق بشر به تازگی راه اندازی یک خط برای قربانیان خشونت های خانگی. متاسفانه آن مورد نیاز خواهد بود. روسیه ممکن است نیاز به یک مستند برای زنده ماندن coronavirus اما برای برخی از زنان روسی اولویت است برای زنده ماندن تا یک بیماری همه گیر از خشونت خانگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>