آوریل روز احمق COVID-19 و ترینیداد و توباگو را “سرکش اقلیت’

تصویر از دکتر اریک ویلیامز توسط Joop ون Bilsen / Anefo – http://proxy.handle.net/10648/aa1a0844-d0b4-102d-bcf8-003048976d84, CC0 لینک. تصویر از Dictionary.com. ریمیکس توسط گرجستان Popplewell.

نسخه اصلی این قطعه منتشر شد نویسنده وبلاگ.

شما ممکن است شوکه شده بود به یاد بگیرند که چقدر از کلمه “سرکش” به ویژه هنگامی که با اصطلاح “اقلیت” است که بخشی از واژگان محبوب در ترینیداد و توباگو است.

به عنوان ذکر محقق گوردون Rohlehr در 1997 نوشت عبارت “سرکش اقلیت” است و طنین خاص در “جوان چند قومی و چند فرهنگی, تازه دولت مستقل” (Rohlehr سال 1997 849). ترینیداد و توباگو استقلال از بریتانیا در سال 1963 اما Rohlehr توضیحات از جامعه در سال 1997 به عنوان “جوان” و “تازه مستقل” هنوز هم اعمال می شود که از نظر ما این دیدگاه طولانی از تاریخ است. یک صد سال در زندگی یک تمدن است یک زمان کوتاه و واقعیت های فرهنگی و اجتماعی و سلسله مراتب و نگرش عمومی که ما آرزو را تغییر دهید (برای بهتر شدن) در طول زمان اغلب فراموش نکنید.

در تاریخ 1 آوریل سال 2020 نخست وزیر کیت رولی, در یکی از شرکت-های معمول رسانه ای همایش در مورد COVID-19 باز بحث خود را با بحث در مورد تعدادی از مسائل. او به متن برای وضعیت جهانی از coronavirus مبارزات توریستی اقتصاد دولت ملاحظات انسانی تر شرایط را برای زندانیان زندان, در علاوه بر این به یک مهم توجیهی از دولت, رویکرد با استفاده از اخلاقی suasion به جای مجازات و نظم و انضباط با ابزار قانون در این زمان.

در طول سخنرانی خود رولی همچنین با استفاده از عبارت “سرکش اقلیت است.” گوش دادن به سخنرانی با خانواده برادران من و من پاسخ داد: “لعنتی.” ما می دانیم تاریخی وزن مدت است. و ما آماده برای رسانه های اجتماعی واکنش.

کسانی که جدا کردن نیت از زبان از آن نتایج و رزونانس ممکن است اشاره به رولی را انتخاب عبارت به عنوان “روابط عمومی اشتباه است.” کسانی که هماهنگ با مردم چگونه احساس می کنید ممکن است آنرا فرهنگی توهین آمیز است. و البته کسانی که به جرم اصطلاح ممکن است شارژ آن است که اساسا نژادپرستانه.

اصطلاح “سرکش اقلیت” است که خاص به تاریخ ترینیداد و توباگو و روز احمق آوریل (April 1) و به طور جدایی ناپذیری به مردم و جنبش ملی (PNM) حزب سیاسی رولی آگهی و موسس آن اریک ویلیامز که در ادامه برای تبدیل شدن به کشور اول نخست وزیر.

قبل از چشم انداز دولت تک استقلال در ترینیداد و توباگو ویلیامز مبارزه برای غرب هند فدراسیون کوتاه مدت پروژه است که پیش بینی شکل گیری سیاسی واحد متشکل از چند تن از کارائیب مستعمرات بریتانیا بود.

در مارس 1958 دموکراتیک حزب کارگر (DLP) در یک تلخی مبارزه انتخاباتی که سوخت نژادی دشمنی و بی اعتمادی را شکست داد Williams-led PNM و وابسته به غرب هند فدرال حزب کارگر در انتخابات فدرال. شکست توسط DLP که حمایت قابل توجهی از هند و Trinidadians شوکه شده ویلیامز و جسارت کرده است. آن را نیز تقویت ویلیامز باور است که چشم انداز سیاسی از “غرب هند ناسیونالیسم” بود که تضعیف خاص ملی و نژادی که نیروهای مخالف فدرال پروژه.

در تاریخ 1 آوریل 1958 در یک آدرس به هواداران خود در دانشگاه وودفورد مربع ویلیامز به دنبال توضیح دلایل احتمالی نتایج انتخابات که, در نظر او, “مطرح[d] یک تهدید خطرناک برای ثبات کشور ما و ملت جدید.” آن است که اغلب به اشتباه معتقد بودند که ویلیامز صرف کل سخنرانی توهین به هند و Trinbagonians. آنچه که او در واقع تلاش برای انجام شد قرعه کشی مقایسه بین هند از Jahawarlal نهرو و “کشور” از فعالان محلی خواستار سابق مترقی و سرمایه گذاری در همبستگی بر خلاف دومی.

کالین پالمر در اریک ویلیامز و ساخت مدرن کارائیب (2006) بازگو قسمت به شرح زیر است:

…ویلیامز در ادامه به محکوم ترینیداد, طرفداران “یک ملت” به عنوان “سرکش و خصمانه اقلیت غرب کشور masquerading به عنوان “کشور” و prostituting نام هند برای آن خودخواه ارتجاعی سیاسی به پایان می رسد.” این بود که مسلما بحث برانگیز ترین و انتقاد سخنرانی که اریک ویلیامز تحویل در دوران طولانی فعالیت سیاسی. (266)

پالمر معتقد است که این “مایه تاسف است استفاده از زبان” مورد استفاده قرار گرفت توسط ویلیامز منتقدان به عنوان فراگیر چه آنها معتقد به نگرش کلی به “کل نژاد” از هند و Trinbagonians. با توجه به پالمر “بعید است که این قصد خود را از PNM شامل بسیاری از نرم افزار-فدراسیون و هند و Trinidadians – آیا به عنوان DLP” (266). گوردون Rohlehr جالب است تا حدودی متفاوت تفسیر:

“روشن است که این مفسر آیا توسط “سرکش اقلیت” او به معنای هند و Trinidadians یا کادر از هند دیگر سفیده کردن سفیده و coloreds…” (857).

ویلیامز میراث پیچیده است, به عنوان او بود رابطه به تنوع قومی و گروه های اجتماعی در چند قومی ترینیداد و توباگو است. او استدلال کرد برای مثال برای مشارکت هند و Trinbagonians در سیاسی و فرهنگی زندگی جامعه و همچنین خود را به عنوان حزب سیاسی; اما او دلسرد رسمی آموزش هندی در مدارس از ترس این که این امر تضعیف ملی اخلاق آموزش و پرورش. برای Williams, ساخت فرهنگی تفاوت بین سرخپوستان (و آفریقایی) بود نفرت به ناسیونالیسم. در عین حال تمایل خود را برای غیر نژادی و ناسیونالیسم بود و هنوز هم اساسا ساخته آفریقایی-creole نظر.

بررسی سابقه تاریخی به عبارت “سرکش اقلیت” کمک می کند تا نشان فرهنگی از ترینیداد و توباگو در 1950s و نیز با چالش مواجه شده و همه ما حاکم در سال 2020 است. آنچه که در اینجا در مخاطره است و نه قصد از زبان و نه فرهنگ لغت معنای این جفت از کلمات: ما در اینجا نه به درک, نقد و یادگیری از آن فرهنگی طنین. قومی و نژادی و فرهنگی و جنسیت و سن تفاوت دارد و در تمام جوامع است. دانش تاریخی است که پیش شرط به کار را از طریق آنها.

که هرگز پیش بینی شده است که یک گفتار ساخته شده در مارس 1, 1958 را طنین انداز در 1 آوریل سال 2020 از طریق سخنرانی های ساخته شده توسط رهبر دیگری در همان سیاسی حزب ؟ قصد من در اینجا این است که به بحث در مورد اینکه آیا یا نه نخست وزیر بود و بد نیت خود را در استفاده از اصطلاح—من نمی توانم به عنوان خوانده شده ذهن خود را. اما من می تواند خواندن زبان قرار داده و آن را به بافت تاریخی. من نوشتن را به عقب براند در برابر غیرتاریخی عمومی پاسخ که باید کپی و جا به جا و یا ارسال تصاویر از Dictionary.com از کلمه “سرکش” برای حمایت از استدلال های خود را که در اصطلاح “سرکش اقلیت” است و نه توهین آمیز به هند و Trinbagonians.

زبان است و نه خنثی. سیاسی معانی بخشی از زبان است. آن است که آیا هیلاری کلینتون شرح جوان (سیاه و سفید) مجرم در 1990s به عنوان “superpredators” یا دیوید کامرون نژادپرستانه سگ-سوت در برابر رضا خان در لندن انتخابات شهرداری 2016, سیاسی, سیستم عامل را بیشتر زمینه به زبان به این دلیل که گفتمان ارائه شده وجود دارد منعکس کننده هدف و ایدئولوژی از سیاست های عمومی و یا حداقل طرز فکر عمومی تصمیم گیرندگان.

در اینجا نخست وزیر رولی واقعی کلمه از 1 آوریل رسانه های کنفرانس:

من می خواهم بگویم که اگر آن را معلوم است که زیست شناسی است که در برابر ما خواهد شد اقدامات بیشتر اگر آن را معلوم است که ما نمی توانیم تشویق و کنترل سرکش اقلیت (که عبارت معروف) و سپس به زور از قانون است با ما [تاکید از ماست].

این واقعیت است که او گفت: “که عبارت معروف” خود را نشان می دهد آگاهی تاریخی و وزن سیاسی از این اصطلاح آن بود که اظهار غلط اما عمدی استفاده از زبان است. آنچه, اما, این, ابزار, از این ترم یک ملی گفتگو ؟ چگونه آن را در این پیام بیشتر موثر است ؟ هنگامی که قومی تقسیم و سوء تفاهم ها بخشی از جامعه ما چگونه این انتخاب زبان چالش این مشکلات ؟

یک چالش به نخست وزیر به نظر در انتخاب خود را از کلمات است که یک چالش برای همه رهبران آگاهانه استفاده از زبان است که شامل و نه مانع. شستن دست ما می تواند کمک به جلوگیری از COVID-19 از گسترش, اما ما نمی توانیم شستن دست ما از تاریخ ما است.

منابع:
پالمر, Colin A. 2006. اریک ویلیامز و ساخت مدرن کارائیب. Kingson جامائیکا: ایان Randle ناشران.
Rohlehr گوردون. 1997. “فرهنگ ویلیامز: زمینه عملکرد میراث.” Callaloo (پاییز): 849-888.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>