مصاحبه با راجر رابینسون برنده 2019 T. S. Eliot جایزه شعر

راجر رابینسون قرائت یکی از اشعار خود ‘با من قدم بزن’. تصویر گرفته شده از یک ویدیو یوتیوب با سیب و مار.

در ژانویه 13, 2020, ترینیداد-شاعر بریتانیایی راجر رابینسون برنده T. S. Eliot جایزه شعر برای او مجموعه شعر “قابل حمل بهشت است.” T. S. Eliot جایزه افتخاری “بهترین مجموعه ای از آیه جدید در زبان انگلیسی برای اولین بار منتشر شده در انگلستان یا ایرلند.”

قضات ستایش رابینسون برای “پیدا کردن در تلخی تجربه روزمره در ادامه شواهدی از ‘شیرین زندگی است.'”

کتاب تقسیم شده است پنج بخش است که هر کدام به پایان می رسد با یک شعر کاوش در موضوع بهشت با موضوعات مختلف از لندن غم انگیز Grenfell برج آتش به Windrush اختلاف است. مسائل مربوط به مهاجرت و نژاد پرستی و هویت و بی عدالتی همه ارائه شده در پررنگ خام و صادقانه در راه است.

شاید نیش مخالفت شاید این اشاره از غرب هند با تکبر راه رفتن است که باعث می شود خواننده را کنجکاو به دیدن آن رابینسون اشعار برود اما او دارای یک توانایی نادر به جای خود را در میان چیزها و عملکرد را که با غوطه ور شدن و در عین حال باقی می ماند حقیقت ناظر. رابینسون کلمات یک مرهم به تلخی زندگی — مجموعه مهربانانه به رسمیت می شناسد بشریت در درون همه ما یک تقریبا احترام تن از شأن و حتی در ناتوانی.

من در تماس با رابینسون در مدت کوتاهی پس از پیروزی او و گفتگو با از طریق ایمیل در مورد برنده جایزه مجموعه خود را و به همین دلیل همدلی بسیار مهم است.

جنین Mendes-فرانکو (JMF): تبریک! “قابل حمل بهشت” است که واقعا مهم است از قطعه کار. این جایزه چیزی است که شما می خواهم تا به حال چشم خود را بر, و یا آیا این پیروزی به عنوان یک مبارک تعجب ؟

راجر رابینسون (RR): من هرگز من چشم در جوایز اما من این جایزه است. من همیشه در مورد گرفتن اشعار به مردم به جای تلاش برای برنده شدن یک جایزه. من دوست دارم که چگونه این جایزه مرا به طیف وسیع تری از خواننده ،

JMF: جالب است که الیوت خود بود آمریکا به دنیا آمد اما تصمیم به زندگی و کار در انگلستان است. شما از سوی دیگر متولد شده در انگلستان و بازگشت به ترینیداد به عنوان یک کودک را نیز انتخاب کرد تا در نهایت حل و فصل در انگلستان است. آیا شما فکر کردن در مورد کسانی که تشابه و چرا مثلا ترینیداد ممکن است برای شکل گیری, اما, انگلستان, ممکن است بهتر است برای آفرینش ؟

RR: Hmmmm…جالب است. من فکر می کنم ترینیداد نیز خوب برای ایجاد, اما, انگلستان, خوب است برای تجارت و دسترسی به بین المللی صنعت چاپ و نشر.

JMF: انگلستان نگهبان توضیح داده شده شما به عنوان یک “, انگلیسی-ترینیداد, دوبله شاعر است.” آیا شما با شناسایی است ؟ چگونه خواهد بود شما توضیح آنچه “دوبله” شعر برای کسی که هرگز شنیده ام که نوع موسیقی و یا گوش دادن به یک کلمه صحبت ،

RR: من چند دوبله آلبوم. من فکر می کنم مردم دیگر را به نام من دوبله شاعر; من لزوما با اشاره به خودم که در راه است. دوبله شعر من است شعر را تحت تاثیر قرار, رگی, ریتم, با یک طبقه کارگر تمرکز.

JMF: این تصادفی نیست که موسیقی بازی های برگزار شده است چنین نقشی اساسی. شما باید یک گروه (King Midas صدا) شما انجام می شود ضبط و موسیقی فیلم و در حالی که همه شعر و ریتم و شما دارای یک آهنگی که باقی می ماند با خواننده است. چگونه شما با سنگ تیز کردن مهارت های خود را به چیزی منحصر به فرد و احساس بسیار معتبر است ؟

RR: من نمی دانم. من فکر می کنم من نوشتن از چیزهایی که مورد علاقه من در یک لحظه و من راستگو به منافع من. من فکر نمی کنم این یک چیز برنامه ریزی شده. حد عالی رساندن مهارت در آمد از طریق لذت بردن از لرز از عمل.

JMF: این جسارت چیز به یک حقیقت گوی زمانی که حقیقت یک چیز دشوار است به آمده است. برخی از کار خود را تقریبا مانند یک تقاطع روزنامه نگاری و شعر. آیا برای شما مهم است که خود مجموعه به عنوان خوانده شده توسط کسانی که “حقیقت” را متفاوت از شما ؟

RR: من فکر می کنم که من نوشتن مثل من, بنابراین من هیچ جسورانه تر از خود من احساسی حقایق. آن را بیشتر برای من مهم برای افرادی که از دیدن حقیقت متفاوت به خواندن آن حتی اگر من می خواهم این ایده از مردم در حال توسعه و تمرین همدلی است. تمرین همدلی با تمام انواع مختلف از مردم خواهد بود برای من مهم تر است.

JMF: وجود حقایق شما اعتقاد در مورد خود را در ترینیداد (که من فرض بود و معیار خود را برای بهشت) است نه ترجمه در انگلستان ؟ آیا شعر کمک به پل شکاف? آنچه را شما شروع به فکر کردن در مورد این ایده که بهشت ممکن است قابل حمل?

RR: من شروع به فکر کردن که بهشت ممکن است به دلیل قابل حمل می خواستم این بود — و از آنجا که مادر بزرگ من به انگلستان رفت و به ارمغان آورد بسیاری از 11 فرزند به انگلستان در پول او ساخته شده دوخت لباس. فرزندان او بودند او بهشت است.

من فکر می کنم در انگلستان من حس خودم به عنوان یک هنرمند بین المللی است که من در ترینیداد.

JMF: کاملا چند از اشعار خود را در این مجموعه را یک بنای ایمان در چیزی بیشتر — بیشتر پایدار بهشت اگر شما خواهد شد. آنچه شما می خواهید به انجام?

RR: من می خواستم مردم را به درک قدرت دعا در زمان خود از تروما.

JMF: “قهرمان” از بسیاری از اشعار خود را که توسری خور در کل و مهاجر به طور خاص. چه اگر در همه, آیا outsider تجربه خود را به اطلاع نوشتن?

RR: Hmmmm…من نمی توانم بگویم; من بیش از حد نزدیک به آن را ببینید. من مطمئن هستم که آن را ندارد. منظورم این است که زمانی که من به انگلستان آمد من در زندگی بلوک برج بنابراین من می دانستم که در مورد زندگی در یک. من حدس می زنم آن را ساخته شده من همه چیز را ببینید در یک راه متفاوت است.

JMF: من درک می کنم شما ممکن است در آینده به ترینیداد برای سال 2020 بکس روشن متحرک. آیا شما علاقه مند در اتصال با دیگر کارائیب نویسندگان?

RR: آره من از آمدن به بکس و من قطعا علاقه مند در ملاقات با دیگر نویسندگان. ترینیداد شاعران مانند آندره Bagoo, Shivanee Ramlochan و محمد Muwakil به دست آوردن شناخت جهان و من دوست دارم برای ارتباط با کارائیب نویسندگان زمانی که من وجود دارد.

JMF: که خود را بزرگترین تأثیرات?

RR: شاعران مانند قوام Dawes لینتون Kwesi جانسون و شارون ساله. افرادی مانند محمد علی. نوازندگان مانند دیوید سکان برادر مقاومت و Bunji Garlin.

JMF: شعر در ترینیداد و توباگو است نه لزوما به خوبی مصرف می شود هر چند این بافت راه خود را به همه چیز از سکا و rapso موسیقی برای دکلمه اجرای همه یادآور تماس و پاسخ سنت مشخصات kalinda [هنر رزمی]. در یک معنا این همه کارائیب شعر. چرا شما فکر می کنم شعر یک رسانه قدرتمند?

RR: من فکر می کنم آن را قدرتمند به دلیل آن کمک می کند تا مردم برای تمرین همدلی است. همچنین اجازه می دهد تا مردم را به رعایت کسی تمرین آسیب پذیری. بسیاری از رفتارهای غیر انسانی رخ خواهد داد بدون همدلی و آسیب پذیری.

JMF: هر گونه مشاوره به صورت منطقه ای شاعران?

RR: نوشتن مهم نیست که چه کسی می گوید; متوقف نمی نوشتن.

JMF: شما به چه چیزی افتخار می کنم از وقتی که می آید به این مجموعه ؟

RR: که من را ترک نمی هر چیزی در بازگشت. من به آن همه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

دیدگاهتان را بنویسید