پیش از ستیز انتخابات بروندی چهره اول آن COVID-19 موارد

Pierre Nkurunziza رئیس جمهور بروندی اسیر در باز عمومی مجمع جهانی اقتصاد در آفریقا در سال 2008 در شهر کیپ تاون, آفریقای جنوبی, ژوئن 4, 2008. عکس ها توسط اریک میلر/WEF از طریق CC BY 2.0.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

انتخابات در بروندی برای مارس 20, 2020, شده است , احاطه شده توسط نگرانی های بیش از امنیت و شفافیت. پس از 2015 انتخابات بحران و مداوم ذراتآن به طور گسترده ای استقبال می شود که رئیس جمهور Pierre Nkurunziza اجرا خواهد شد دوباره. حزب او به نام جانشین نامزد Évariste Ndayishimiye.

اما ملل متحد کمیسیون تحقیق در بروندی هشدار داد در ماه مارس که “خطر از جنایات همچنان جدی است.” خدمات امنیتی و حزب حاکم را جوانان گروه شناخته شده به عنوان Imbonerakure ادامه به آزار و اذیت منتقدان و مخالفان احزاب به خصوص حزب سالن کنگره ملی pour la Liberté (CNL). مقامات رد این گزارش ها.

روزنامه نگاران نیز محدود شده است. یکی از آخرین مستقل رسانه Iwacu, دیدم چهار خبرنگاران زندانی در سال گذشته و اخیرا در مقاله صحبت کردن در برابر یک سیاستمدار خشونت آمیز و تهدیدات علیه آن.

در حال حاضر COVID-19 pandemic شمار دیگری امنیت عمومی نگرانی است. در مارس 31, دولت را تایید کرد آن دو مثبت موارد — هر دو Burundian اتباع بازگشت از خارج از کشور. وزارت بهداشت و درمان گفت: آنها به خوبی انجام می دهند در بیمارستان و دولت بود ردیابی خود را از اطلاعات تماس. این گزارش یکی دیگر از مورد در 2 آوریل.

زمانی که بوروندی تا به حال هیچ مثبت موارد یک سخنگوی دولت این اطلاعیه گفت: خود را به صفر مورد وضعیت بود چون بروندی حفاظت شده توسط “فضل خدا”.

مقامات پشتیبانی از رفتن پیش با انتخابات است.

COVID-19 اقدامات

قبل از اولین موارد به نظر می رسد در بروندی دولت در حال حاضر محدود شده سفر از کشورها را تحت تاثیر قرار, و بسیاری از پروازهای بین المللی بودند به حالت تعلیق در اواسط ماه مارس. سفر زمینی نیز محدود کاهش تجارت مرزی. برخی از کالاها و وسایل نقلیه که از رواندا بودند مسدود شده در مرز منجر رواندا به شکایت.

تست دما نیز عامل در مرز امتیاز از اواسط ماه مارس:

در اینجا Gatumba مرز پست نسبت به جمهوری دموکراتیک کنگو. بهداشت اقدامات در جای خود پزشکان نیز مستقر با حرارت تست مواد. قرنطینه اجباری برای مسافران که مایل به وارد بوروندی

مقامات تشویق اقدامات پیشگیرانه اجتماعی مانند فاصله و استفاده از دست شویی نقاط نصب شده در مکان های عمومی مانند ایستگاه های اتوبوس.

اما پس از اولین موارد به نظر می رسد در انتخابات گفت: بیشتر اقدامات خواهد بود بلافاصله گرفته شده است. در مارس 8, وزیر بهداشت گفت: مردم باید همچنان با فعالیت های روزانه.

همانطور که در جاهای دیگر وجود دارد بحث بیش از این که آیا این اقدامات در حال به اندازه کافی. کافه ها و بازار باز بماند و مذهبی و رویدادهای ورزشی همچنان کاملا به طور معمول مانند مسابقات فوتبال — که بسیاری از کشورهای دیگر به حالت تعلیق درآمد.

Iwacu گزارش شده است که بسیاری از مردم نگران هستند و برخی از آنها خروج از شهرستانها اصلی روستاهای نگرانی برای امکان سرایت. اقتصاددان Faustin Ndikumana مشخص شده است که بسیاری از مشاغل خواهد بود سخت ترین ضربه هر آینده سلول اقدامات در تلاش برای پرداخت هزینه به کار نمی کند.

وبلاگ نویس Apollinaire Nkurunziza نگران است که کسی نمی خواهد به دنبال دستورالعمل:

برای آماده شدن برای Coronavirus دانشگاه بروندی قرار است در شستن دست ها-امتیاز در تمام دانشگاه ها و کالج ها, دانشگاه, رستوران…

در آوریل 4, مقامات مانع مردم با دو Burundian ملیت به هیئت مدیره بلژیک بازگشت پرواز. روابط دیپلماتیک شده اند تنش پس از سال 2015 بحران در سطح بین المللی مورد انتقاد قرار گرفت.

بوروندی دولت ساخته شده است که یک نقطه از اظهار کنترل —گاهی اوقات ظاهرا خودسرانه — over بین المللی-ارتباط مردم و موسسات. آن را محدود کرده است رسانه ها و سازمان های بشردوستانه و این کشور به ترک دادگاه جنایی بین المللی پس از آن شروع به بررسی پتانسیل جنایات.

قرنطینه فشار

در آوریل 8, وزیر بهداشت Thaddée Ndikumana گفت که 2,936 مردم شده بود به قرنطینه تا کنون با 2,261 در حال حاضر منتشر شد و پس از 14 روز دولت موظف شده است. دولت منحرف از افراد با قرار گرفتن در معرض بالقوه به COVID-19 به اقامت در انتخاب schools و هتل ها برای دوره دو هفته ای. پلیس را بازداشت افرادی که اقدام به جلوگیری از آن است.

کسانی که در قرنطینه باید شکایت در مورد ازدحام یک کمبود تخت های پزشکی و نیاز به پرداخت هزینه های خود را — افزایش نگرانی ها برای افزایش آلودگی است. دیده بان حقوق بشر همچنین مشخص شده است که برخی از سازمان های بشردوستانه شد دسترسی به قرنطینه مردم است.

پناهندگان — چند صد هزار در سمت چپ پس از بحران 2015 — به ویژه آسیب پذیربا شلوغ اردوگاه های فقیر و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و مواد غذایی. موارد گزارش شده در این مناطق از برخی از اردوگاه های که باید اقدامات مانند شستن دست, نقاط, اما آنها رنج می برند از underfunding.

بروندی و تانزانیا دولت شده اند و مصمم به بازگرداندن به عنوان بسیاری از پناهندگان به عنوان امکان پذیر است به ویژه از اواخر سال 2019. این است ادامه داد: با وجود نگرانی های همه گیر و نا امنی هر چند کندتر از مقامات امیدوار بود.

پناهندگان ملل متحد شورای مطرح نگرانی های بیش فشار قرار دادن پناهندگان به “داوطلبانه” بازگشت با ایجاد شرایط زندگی سخت تر. بیش از 81,000 بازگشته اند پس از سال 2017, در حالی که سازمان ملل متحد هنوز هم ثبت نام بیش از 336.000 در.

وبلاگ نویس Aimé Rugira مطرح نگرانی بیش از سوء تغذیه موثر بر افراد سیستم ایمنی بدن در بیماری همه گیر. برخی از آنها به خصوص در معرض خطر مانند افراد بی خانمان و ساکنان محله های شلوغ.

تصویر مدیریت ؟

مخالفان و منتقدان نگران هستند که مقامات به حداقل برسد خطرات بیش از COVID-19 برای جلوگیری از انتقاد بیش از آمادگی و جلوگیری از به تعویق انداختن انتخابات — جلسات سیاسی در ادامه در حالی که بسیاری دیگر از کشورها انتخابات به تعویق افتاد.

در سال 2019 دولت اجتناب اعلام یک اپیدمی مالاریا با وجود افزایش بزرگ در عفونت های, که سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: اپیدمی رسیده سطوح. این به حداقل رساندن تضعیف یک پاسخ موثر و سازمان دیده بان حقوق بشر مطرح نگرانی آن را دوباره اتفاق می افتد با COVID-19 بیماری همه گیر.

در انتخابات یک نهاد است که نشان می دهد نشانه هایی از مبارزه در یک بحران ممکن است مجبور به پرداخت قیمت است که برای درک ضعف در پای صندوقهای رای است.

در ضمن بی ثباتی سیاسی است منجر به کمک های خارجی و روزمره تجارتو همه گیر خطرات بیشتر اقتصادی نزاع. از سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه گزارش داد که 1.74 میلیون Burundians نیاز به کمک های انسان دوستانه در ماه فوریه و 112,000 نفر آواره.

وزارت بهداشت اطمینان کافی بهداشت و درمان ظرفیت و انتشار یک اقدام برنامه ریزی. سخنگوی دولت رستگار Ntahogwamiye هشدار داد در برابر “دستکاری” افکار عمومی نشان می دهد کمبود منابع و یا در نظر گرفتن اقدامات فراتر از دولت توصیه. او با انتقاد از بسته شدن یک مدرسه فرانسوی و یک بلژیکی در حالی که دیگران باز باقی می ماند.

Iwacu, اما گزارش شده است که بوروندی حدود 50 هواکش برای 12 میلیون نفر است.

SOS Médias بوروندی گزارش به بیرون درز نامهمورخ مارس 27 از بوجومبورا را Kira بیمارستان به وزیر بهداشت, درخواست فوری برای COVID-19 تجهیزات تست.

آن گفت که آنها دریافت کرده بود مشکوک موارد را برای چند هفته و در حالی که مراکز باید دستگاه های تست فقدان آنها واکنشی عنصر. وزارت بهداشت پاسخ داد که تنها موسسه ملی بهداشت عمومی مجهز شده است برای این تست.

مبارزات انتخاباتی رسما آغاز می شود در اواخر ماه آوریل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>