افریقایی-چک در دید نژاد پرستی و زندگی در جمهوری چک (قسمت اول)

Black Lives Matter شعار در نما از یک تئاتر در مرکز شهر پراگ. عکس گرفته شده در ژوئن 14 توسط ناتالیا Marshalkovich مورد استفاده با اجازه.

طولانی نامرئی, افریقایی-چک یکی از کوچکترین جوامع در جمهوری چک به تدریج در حال ظهور و صحبت کردن ذهن خود را ، این پست برای اولین بار در یک مجموعه دو قسمتی به دنبال در مبارزه خود برای به رسمیت شناختن در اروپای مرکزی کشور است.

تا زمان سقوط کمونیسم در سال 1989 آفریقای سیاه و آفریقایی-چک تا به حال هیچ دید در فضای عمومی و حتی اگر صدها نفر از آنها زندگی کرده بود در اروپای مرکزی کشور است.

در گزارش و اسناد و مدارک پوشش دوره 1918-1948 زمانی که چکسلواکی بود که یک دموکراسی سرمایه داری وجود دارد چند اشاره سیاه آفریقایی ها و آمریکایی های آفریقایی تبار خدمت در ارتش و یا بازی موسیقی جاز در پراگ میله های زندان.

زمانی که چکسلواکی شد بخشی از بلوک سوسیالیستی در سال 1948 آن را به طور فعال درگیر در جنگ سرد رقابت بین مسکو و غرب داد و دیپلماتیک حمایت به استقلال حرکات و حتی تامین سلاح های مختلف چریکی ارتش در این قاره. برخی از کشورهای تازه استقلال یافته تبدیل به اولویت های روابط شدت –آنگولا بنین, جمهوری دموکراتیک کنگو, اتیوپی غنا گینه بیسائو و مالی و موزامبیک نیجریه, زامبیا شد و در این میان.

صدها نفر از دانش آموزان از آفریقا داده شد کمک های مالی به حرکت به چکسلواکی, جایی که آنها آموخته چک یا اسلواکی و فارغ التحصیل عمدتا در علم و تکنولوژی و علوم نظامی و پزشکی است. ویژه دانشگاه ایجاد شده بود در پراگ از سال 1961 تا 1974 به جای نیازهای خود را.

در حالی که بسیاری از بازگشت به کشورهای خود چند ازدواج به صورت محلی و یا به کودکان با چک و اسلواکی زنان, تولد اولین نسل از آفریقایی-چک.

ظهور آفریقایی-چک

به عنوان کمونیسم در سال 1989 به پایان رسید و این کشور به عضویت اتحادیه اروپا در 2004, چک, جامعه شروع به بحث در مورد مسائل تبعیض و تنوع قومی است که ممنوع شده است به مدت چهار دهه پس از ایدئولوژی سوسیالیست ادعا کرد که آن را به حال ریشه کن نژادپرستی با وجود هولناک درمان جامعه رم.

از آن پس سه بخش از جامعه را به کمک یک جزئی ادغام آفریقایی-چک: جامعه مدنی, رسانه و هنر است. تعدادی از سازمان های غیر دولتی دفاع از دانش بهتر از فرهنگ آفریقایی و حمایت از آفریقایی-چک پدید آمده و منجر به فرهنگی دیالوگ.

دوم منطقه است, رسانه های که در آن تعداد زیادی از آفریقایی-چک به عنوان مدل نقش. یکی از معروف ترین نام است Lejla Abbasová یک چک شهروند سودان میراث فرهنگی که ارائه محبوب تلویزیون نشان می دهد. چک-غنا ری Koranteng یک مجری در تلویزیون نوا خصوصی ایستگاه برخوردار است که بزرگترین سهم از مخاطبان ملی.

مارتین Kříž. عکس با اجازه استفاده می شود.

مارتین Kříž یک آفریقایی-چک Sinologist که باعث می شود به طور منظم ظاهر در چک رسانه ها و در بی بی سی.

او تا نظرات خود را با صداهای جهانی (GV):

Posledních asi deset nebo patnáct اجازه přestává být otázka هویت otázkou zevnějšku. Vzpomínám سی nicméně že v dobách kdy naše چسکا společnost ještě nebyla تک otevřená یک به zejména před rokem 1989 یک když jsme my v mládí hledali kam sám sebe vrazit tak tehdy skutečně به bylo jiné. Mluvit v چسک společnosti o komunitě آفریقایی Čechů je zatím ještě předčasné. Ve většině měst se stále jedná o jednotky nebo maximálně desítky takových lidí zcela odlišných společenských zájmu یک směřování. آل první vlaštovky se již objevují na facebookových skupinkách.

در گذشته 10 تا 15 سال, سوال از هویت است و دیگر بر اساس خارجی ظاهر. من به یاد داشته باشید که زمانی که ما چک, جامعه بود و نه باز به خصوص قبل از [سقوط کمونیسم] در سال 1989 و زمانی که ما جوان بودند و می خواستند به اویختن در جایی آن را واقعا متفاوت است. آن است که خیلی زود به صحبت می کنند و یک آفریقایی-چک جامعه در بسیاری از شهرستانها وجود دارد فقط یکی یا شاید ده آفریقایی چک که هر یک دارای منافع بسیار متفاوت و اولویت است. اما ما دیدن اولین نشانه های ظهور در Facebook شدند.

یک سوم زمینه که در آن آفریقایی-چک خود را متمایز کرده است این است که این هنر که در آن خوانندگان و رقصنده و نویسندگان ایجاد کرده اند نام خود را گاهی اوقات در سطح بین المللی. احتمالا برجسته ترین مثال چک-نیجریه مدرن رقصنده و طراح رقص Yemi Akinyemi دل کار کرده است که با ستاره های جهانی مانند Kanye West.

چک-آنگولا خواننده بن da Silva کریستون (معروف به بنی کریستو در مرحله) است که یک هنرمند موفق کسی که انتخاب شد در سال 2020 به نمایندگی از جمهوری چک در مسابقه آواز یوروویژن با آهنگ خود Kemama:

یکی دیگر چک-آنگولا رقصنده و خواننده است مدلنا ژوئن که آواز می خواند در زبان انگلیسی و پرتغالی گاهی اوقات با برادرش دانیل که raps.

در اینجا او توضیح می دهد که حس خود را از آنچه در آن به معنی یک آفریقایی-چک به GV:

Můj tatínek studoval veterinární fakultu v Brně, a v ته době se seznámil s maminkou. Bavili se v českém jazyce, který tatínek uměl یک umí dodnes. Afročeška je Češka s africkými kořeny, tedy koluje ve mně v žilách من africká krev, hlavně v těle rytmus یک jsem za به ráda. Teď سی uvědomuji více v tomto věku že به má své výhody. V Angole kde jsem žila 9 اجازه دهید jsem mluvila hlavně portugalsky یک vlastně dodnes doma s tatínkem یک bratrem jinak nemluvím.

پدرم تحصیل در برنو [دومین شهر بزرگ جمهوری چک] در دانشکده veterinology جایی که او ملاقات کرد ، آنها صحبت کرد چک یک زبان پدر من مسلط است در این روز است. یک آفریقایی-چک چک است فرد با ریشه نتیجه آن معنی است که من باید افریقایی خون ریتم در بدن من است و من خوشحال هستم که. در حال حاضر من آگاه تر است که آن را دارای مزایای آن است. در آنگولا وجود دارد من زندگی می کردند و نه سال من صحبت می کرد بیشتر پرتغالی و به این روز این است که زبان ما با استفاده از در خانه با پدر و برادر من.

در اینجا یکی از جاو ها, “Vím že jsi” (من می دانم که شما وجود دارد) که در آن او آواز می خواند با محبوب چک رپ Skipe در مورد دید و روابط:

پوشش Obonete Ubam آخرین کتاب “Kalangu Africká moudrost na každý دن” (Kalangu آفریقایی حکمت برای هر روز). عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

ادبیات نیز یک زمینه که در آن برجسته آفریقایی-چک در حال ساخت یک علامت است.

اصطلاح Afroczech بود گوشه توسط چک-نیجریه نویسنده و فعال Obonete Ubam که صرف هفت سال در نیجریه و یک کتاب نوشت که او در آن روایت می کند که چگونه او خود را در آغوش گرفت میراث فرهنگی و در نهایت رئیس در زبان مادری خود Anaang گروه قومی.

او در ماه ژوئن منتشر شد یک کتاب جدید به نام “Kalangu آفریقایی حکمت برای هر روز” (Kalangu Africká moudrost na každý den) به فرهنگ آفریقایی نزدیک به چک خوانندگان است و در حال حاضر در مورد انتشار یک کتاب جدید در مورد تاریخ آفریقایی-چک. در اینجا چیزی است که او گفت: GV:

Myslím si, že se Afročeši jako komunita teprve formují. Afročeši jsou v بودیجوویس zemích zhruba od konce druhé světové války. Nejdříve se jednalo o potomky amerických vojáků osvobozujících Západní Čechy. Po nich jsme přišli من potomci afrických یک kubánských studentů. Většinou jsme o sobě vzájemně آنی nevěděli. Mnozí z nás pak hledali odpovědi na otázky týkající se vlastních kořenů یک kulturní هویت تا فراموش dospělosti. Je zajímavé že právě tato generace vyprodukovala ty momentálně nejvýraznější osobnosti mezi Afročechy. Nyní dospěla třetí, zatím nejpočetnější generace Afročechů یک jejich život je naprosto jiný než byl ده náš. Otevřené هرنیک جیم navíc umožňují se من vzájemně stýkat. به je pro povědomí o vlastní identitě nesmírně důležité.

من فکر می کنم آفریقایی-چک فقط در آغاز تشکیل جامعه خود. آنها شده اند در حال حاضر در اینجا تقریبا پس از پایان جنگ جهانی دوم به عنوان فرزندان ما سربازان که آزاد بخش های غربی کشور است. سپس آمد و ما فرزندان آفریقایی و کوبا دانش آموزان است. ما معمولا نمی دانم در مورد هر یک از دیگر و ما برای پاسخ در مورد ریشه های ما و هویت فرهنگی و بعدا در زندگی است. جالب است که این نسل تولید شده برجسته ترین آفریقایی چک. در حال حاضر سومین و بزرگترین نسل آینده و زندگی خود را بسیار متفاوت از ما. باز کردن مرزها به معنای آنها می تواند برآورده است که فوق العاده مهم است برای آگاهی از هویت خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>