افریقایی-چک در دید نژاد پرستی و زندگی در جمهوری چک (قسمت دوم)

چک-آنگولا رقصنده و خواننده مدلنا João. عکس مونیکا Šimíčková مورد استفاده با اجازه.

طولانی نامرئی, افریقایی-چک یکی از کوچکترین جوامع در جمهوری چک به تدریج در حال ظهور و صحبت کردن ذهن خود را ،

این پست دوم در یک مجموعه دو قسمتی به دنبال در مبارزه خود برای به رسمیت شناختن در اروپای مرکزی کشور است. بخش اول را می توان در اینجا بخوانید.

در حالی که جمهوری چک در نظر گرفته شده است امن و صلح آمیز کشور اشغال هشتم موقعیت های بالا در چشم انداز بشریت شاخص صلح جهانی وجود دارد به طور منظم و مستند موارد نژادپرستی بیشتر نسبت به رم در جامعه بلکه دیگر اقلیت ها.

شده اند وجود دارد چند پژواک از زندگی ماده (پل) فعالیت است که رفته جهانی — تظاهرات جمع آوری کرده اند تعداد کمی از شرکت کنندگان.

یک استثنای قابل توجه بود پاشش از وینستون چرچیل مجسمه در پراگ با کلمات توصیف او را به عنوان یک نژادپرست است.

چک-آنگولا رقصنده و خواننده مدلنا João. عکس از لوسی Baldé مورد استفاده با اجازه.

مدلنا ژوئن چک شهروند آفریقایی میراث مشترک خود را تجربه نژادپرستی با صداهای جهانی:

Dočetla jsem se, že Česká je ve světovém žebříčku na 8. místě v mírumilovnosti ve světě. Pokud je tomu opravdu tak, je به moc hezké hodnocení من když se tomu někdy nechce věřit. Je fajn vnímat že je اینجا v چسک republice nás víc, kteří jsme řekněme barevní یک konáme, tvoříme, zpíváme, rapujeme, píšeme nebo se nějak prezentujeme. Myslím že به místo tu máme, je به naše domovina یک chtěli bychom se اینجا cítit bezpečně.Přemýšlím spíš teď o synovi تو kterého jsem zažila dvě narážky. Pramení به vždy z domova tak jak rodiče budou vést své děti.

من خواندم که جمهوری چک را اشغال محل 8 در یک رتبه جهانی از صلح آمیز ترین کشورهای. اگر این درست است آن را خوب ارزیابی هر چند گاهی اوقات آن را سخت به این باور. جالب است برای دیدن که وجود دارد بیشتر از ما به عنوان ما به نام, ‘رنگ’ که, کار, ایجاد, خواندن رپ نوشتن و یا به نحوی قابل مشاهده است. من فکر می کنم ما باید یک خانه در اینجا ما می خواهیم به احساس امنیت در اینجا. من بیشتر در رابطه با پسرم که او را تجربه کرده نژادپرستانه نظرات. این می آید از خانواده و بستگی دارد که چگونه پدر و مادر بالا بردن کودکان خود را.

Obonete Ubam. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه

Obonete Ubam که اصطلاح آفریقایی, چک, خود توضیحی برای آنچه که او به عنوان توصیف احیای نژادپرستی در کشور خود:

Představa nebílého Čecha je pro českou společnost něčím příliš nezvyklým یک mnohdy těžko stravitelným. Pořád jsme terče předsudků nebo antipatií. Souvisí به s odmítavým تا nenávistným diskursem posledních اجازه دهید který otevřela migrační krize. Tendence bránit se cizím vlivům poukazuje hlavně na naše malé národní sebevědomí: samostatnost byla naší zemi dlouho upírána یک většina nositelů cizích vlivů, kteří k nám přicházeli سی spíš brousili zuby na naše území. Je tady من problém “skleněného stropu”. Začnete se sám sebe ptát, jak vysoko můžu vlastně dosáhnout než na něj narazím? Kde přesně je ده bod kariérního růstu za který uz nedojdu, protože panuje všeobecné přesvědčení že bych jako ne-běloch neměl?

Možná جن žijeme v نرم افزار nás, nepříznivé době. Pokud nás totiž historie něčemu naučila پاک je به že každý chvilku tahá pilku. Nejvýznamnější centra lidské civilizace se během staletí posouvají z kontinentu na kontinent. Jak Afrika, Asie تک من Arábie uz kdysi pupkem světa byly. Dnes je به západní civilizace, jenže nic netrvá věčně.

چک, جامعه, پذیرش است که یک غیر سفید پوست فرد می تواند چک است که بیش از حد غیر معمول و اغلب قابل هضم نیست. ما هنوز هدف از کلیشه و نفرت و بیزاری. این مربوط به عدم پذیرش یا نفرت گفتمان از چند سال گذشته آغاز شده توسط مهاجر بحران است. تمایل به مقاومت در برابر نفوذ خارجی نشان می دهد که ما عقده ی حقارت به عنوان یک ملت: ما استقلال بود و اغلب محروم و حامل عناصر خارجی به اینجا آمدند برای منافع شخصی.

وجود دارد یک شیشه ای-سقف موضوع در اینجا: شما شروع به درخواست خودتان تا چه حد می تواند من را قبل از من آن را ؟ جایی که دقیقا در این نقطه در زندگی حرفه ای خود را که شما نمی صلیب چرا که به عنوان یک غیر سفید, شخص, شما نباید?

شاید ما فقط زندگی می کنند در یک زمان است که بسیار مطلوب به ما. اگر تاریخ تا کنون به ما آموخت هر چیزی در آن است در مورد این واقعیت است که همه ما از طریق یو پی اس و فراز زندگی. مهم ترین مراکز تمدن بشری منتقل كرده اند و در سراسر قرن ها از قاره به قاره است. آفریقا و آسیا و سعودی شد در برخی از نقطه در مرکز جهان است. امروز از آن است که تمدن غرب اما هیچ چیز ابدی است.

با توجه به مارتین Kříž جهانی شدن می تواند تا حدودی توضیح نژادپرستی در جمهوری چک:

Fenoménu globalizace těží spíše progresivní městská omladina یک podnikatelské vrstvy. Že se globální společnost čím dál více propojuje انجام Čech se stěhují různí cizinci způsobuje pramalou radost lidem středního věku někde na Severní مرو v nebo severních Čechách, نرم افزار které globalizace znamená často úbytek pracovních příležitostí یک stres ze změny. Není pak divu že se projevují rasisticky nebo přesněji řečeno xenofobně.

جهانی شدن آثار خوب بیشتر برای جوانان شهری و محافل کسب و کار. این واقعیت است که جهانی شدن بیشتر و یکپارچه است که بیشتر خارجی ها حرکت به جمهوری چک نمی آورد هر شادی به میانسال مردم از مناطق حاشیه کشور که از دیدگاه جهانی شدن است دیده می شود به عنوان دلیل برای کمتر فرصت های شغلی و استرس با توجه به تغییر. ما نباید تعجب آن است که آنها را بیان نژادپرستی و بیگانه ستیزی.

برای جامعه رم این پل جنبش ارائه می دهد یک راه برای بازگرداندن گفتگو در مورد anti-رم نژادپرستی در جریان اصلی. Kříž یادداشت:

Ve Spojených státech je z neoddiskutovatelné že afroameričané mají často من přes svoje vynaložené úsilí mnohem menší šance dosáhnout na kvalitní vzdělání یک pracovní uplatnění. V چسک společnosti se přímo nabízí ke srovnání romská مردم آل به je zcela jiný příběh.

در ما مسلم این است که آمریکایی های آفریقایی تبار اغلب شانس کمتری برای به دست آوردن آموزش و پرورش خوب و شغل خوب با وجود تلاش های خود را. این زمینه وجود دارد این است که موازی با جامعه رم اما نه به صورت های مختلف.

N. B. رم مجله آنلاین رومئو به طور منظم پوشش BLM موضوع و به تازگی گزارش شده در ژوئن 16, BLM تظاهرات که در پراگ.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>