‘هنر آفریقایی است تغذیه در همه تمدن ها’: گفتگو با الجزایر هنرمند Rachid Koraichi

Rachid Koraichi soho exhibition, 2016. Credit: Aicon Gallery

Rachid Koraichi نمایشگاه انفرادی, 2016. اعتبار: Aicon گالری

پاریس-بر اساس الجزایر هنرمند Rachid Koraichi و 73 شناخته شده است در سراسر جهان برای استفاده از اعداد و حروف و عرفانی نمادها و نشانه ها در آثار هنری. او همچنین یک منتقد صریح از چالش های مردم به طور منظم در خاورمیانه و شمال آفریقا از نژاد پرستی به مهاجرت به فقر است.

“ما نمی تواند نشستن هنوز و کار در یک حباب و بدون فکر کردن در مورد محیط زیست ما و آنچه که ما را احاطه کرده است” گفت: Koraichi در مصاحبه با صداهای جهانی. “هنوز هم وجود دارد enormous درد و رنج در بسیاری از کشورها است.”

در سال 2019در پاسخ به ویرانگر امواج مهاجران از دست دادن زندگی خود در جستجوی یک زندگی بهتر او ایجاد گورستان در تونس به نام “Jardin d’afrique” (“باغ آفریقا”) به خدمت “به عنوان یک سایت دفن و یادبود برای مهاجران که فوت کرده اند در دریای مدیترانه است.” ده ها تن از قربانیان غرق شدن در حال حاضر شده است به خاک سپرده شد در گورستان.

Koraichi جهان بینی است که به شدت تحت تاثیر عرفان و تصوف و شعر و فلسفه و آیات و آثار خود را به نمایش گذاشته شده در سراسر جهان برای چند دهه از نمایشگاه انفرادی در نیویورک به نمایشگاه های هنری از قبیل کتیبه و 1-54 معاصر هنر آفریقایی عادلانه است.

Rachid Koraichi, from the series A Nation In Exile.

Rachid Koraichi از سری یک ملت در تبعید.

یک نقاش و مجسمه ساز و calligrapher, Koraichi کار شامل اشعار و به نقل از عرفای صوفی مانند مولوی و ابن عربی و فلسطینی محمود درویش شاعر و ایجاد مرموز و حرکت جهان ارائه می دهد که مخاطبان این شانس را به لذت بردن از زیبایی های آن را بدون در نظر گرفتن معما کلمات ممکن است برای بسیاری از افراد مطرح است.

من قدردانی من به Dheeya Somaiya از Aicon هنر برای ساخت این مصاحبه ممکن است. گزیده ای از این مصاحبه را دنبال کنید:

امید Memarian: شما چیست قویترین الهام چیزی است که رانده شده به شما برای ایجاد هنر برای دهه اعم از مجسمهو نقاشی و یا سرامیک?

Rachid Koraichi: من متوجه شدم رویای مادر خود من. مادرم درو بسیاری حتی به عنوان یک دختر جوان است. او دریافت و فرانسه جایزه بزرگ برای نقشه کشی (که در آن زمان الجزایر مستعمره فرانسه). من تکامل یافته اند در این جهت اغلب تحت زل زل نگاه کردن او. زمانی که من مشغول به کار بود او را ایستاده پشت سر من و ببینید که در آن من در چگونه همه چیز داره, چگونه بوم در حال توسعه بود ، برای من این حس مادر من به دنبال بیش از شانه من بود که بسیار مهم است.

این واقعا یک ادامه از آنچه که او را دوست دارند به انجام در جوانی و شاید در زندگی چیزی است که او نمی تواند دستیابی به دلایل بسیاری. او تا به حال برای متوقف کردن مطالعات خود را پس از او ازدواج کردم. او تا به حال بسیاری از کودکان که در واقع به معنای او قادر به انجام آنچه او می خواست به انجام.

زمانی که من عکس من مادر من همیشه او را پخت و پز برای تمام خانواده و سپس او حرکت می کند و می ایستد پشت سر من به دنبال در یک نقاشی من کار کرده اند در چند روز تمام بدون گفتن یک کلمه. او برگ و از زمان به زمان او می آید دوباره. من هنوز هم احساس می کنید او چشم بر پشت من بدون تحقق آن; حساسیت به لمس محبت و میل به پسر او به هنر.

Rachid Koraichi, Madrid, 2018. Credit: Aicon Gallery.

Rachid Koraichi مادرید تا سال 2018 است. اعتبار: Aicon گالری.

OM: محمود درویش مشهور فلسطینی شاعر بسیار قوی حضور خود را در آثار مفصل از جمله خود را در نمایشگاه “مسیر گل رز/بیروت شعر/یک ملت در تبعید.” چه اتصال خود را به او و اشعار خود را? و چگونه او مصرانه است که بخشی از واژگان بصری خود را?

RK: پیوند و ارتباط با محمود درویش چندین دهه می رود. قطعا محمود درویش قابل توجهی شاعر فلسطینی علت آن نیز ثابت می شود یک علت بزرگ برای مردم در سراسر جهان عرب جهان اسلام و مردم در همه کشورها که به دنبال صلح و درست کرده چرا که امروز تاریخ فلسطین به شمار سوال برای همه ما در مورد گذشته خود را در حال حاضر و قطعا در آینده آن است.

زمانی که محمود درویش درگذشت سه روز ماتم ملی اعلام شد—نادر است که در یک دولت است که به سختی وجود دارد به عنوان یک قلمرو تعریف شده به خصوص برای یک شاعر. این صحبت می کند به او اهمیت عمیق.

محمود چپ بیروت و حل و فصل در تونس که در آن او اختصاص داده شد یک خانه در سيدي بوعلي سينا گفت. که در آن من تا به حال یک کارگاه. این خانه متعلق به دوست من نقاش علی Belaada. او یک هنرمند و یک مرد بزرگ. ما همسایه. محمود دوست داشتم به طبخ اما من طوری بود که در آغاز چه شد یک پیوند قوی. ما هر روز شاهد یکدیگر ما را به صرف بعد از ظهر و عصر را با هم و سپس یک روز من به او گفتم: “گوش دادن محمود به عنوان طولانی به عنوان شما در اینجا تا زمانی که من اینجا هستم اجازه ایجاد آنجا که ما می توانیم با هم همه چیز را رو به جلو تأمل در آنها است.”

علاقهمندیهای من در محمود درویش است او نوشتن: لحظه داستان پالس که باعث نوشتن این متن شاعرانه. آن بود نه در مورد تصویر—من یک تصویرگر من یک هنرمند تجسمی.

من نیز در ارتباط با محمود درویش بیش جلال الدین رومی بود که پدر معنوی داریوش. وجود دارد کار در اطراف خود معنویت مرتبط با رقص و موسیقی و این به ویژه در مقابله با اسلامگرایان که منع رادیو و تلویزیون و موسیقی و رقص و هنر. مولانا یک عارف بزرگ اسلامی که لنگر خود را در فلسفه و فکر می کردم. رقص به عنوان یک عنصر اساسی محور فلسفه و عرفان است.

Rachid Koraïchi_Three Banners Installation. Credit: Aicon Gallery

Rachid Koraïchi سه آگهی نصب و راه اندازی. اعتبار: Aicon گالری

OM: نقش هنرمندان به ویژه کسانی که دسترسی به جهانی سیستم عامل در هر دو شکل گیری و تغییر روایات برای مقابله با مسائل مهم زمان ما, مانند, مهاجرت نژادپرستی و عدم تحمل/بی عدالتی ؟

RK: ما نمی تواند نشستن هنوز و کار در یک حباب و بدون فکر کردن در مورد محیط زیست ما و آنچه ما را احاطه کرده. هنوز هم وجود دارد enormous درد و رنج در بسیاری از کشورها است.

نگاهی به تجربه استقلال: متاسفانه تقریبا همه کشورهایی که شورش علیه غرب استعمار خودشان را در بر داشت زیر دیکتاتور بوت در کشور خود را دارند.

آن جدی است. قبل از ما تا به حال علت روشن است که ما تلاش. بسیاری از آنها حتی حاضر به مرگ برای آن است. اما امروز ما می بینیم رهبران ما غارت کشور خود و مردم خود را. ما نمی توانیم نشستن idly و این قبول. نگاهی الجزایر: پس از هفت سال از وحشتناک جنگ ما می خواستیم یک سطح از وجود است که آنها را به ما بدهد. رهبران ما در ادامه به رفتار تقریبا مانند دیکتاتورها, شکنجه گران, اشغالگران. شاید همه چیز تغییر خواهد کرد; جهان تغییر کرده است و ما امیدواریم که همه چیز متفاوت خواهد بود.

امروز ما به وضوح مشاهده اعمال نژاد پرستی است که هنوز هم اتفاق می افتد در شمال امریکا مشاهده می کنیم بسیار خوب عمل می کند نژادپرستی را از یک قبیله دیگر در آفریقا و چگونه یک رهبر قبیله ای افزایش جمعیت خود در برابر همسایگان خود است. امروز در بسیاری از کشورها ما زندگی می کنند که اگر ما آموخته بود هیچ چیز از تاریخ قاره ما.

ما هنرمندان هستند سوال ما موظف هستند با وجدان ما به موضع آن است که غیر ممکن است برای غیر فعال باقی می ماند و هیچ چیز.

Rachid Koraichi onstallation. Credit: Aicon Gallery.

Rachid Koraichi onstallation. اعتبار: Aicon گالری.

OM: واژه ها و اعداد و نمادها و نشانه های برخی از عناصر اصلی است که شما در قرعه کشی و تجسم در یک زیبا و زیبا و پیچیده همساز راه است. چه ارتباط شما با اعداد و کلمات در خود کار می کند ؟

RK: من فکر می کنم که اعداد نمودار مسیر از وجود ما است. از لقاح تا تولد, به زندگی, به آغاز زندگی: این یک سفر است که عجیب و غریب به ما. اعراب را اختراع کرده اند کاملا چند چیز از جمله معروف اعداد عربی که با ما کار کثافت و عناصر موجود در معماری از متون یا طلسمها همواره بر اساس الگوی ساختار نقاشی و نقاشی. آن است که این شکل از سحر و جادو است که سحر و جادو سیاه و یا به سادگی سحر و جادو آن است که واقعا یک جبری ریاضی فلسفی و عرفانی نیز بازتاب می آید که از رمز و راز, رمز و راز از نوشتن رمز و راز از این رقم است.

من همیشه علاقه مند به نوشتن نامه نوشتن کلمات در ترکیب است که می شود تقریبا مینیمالیستی. آن را ممکن است یک شکل از آدم خواری: از همه که چشم می بیند چیزهایی که در آن نگاه ناشی می شود. بعد از همه وجود دارد این است که تکامل و انعکاس است که مغز می کند و همچنین حساسیت ما و راه ما از هضم و دیدن آنچه که همه می دهد و چگونه به تصویب آن را به طرف دیگر.

هنر آفریقایی است تغذیه در همه تمدن ها در تمام فرهنگ ها است. هنرمندانی مانند پیکاسو ماتیس و بسیاری از دیگران به خود جلب کرد به شدت و عمیقا به هنر آفریقا. چرا که این زمین است که سخاوتمندانه آن بارور است, آن است که واقعا بزرگ است. واقعا ما مدیون رای با تشکر از این قاره است که به ما اجازه می دهد نه تنها وجود دارد بلکه به درس حتی اگر برخی از مردم می خواهند به ما فشار به گوشه ای که ما در حال نشستن در بازگشت از کلاس. ما در حال نشستن در ردیف آخر کلاس. ما برای اولین بار در این کلاس به جز ما شاهد فرهنگ ما غارت و ما محو از زمان به زمان. متاسفانه در قاره ما ما اجازه دهید دیگران واقعا لوت ما بی سر و صدا و در تمام سطوح.

Rachid Koraichi. From the series Salome. Credit: Aicon Gallery.

Rachid Koraichi. از سری سالومه. اعتبار: Aicon گالری.

OM: فرهنگی/نمادهای مذهبی و همچنین خوشنویسی غالب در آثار هنری خود را چگونه, به نظر شما کار خود را ابلاغ به مخاطب که ممکن است های مختلف فرهنگی و تاریخی پس زمینه ؟

RK: من فکر می کنم که همه انسان ها می توانند رمزگشایی زیبایی و چیزهای زیبا. زمانی که من خودم را در این نمایشگاه در مایاها و اینکاها مصریان آفریقایی هنر و دیگران مخاطبان مخلوط می شوند. یک شیء دارای ارزش و زندگی آن لود شده و آن را فقط یک ماده از زیبایی.

مردم همه آمده با داستان زندگی خود را با تشکل های خود و فرهنگ ها و زمینه های خود را کنید و سعی کنید به درک همه چیز. شاید ما نمی دستگیری همه آنها را در همان راه اما من معتقدم که هر انسانی دارای یک حساسیت خاصی و با استفاده از آن.

من فکر می کنم در مورد تاریخ هنر در گذر زمان است که باعث می شود یک کار همچنان وجود دارد و یا به خودی خود ناپدید می شوند. آن می رود به زمان میکل آنژ یا لئوناردو داوینچی و یا دیگران که قبل از آنها و حتی مردم ماقبل تاریخ, زمانی که آنها به خود جلب کرد در این غار دیوارهای آنها فکر نمی کنم برای یک لحظه است که آن را به آخرین قرن یا هزاره.

مردم همه چیز را به خاطر زیبایی اما آن را نیز یک بار در زمانی که آنها در یک کویر و یا در یک غار و آنها می خواستند یک راه اهل تفریح و بازی از نقاشی بر روی دیوار است. حتی امروز شما ببینید کودکان انتخاب کنید تا قلم و قرعه کشی بر روی دیوار یا جدول از خانه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>