یک ‘شیرین’ معامله: قند جنگ به پایان می رسد بین تانزانیا و اوگاندا پس از سال ها تحریم

نیشکر و حمل و نقل است در کامپالا, اوگاندا یک “قند مازاد” ملت مارس 2009 توسط Malc Wicky از طریق فلیکر CC BY 2.0.

پس از یک سال ممنوعیت واردات شکر از اوگاندا تانزانیا اعلام کرد که این امر تا حدی باز کردن تجارت با شرق آفریقا همسایه به عنوان طولانی به عنوان موافقت نامه اتفاق می افتد بین دو دولت و نه شرکت های خصوصی.

مدتها در انتظار توافق نهایی شد در 27 فوریه سال 2020 در خانه دولت در فرودگاه بینالمللی انتبه اوگاندا در حضور مقامات دو کشور:

معامله باید تانزانیایی مبارک پس از نزدیک به چهار سال و کمبود قند در کشور که در سال 2016 رئیس جمهور تانزانیا جان Magufuli اصرار داشت که معامله گران شکر باید به دست آوردن مجوز برای کنترل نصب مشکلاتی از قبیل عدم کیفیت و قاچاق و فساد در منطقه ای قند تجارت, کسب و کار, به گزارش بی بی سی.

تانزانیا مقامات ادعا کرد که شکر وارد شده از اوگاندا نمی شد در واقع تولید وجود دارد و به جای آن وارد شده از کنیا و بسته بندی در اوگاندا.

این Magufuli دولت تحمیل 25 درصد مالیات بر شکر وارد شده از اوگاندا با توجه به شهروند. تا سال 2018 تانزانیا متوقف صدور مجوز اساسا ممنوعیت واردات شکر از اوگاندا با توجه به شرق آفریقا.

هم زده به بی شماری فنجان چای و قهوه به صورت روزانه قند ضروری است جزء اصلی در شرق آفریقا. این محدودیت ها در اوگاندا واردات شکر در تانزانیا مشخصی قیمت شکر در قفسه ها و در برخی موارد ایجاد احتکار وضعیت در میان تولید کنندگان محلی با توجه به سامی عوامی از بی بی سی.

در سال 2018 شهروند گزارش داده است که 50 کیلوگرم کیسه شکر بود در قیمت 65,000 تانزانیا شیلینگ ($30 دلار) در نیمه خودمختار جزایر زنگبار و 120,000 TZS (60 دلار) در سرزمین اصلی تانزانیا.

شکر آگهی برای فروش در اوگاندا شیلینگ, گولو, اوگاندا, 2011. عکس از انگلستان DFID باز دولت مجوز.

در روح شرق آفریقا وحدت, اما, مقامات تانزانیا رفت و در دو روز سفر به اوگاندا در تاریخ 1 مارس سال 2020 به بازرسی چندین کارخانه قند’ فرآیندهای تولید از جمله Kakira شکر کار می کند و Kinyara شرکت قند اوگاندا محدود است.

پس از موفقیت تور Japheth Hasunga تانزانیا وزیر کشاورزی اعلام کرد که دولت-به-دولت قند تجارت آغاز خواهد شد به زودی با توجه به مانیتور روزانه یک اوگاندا روزانه:

ما راضی هستند با نرخ فعلی اوگاندا تولید قند و ما باید شروع با 30000 متریک تن اما این بستگی به قیمت ما نمی دانیم که چقدر کارخانه ها شارژ خواهد شد و پس از آن ما باید جای دیگری سفارش دهید. ما باید شروع به کسب و کار به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

این حرکت را تقویت شرق آفریقا ادغام به عنوان تانزانیا شروع به واردات قند از اوگاندا در علاوه بر این به مکان های دوردست مانند برزیل. در ضمن اوگاندا تعیین “قند مازاد” کشور در درجه اول به صادرات قند آن به جمهوری دموکراتیک کنگو سودان جنوبی و زامبیا.

وزیر Hasunga تایید ادامه تولید شکر کسری در تانزانیا با تقاضا بیشتر از عرضه است. “ظرفیت تولید سالانه می ایستد در 300,000 متریک تن در سال است که این کشور با کسری از 90,000 متریک تن” گزارش روزانه نظارت بر.

تحت این توافق نامه جدید وجود خواهد داشت نه یک مالیات بر واردات به عنوان در هر دستورالعمل اظهار داشت: در جامعه شرق آفریقا رایج بازار پروتکل.

شرق آفریقا جامعه: تلخ و شیرین?

در حالی که بسیاری از ستایش آخرین تلاش های بین تانزانیا و اوگاندا برای احیای قند تجارت بین دو کشور همسایه معامله پرسش های مطرح شده در میان شهروندان مورد اثربخشی جامعه شرق آفریقا (EAC) یک منطقه ای بین دولتی سازمان متشکل از شش کشور شرق آفریقا: تانزانیا اوگاندا و کنیا, رواندا بروندی و سودان جنوبی.

این netizen شناسایی آنچه به نظر می رسد دو رقیب فکری در مورد EAC:

تاسیس 20 سال پیش EAC شامل 177 میلیون نفر با یک ترکیب تولید ناخالص داخلی $193 میلیارد دلار در سال است. هدایت اولیه پیمان امضا شده در سال 1999 EAC با هدف تقویت interregional تحت همکاری, همراه, سیاسی, اقتصادی و اجتماعی و خطوط به عنوان یکی از “سریعترین رشد اقتصادی بلوک” با توجه به وب سایت خود را.

ویژگی های مهم از EAC است و بازار مشترک تاسیس شده در سال 2010 به سهولت تجارت در میان شش کشور جهان است. بازار مشترک دستورالعمل های توصیه صفر واردات و مالیات بر کالاها و خدمات به منظور تشویق بیشتر تجارت است.

اما این netizen به نام EAC به عنوان یک “سراب” با استناد به چند نمونه فراتر از قند جنگ که در آن همکاری و توافق میان EAC کشورهای شک و تردید عمل:

یکی دیگر از netizen با اشاره به جریان “جنگ شیر” بین اوگاندا و کنیا بدونم که اگر EAC ممکن است ترس از “افزایش” اوگاندا:

افزایش تجارت اختلاف به وجود آمد و پس از کنیا متهم اوگاندا از واردات شیر است نه دیدار با استانداردهای کیفیت و مسدود مطلب خود باعث اوگاندا شرکت لبنی قابل توجهی زیان های مالی است.

اوگاندا-رواندا روابط نیز soured در ماه های اخیر پس از رواندا بسته مرز خود را با اوگاندا و متوقف تجارت با اوگاندا با توجه به سیاست های جهانی, بررسی یک حرکت که منجر به میلیون ها دلار ضرر.

این EAC اختلافات تجاری سیگنال مسائل بزرگتر در میان EAC جامعه و “بحرانی شکاف در منطقه ای ادغام” با توجه به شرق آفریقا.

آن را در سمت چپ دیده می شود که آیا تانزانیا-اوگاندا شکر معامله را شیرین رشد تلخی در EAC.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>