یک بازی جدید با ایده های در مورد چگونه دروغ آثار در شرق آفریقا

آیدا یک شخصیت از بازی “را انتخاب کنید خود را جعلی اخبار” نمایش یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده توسط پسر عموی خود را در WhatsApp. تصویر از “خود را انتخاب کنید خبر جعلی” توسط Pollicy در اوگاندا.

دروغ — عمدا “خبر جعلی” — یک مشکل مزمن در همه جا در جهان است, اما COVID-19 همه گیر را تشدید کرده است اطلاعات بیش از حد. از جعلی coronavirus درمان به اطلاعات گمراه کننده در مورد واکسیناسیون اجباری که باید stoked ترس در سراسر جهان آن را تبدیل به طور فزاینده دشوار به suss کردن حقیقت.

تمام طول می کشد یک کلیک “به اشتراک گذاری” یا “رو به جلو” را فشار دهید برای دروغ برای تبدیل شدن به اطلاعات غلط است که گسترش مانند آتش سوزی از طریق شبکه های شخصی در برنامه های کاربردی و سیستم عامل مانند WhatsApp و Facebook.

در سراسر آفریقا که در آن نفوذ اینترنت است که هنوز هم نسبتا کم و در حدود 40 درصد در حد متوسط بسیاری از کاربران در حال آمدن برای بار اول آنلاین. و در سراسر جهان بسیاری از کاربران اینترنت, آیا تجربه کرده یا نه فاقد سواد دیجیتالی ابزار لازم برای تشخیص قابل اعتماد اخبار از اخبار نادرست.

چگونه می توان تمام کاربران اینترنت تبدیل شده فهیم آنلاین ؟

این ایده اصلی در پشت “خود را انتخاب کنید جعلی اخبار” یک وب سایت مبتنی بر بازی کاوش چگونه دروغ گسترش در سراسر شرق آفریقا ایجاد شده توسط Neema Iyer بنیانگذار و مدیر Pollicyیک اوگاندا سازمان مبتنی بر حمایت از مدنی تکنولوژی در سراسر این قاره است.

Iyer توضیح انگیزه خود را بازی در یک, موزیلا, بنیاد آزادی مطبوعات:

آنلاین اطلاعات غلط به مفهوم واقعی نیست. آن را می تواند تهدید زندگی مردم آزادی و رفاه است. این درست است به خصوص در بخش هایی از شرق آفریقا که در آن مردم در حال آمدن است آنلاین برای اولین بار و هنوز نمی باید زمینه مناسب برای تشخیص آنچه را قابل اعتماد از چه چیزی نیست.

‘آیا شما می بینید که تصویری در واتساپ?’

“خود را انتخاب کرد خبر جعلی” می آموزد جدید کاربران اینترنت چه به فهیم در مورد این اطلاعات را دریافت می کنند و برخورد در فضاهای دیجیتال.

بازیکنان را انتخاب کنید یکی از سه شخصیت در شرق آفریقا: فلور یک کار به دنبال دانشجو, Jo, یک مغازه دار یا آیدا 62 ساله بازنشسته مادر بزرگ. بازیکنان پس از آن مورد مداقه قرار دادن اخبار فیلم ها و رسانه های اجتماعی پست از طریق لنز از هر یک از شخصیت.

فلور یک کار به دنبال دانشجو, Jo, یک مغازه دار و آیدا بازنشسته مادر بزرگ شخصیت در بازی “خود را انتخاب کنید خبر جعلی” است که باید تصمیم گیری در مورد چه باید بکنید هنگامی که آنها روبرو می شوند به طور بالقوه اطلاعات نادرست آنلاین, تصویر از این بازی تولید شده توسط Pollicy.

“بازیکنان تصمیم گیری تفاوت بین صحیح رد کردن دروغ — و یا سقوط قربانی به تقلب hospitalizing یک دوست و حتی به طور تصادفی تحریک اراذل و اوباش,” موزیلا آزادی مطبوعات توضیح داد.

به عنوان بازیکن خود را دنبال شخصیت های مختلف تصمیم گیری, بازی فراهم می کند اطلاعات مفصل در مورد چگونگی قطع و اطلاعات غلط کار برجسته نقشی که افراد در متوقف کردن غلط یا اطلاعات تایید نشده قبل از آنها آن را گسترش.

برای مثال آیدا دریافت و ارسال پیام از پسر عموی خود را با تصویری از یک کودک گریه پس از دریافت واکسن سرخک. باید آیدا اشتراک گذاشتن این ویدیو ؟ سرخک است که با واکسن قابل پیشگیری است اما موارد همچنان افزایش یابد با توجه به اطلاعات نادرست است.

“سیستم عامل های مانند YouTube و Facebook توصیه و تقویت محتوا است که نگه می دارد کاربران اینترنت کلیک کردن — حتی اگر آن را رادیکال و یا صاف کردن اشتباه” بنیاد موزیلا گفت.

رو به جلو-رو به جلو-جلو-stop

Neema Iyer ایجاد “را انتخاب کنید خود را خبر جعلی” و بنیانگذار Pollicy در اوگاندا. عکس با اجازه استفاده می شود.

در فصل 2 قسمت 3 از “شرایط و ضوابط” یک پادکست جدید کاوش حقوق دیجیتال در آفریقا, Neema Iyer صحبت می کند با دیجیتال فعال حقوق Berhane, ستاره فیلم سکسی نگاه به تاریخ آنلاین دروغ در آفریقا و چگونه آن را قطع با رباتها, عضو شورای نظارت مدت و فراتر از آن.

Iyer خروس سیاه بزرگ بحث در مورد به طور بالقوه عواقب خطرناک ظاهر ساده به جلو و یا به اشتراک گذاری.

اینترنت سرند با رباتها — نرم افزار نرم افزار اجرا می شود که خودکار وظایف. Iyer تخمین می زند که تا نیمی از تمام فعالیت های آنلاین اجرا توسط رباتها طراحی شده برای تاثیر گذاری و شکل نظرات آنلاین. ترول — در زندگی واقعی مردم — نیز مختل حمله و توهین با قصد. Deepfakes — اساسا تغییر ویدئوها — اغلب می توانید داستان واقعی به نظر می رسد.

این مخلوط آنلاین آشوبگران منجر به دروغ که در نهایت باعث هرج و مرج و اختلاف و polarizes جوامع گفت: Iyer.

به مسائل پیچیده بسیاری از کاربران اینترنت “بی خبر” عوامل که تقویت اطلاعات نادرست و بدون تحقق آن می نویسد: کیت Starbird در طبیعت است.

گوشی های موبایل و اس ام اس متن پیام به مدت طولانی استفاده شده است به عنوان ابزار برای سازماندهی اراذل و اوباش عدالت و بی ثبات جوامع ندارد اما تا زمانی که واتساپ و سیستم عامل های دیگر پدید آمده است که اطلاعات نادرست می تواند به سرعت و به صورت تصاعدی با کلیک یک دکمه Iyer ادامه داد.

Iyer به نقل از lynchings در هند ناشی از واتساپ شایعات در مورد کودک ربایی و خشونت های فرقه ای در نیجریه که پس از فوران, تصاویر منتشر شده در WhatsApp نشان داد متهم Fulani مردم مسلمان ارتکاب اعمال خشونت علیه مسیحیان.

در مارس سال 2020 در اوج این بیماری همه گیر WhatsApp در نهایت در زمان اقدام برای جلوگیری از گسترش خبر جعلی با محدود کردن تعداد مهاجمان از پنج به یک است. “حرکت طراحی شده است به منظور کاهش سرعت که با آن اطلاعات حرکت می کند از طریق واتساپ با قرار دادن حقیقت و داستان در حتی بیشتر جای پای” با توجه به آستانه.

چگونه به نقطه دروغ: یک تصویر از “انتخاب خود را جعلی اخبار” یک بازی آنلاین طراحی شده توسط Pollicy در اوگاندا.

به جرم یا نه به جرم?

مردم اغلب به نوبه خود به رسانه های اجتماعی برای پر کردن شکاف سمت چپ توسط رسانه های جریان اصلی. اما با دموکراسی از رسانه های اجتماعی هر کسی می تواند تولید محتوا — با چند دستورالعمل برای نظارت بر بررسی صلاحیت و یا واقعیت-چک کردن.

در شرق آفریقا و دولت را به ایجاد یک طیف وسیعی از سیاست ها و قوانین طراحی شده برای کنترل “خبر جعلی” و سخنرانی نفرت — اما آنها در نهایت تبدیل شدن به منطق اینرو اپوزیسیون یا مخالف صداها.

در ماه مارس سال 2020 در آفریقای جنوبی دولت جرم به اشتراک گذاری COVID-19 اطلاعات “در نظر گرفته شده برای فریب شهروندان یا دولت در پاسخ به همه گیر” در سال 2002 مدیریت بحران عمل می کنند — متخلفان ممکن است دریافت جریمه, حبس و یا هر دو با توجه به کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ).

CPJ هشدار داد که “عبور از قوانین که بر جرم دروغ بیش از آموزش عمومی و تشویق واقعیت-چک کردن در حال حاضر یک شیب لغزنده.”

در نیجریه دروغ است کاشته بی اعتمادی در موسسات که “ایده آل باید فانوس دریایی در طول یک بیماری همه گیر” گفت: “Gbenga Sesan مدیر اجرایی پارادایم ابتکار در نیجریه که پیوست Iyer خروس سیاه بزرگ بر روی “شرایط و ضوابط.”

“شما یک مقدار زیادی از اطلاعات است که باید به دست مردم آسیب پذیر” Sesan با اشاره به سیل فیلم ها, پیام ها و الگوهای رفتاری مشترک برای ترویج جعلی coronavirus درمان.

اما نیجریه حفاظت از اینترنت دروغ و دستکاری لایحه شناخته شده به عنوان “رسانه های اجتماعی لایحه” — است محزون می خوانی ناکافی و مبهم و خطرناکی واقعا به یک دندانه در مشکل.

ساخت حقیقت ویروسی

تحقیقات نشان می دهد که آن را بسیار دشوار است به تغییر ذهن یک فرد هنگامی که یک ایده کاشته می شود و اجازه می دهد تا چهره آن — معمولی کاربر اینترنت اغلب نگاهها سرفصل.

هوش مصنوعی فن آوری می تواند تلاش برای رهگیری جعلی اخبار و یا سخنرانی نفرت اما این روش اغلب نادرست و نمی گرفتن نکات دقیق وظریف از نظر فرهنگی و زبان در زمینه Iyer توضیح داد.

برای مثال Facebook را 2020 شفافیت گزارش ادعا برای حذف 9.6 میلیون قطعه از محتوا است که نفرت و یا تلقی نفرت در چهار ماه اول سال 2020 Iyer گفت. اما او هشدار داد احتمال مثبت کاذب.

محتوای مدیران باید قدرت بسیار زیاد به پایین هر چیزی تلقی نادرست یا نفرت, اما Facebook را استخدام نمی کنند به اندازه کافی برای رسیدگی به چندین زبان و فرهنگی زمینه. همچنین بسیاری از کاربران بی اطلاع هستند و از قدرت خود را به گزارش محتوا.

واقعیت-چکرز همچنین لازم نیست که رسیدن به نوسان نظر هنگامی که خبر جعلی طول می کشد نگه دارید — در ایالات متحده به تنهایی آنها outspent توسط مبارزات 100 به یکی. واقعیت-چک کردن نیز تا حد زیادی متفاوت است بسته به کشور و قوانین مربوط به شفافیت اطلاعات و آزادی اطلاعات است. در تانزانیا برای مثال دولت اساسا ممنوع واقعیت-چک کردن اصرار دارد که آن آمار به حقیقت مطلق است.

چگونه ما مانع گسترش اطلاعات غلط? Iyer اصرار بر اخلال در خبر جعلی قبل از شما آن را گسترش. به جای آن حقیقت ویروسی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>