جدید منطقهای ضد دروغ ابتکار راه اندازی در بالکان

عکس ماهواره ای از بسیاری از بالکان. منبع: ناسا قابل مشاهده زمین با مالکیت عمومی.

نه سازمان از پنج کشورهای بالکان از جمله دگردیسی بنیاد ملحق شده اند نیروهای خود را برای راه اندازی ضد دروغ شبکه بالکان (ADN-بالکان) اولین مرزی دروغ ابتکار عمل در منطقه است.

این شبکه شامل اعضای از شمال مقدونیه و یونان و صربستان, کوزوو و آلبانی و کار خواهد کرد در همکاری با گروه های مشابه از دیگر کشورهای همسایه است.

ابتکار راه اندازی شد در مارس 2, اعلام بین المللی واقعیت-چک کردن بعد بین المللی واقعیت-چک کردن شبکه (IFCN).

در حالی که برخی از این طرح بنیانگذاران اعضای بین المللی واقعیت-چک کردن شبکه و امضا کنندگان آن کد از اصول ADN-بالکان عضویت محدود است به طور انحصاری به واقعیت-بررسی سازمان ها به آن امید به همکاری با سازمان های جامعه مدنی, رسانه ها, مدارس, و دیگران.

پل های ملی و زبانی تقسیم در یک منطقه با چنین سخت تاریخ است هیچ شاهکار آسان است. تاسیس سازمان با صدور بیانیه ای تاکید کرد که اوضاع در بالکان نیاز به گسترده تر منطقه ای لنز به دروغ تمایل به عبور از مرز و جهش مناسب فرهنگی و سیاسی هر کشور است.

در طول دو سال گذشته صداهای جهانی کار کرده و با ADN-بالکان موسسان دگردیسی بنیاد و Istinomer در پوشش مجارستانی-اسپانسر دروغ مبارزات در یونان اسلوونی به شمال مقدونیه نقشه برداری نفوذ روسیه در صربستان رسانه ها (persian) به عنوان دروازه ورود به دیگر پست-یوگسلاوی کشورها گسترش روسیه قدرت نرم از طریق جایگزین مجلات سلامت در منطقه و بسیاری از مسائل مربوط. بالکان به عنوان یک میدان آزمایش برای یک خلبان بررسی مدنی رسانه رصدخانه پروژه توسط Global Voices به فارسی.

ADN-بالکان به تدریج توسعه یافته از طریق دو جانبه و چند جانبه همکاری سازمان های مختلف که همکاری تشدید بیش از دو سال گذشته است. چند تا از آنها بنیانگذاران رسانه های آن نیز به شبکه اینترنت پیوست.

ADN-بالکان اعضای هیات موسس عبارتند از: دگردیسی از شمال مقدونیه بنیانگذار Truthmeter.mk Portalb.mk و متا.mk; Istinomer از صربستان; Faktoje.al از آلبانی; دو سازمان و رسانه ها از کوزوو: Crno بلی svet (CBS) و اینترنیوز Kosova, بنیانگذار KALLXO پورتال. نقطه از یونان JAJ.gr قدرت توسط اخبار سواد آموزی, مرکز Ellinika مضر, صلح, روزنامه نگاری آزمایشگاه دیجیتال شبکه های ارتباطی جنوب شرقی اروپا Hub.

اعضای موسس ADN-بالکان شامل دو Global Voices به فارسی مطالب شرکای دگردیسی بنیاد از شمال مقدونیه و Istinomer از صربستان.

اعضای شبکه از چند قومی کوزوو شامل پیشرو واقعیت-بررسی سازمان اینترنیوز Kosova, KALLXO پورتال است که به تولید اخبار در آلبانی و Crno بلی svet (CBS), یک سازمان و پورتال آنلاین در صربی-زبان.

Faktoje.al پیشرو واقعیت-چک کردن سازمان از آلبانی نیز عضو موسس.

ADN-بالکان نیز شامل چهار عضو از یونان: آتن-بر اساس JAJ.gr (روزنامه نگاران در مورد روزنامه نگاری) است که با تمرکز بر روی اخبار سواد; Thessalonian Ellinika مضر بالا واقعیت-چک کردن خدمات در کشور; صلح Journalism Lab, پروژه دانشکده روزنامه نگاری و رسانه های جمعی و ارتباطات از دانشگاه ارسطو تخصصی در استفاده از تحقیقات دانشگاهی در جامعه حرفه ای در یونان و منطقه به ویژه در همکاری با دیجیتال شبکه های ارتباطی جنوب شرقی اروپا Hub.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>