مکزیکی قلم زنده عمدتا فراموش شده, روسی, خط, سنت

Lubok به سبک مدرن حکاکی توسط Alejandro بارتو به نمایندگی از روسیه و مکزیک است. عکس با اجازه استفاده می شود.

در اواخر قرن 17 و روسیه و خانه ها و میخانه شد اغلب تزئین شده با یک شکل منحصر به فرد از هنر lubok (یا lubki در جمع) ارزان بودند woodcut چاپ به طور گسترده ای به فروش می رسد در بازار اغلب به تصویر می کشد صحنه های از زندگی روزمره هر چند هم — و جای تعجب که نیست بسیار قابل تحمل در آن زمان — طنز مذهبی و دولت آمار و ارقام در زمان.

در نهایت lubok چنان محبوب شد که حتی سلطنت شروع به تولید خود را وطن پرست کاهش در قرن 19. اما این شکل از هنر به فراموشی افتاد و پس از انقلاب بلشویکی در سال 1917 و در حال حاضر بیشتر شناخته شده در محافل دانشگاهی و یا مبهم خرده فرهنگ ها در روسیه است.

سریع به جلو یک قرن بعد و lubok ظهور در سراسر جهان در استودیو مکزیکی قلم Alejandro بارتو که کشف سنت او به عنوان یادگیری ، او شیفته آن و تصمیم به تولید خود lubki به تصویر کشیدن سنتی تصاویر خود را بومی مکزیک است.

من او را به صحبت در مورد هنری و فرهنگی سفر. مصاحبه ویرایش شده برای اختصار.

Filip Noubel: روسیه lubok بخشی از یک کار بسیار جالب است اما کمی شناخته شده فرهنگ حتی در روسیه است. چگونه شما را با آن آشنا?

Alejandro Barreto: Fue durante mi proceso de aprendizaje del idioma ruso hace unos 10 años en algún libro pude apreciar ال grabado lubok referente al De Gato Kazán y me enamoré a primera vista, ya que fue mi primer contacto como grabador con una de estas piezas. Fue curioso darme cuenta cuando viví en Rusia, que la gente común casi بدون conoce esta manifestación artística pese a que es un testigo antropológico vivo de su historia. Los niños لس ven en los libros de escuela, pero en realidad هیچ saben que estas imágenes پسر lubok, ni, cómo se hacen. Mi motivación اصلی para aprender ruso fue lo exoticidad دلم lenguaje comparado con el español, que es mi lengua natal y la fascinación que me produjeron لاس caricaturas soviéticas de la casa fílmica Soyuzmultfilm.

Alejandro Barreto: از آن اتفاق افتاد در حالی که من در یادگیری روسی حدود 10 سال پیش من در بر داشت یک lubok حکاکی در برخی از کتاب با اشاره به [تصویر] گربه از کازان [گربه از کازان – یک شهرستان در روسیه است که یکی از نمادین ترین تصاویر از lubok]. من سقوط در عشق در نگاه اول به خاطر این بود که اولین برخورد من به عنوان یک قلمزن با یکی از این lubok قطعات. این عجیب بود برای تحقق بخشیدن به زمانی که من در روسیه زندگی می کنند که عادی روس ها به سختی می دانستم که در مورد این سنت هنری حتی اگر lubok زندگی است, انسان شناسی گواه تاریخ خود را. کودکان آنها را در کتاب های درسی اما آنها نمی دانند که این تصاویر lubok و چگونه آنها ساخته شده است. من انگیزه اصلی برای یادگیری روسی بود که آن را عجیب و غریب یک زبان نسبت به زبان اسپانیایی که زبان مادری. من نیز تا به حال با شیفتگی کارتون شوروی تولید شده توسط Soyuzmultfilm studios.

گربه از کازان به عنوان شناخته شده Кот Казанский در یکی از نمادین ترین تصاویر از lubok سنت معتقد به تاریخ از قرن 18th. برخی از مورخان توصیف آن به عنوان یک امکان کاریکاتور از روسیه امپراتور پیتر بزرگ. Wikimedia commons CC-BY 3.0

FN: این lubok است که گاهی اوقات به عنوان روسیه جد طنز و کمیک و نقد اجتماعی. آیا شما موافق هستید ؟

AB ال Lubok es un documento histórico en sí mismo, consigo viene una cantidad fabulosa de información, valiosa en todos los aspectos د لاس épocas donde tuvo su auge (Siglo XVIII-نوزدهم) هی algunos estilos de vida rurales, los cuales hoy en día que se conocen gracias a estos grabados, canciones, anecdotarios, leyendas, chismes. Lubok era un medio de comunicación impreso y humorístico que podía abordar cualquier tema, tal y como lo hicieran لاس gacetas europeas o el mismo periódico actualmente. Siempre او pensado que el bajo سنگ, el طنز y la manera colorida د pintarlos fueron aquello que enganchaba al espectador یک comprar لس impresos incluso para decorar, las puertas o paredes de su کسس.

AB: این Lubok یک سند تاریخی را در خود فراهم افسانه مقدار از اطلاعات است که با ارزش برای تمام جنبه های قرن 18 و 19, هنگامی که آن را به حال اوج آن است. آن را فراهم می کند اطلاعات در مورد راه زندگی مردم در مناطق روستایی که امروز شناخته شده با تشکر از این نقوش و آهنگ و حکایات و افسانه شایعات [بسیاری از lubok باید علاوه بر متون گنجانیده شده خود را قاب]. Lubok بود چاپ شده وسیله ارتباطی پر از طنز است که می تواند آدرس هر موضوع فقط به عنوان اروپایی gazettes پس از آن و یا روزنامه های امروز انجام دهید. من همیشه فکر می کردم که قیمت پایین [از lubok چاپ شده بر روی کاغذ نازک] طنز و رنگارنگ رنگ رو مخاطب. مردم را به خرید چاپ و حتی تزئین خانه های خود را’ درب و یا دیوار.

Alejandro Barreto کار بر روی یک lubok. عکس با اجازه استفاده می شود.

FN: چگونه می توانم به شما استفاده از روسیه lubok در هنر خود و مجموعه روند ؟ چگونه می توانم به شما به اشتراک گذاشتن اشتیاق خود را در مکزیک و آنلاین ؟

AB: Para mí ال lubok ruso es una gran fuente de inspiración y objeto de estudio. Para poder compenetrarme y adaptarlo a la cultura mexicana, en mi país hice اونا tesis دکترا que explicaba la historia y formalidades de este arte en comparación con la gráfica محبوب دلم بلندتر TGP مانوئل مانیلا پایتخت جزایر فیلیپین y خوزه گوادالوپ پوسادا د principios del siglo XX en México y con los cuales comparten muchos géneros د estampa narrativa y humorística. Siento, que fue el mejor ejemplo para poder dar a conocer a los mexicanos lo que es y representa سازمان ملل متحد lubok en Rusia. Mi trabajo llevó un proceso donde tuve que apropiarme las herramientas y estilo burdo د lubok para crear estampas que hablaran de la cultura محبوب y la historia de México. یک esa آ لو llamé lubokus.انگشت های دست فاصله.mx logré realizar un acervo amplio piezas de relacionadas a este tema México-Rusia, para poder ser presentadas en exposiciones en varias partes del México, Rusia y el extranjero مایل به زرد قهوهای, انفرادی, el año pasado se presentó en بلغارستان y en Polonia.

برای من روسیه lubok است یک منبع بزرگ الهام بخش و یک شی از مطالعه. قادر به درک و انطباق با آن را به مکزیک, فرهنگ, من یک پایان نامه دکترا در مکزیک که توضیح تاریخچه و قوانین این هنر نسبت به محبوب گرافیک بلندتر د Gráfica محبوب [چپ هنرمند جمعی تاسیس در مکزیک در سال 1937] با مردم مانند مانوئل مانیلا پایتخت جزایر فیلیپین و خوزه گوادالوپ فازی است. محبوب مکزیکی گرافیک به اشتراک گذاشته شده با lubok همان نوع از داستان و طنز آمیز را چاپ می کند. من احساس کردم که این بهترین مثال مکزیکی ها برای کمک به درک آنچه یک lubok است و آنچه در آن نشان دهنده در روسیه است. کار من منجر به یک فرایند که در آن من تا به حال به مناسب ابزار و خام سبک lubok برای ایجاد چاپ است که صحبت در مورد مکزیک محبوب فرهنگ و تاریخ آن است. من به نام سری lubokus.انگشت های دست فاصله.mx و موفق به ساخت یک مجموعه بزرگ از قطعات مربوط به این مکزیک و روسیه تم. من ارائه آنها در نمایشگاه در نقاط مختلف مکزیک و روسیه و خارج از کشور. در سال 2019 بلغارستان و لهستان به نمایش گذاشته آنها را.

Lubok تحت عنوان “Melquiades Herrera rumbo a la academia de San Carlos” (Melquiades Herrera در راه به سان کارلوس آکادمی). تصویر توسط Alejandro Barreto مورد استفاده با اجازه.

FN: چگونه lubok مربوط به اشکال دیگر هنر پاپ است که شما جمع آوری ؟

AB گناه lugar a dudas lubok es el antecesor de los کمیک rusos, creo que es muy importante el papel que juegan con las historietas y también como antecedente del cartel soviético. Encontré parecidos موی interesantes a nivel رسمی e histórico باهم grabados populares de otras culturas como en el nordeste brasileño con la literatura د “Cordel” la cual involucra rimas باهم narrativas de carácter محبوب باهم grabados y se venden یک بجس costos. Tuve mi propia oportunidad de hacer mis cordeles lubok alrededor un tema موی mexicano: “Lucha Libre”. También او مشاهده otras manifestaciones que gozan د muchas هست باهم lubok como los pergaminos د patua en دختر سیاه, interracial gangbang, هند, y luboks que he visto de otros países eslavos como Bielorusia, Ucrania y Kazajos.

AB: این Lubok است بدون شک سلف روسی کمیک. من فکر می کنم آنها نقش بزرگی در توسعه مدرن روسی کمیک کتاب ها و نیز پیش ساز اتحاد جماهیر شوروی پوستر های تبلیغاتی. که من پیدا کردم بسیار جالب شباهت با محبوب نقوش از دیگر فرهنگ ها از نظر قالب و تاریخ مانند این Cordel ادبیات از شمال شرقی برزیل که نمایش داده می شود قافیه و محبوب روایات و فروخته شد ارزان. من تا به حال این فرصت را به من lubok هنر حول بسیار مکزیکی موضوع Lucha Libre [کشتی]. من نیز دیده می شود دیگر اشکال هنر است که شباهت های بسیاری با lubok مانند Patua کتیبه از بنگال و هند و یا lubok که من را دیده اند در دیگر کشورهای شوروی سابق مانند بلاروس و اوکراین و قزاقستان.

Lubok با عنوان ال Monstruo Metálico د Kazajistán (فلزی از قزاقستان). توسط Alejandro Barreto مورد استفاده با اجازه.

FN: چه چیزی شما را دوست دارم بیشتر در مورد lubok هنر ؟

AB: Desde que el estudio طمع lubok soy un fanático او realizado mis grabados inspirado ellos en, pero también en mi viaje a Rusia pude obtener algunos impresos originales lubok de varios temas, desde grabados de la biblia ilustrada por واسیلی کورن (La primera en ruso de 1692 y con la cual llegó la técnica دلم grabado en مادرا یک ese territorio como antecedente دلم lubok محبوب) hasta impresos sobre anecdotarios, ym-creations insólitos y relatos políticos satíricos.

Yo amo la estética de la representación de las figuras. Me doy cuenta de la ingenuidad del pueblo ruso de aquellas épocas آنته ym-creations extraordinarios, کسانی impresos eran interpretados de una manera موی pura, es decir se hablaban de animales exóticos o د monstruos sin tener una referencia واقعی o, fotografía y las representaciones al ser hechas پایه relatos de los hacían unos personajes maravillosos emanados del mundo Naïf.

AB: من یک فن از آنجا که من شروع به مطالعه lubok و من را ساخته اند چاپ با الهام از آنها. در طول سفر من به روسیه, من قادر به دست آوردن برخی از اصلی lubok چاپ نشان دادن موضوعات مختلف از جمله کتاب مقدس نقوش مصور توسط واسیلی کورن (اولین کتاب مقدس چاپ شده در روسیه در سال 1692 که راه اندازی تکنیک حکاکی چوب است که قبل از یک مورد استفاده برای lubok) بلکه حکایات واقعیت غیر معمول و طنز سیاسی داستان.

من عاشق زیبایی شناسی آمار و ارقام نشان داده شده در lubok. من متوجه نبوغ مردم روسیه از زمان. این چاپ شد كه بسیار خالص راه در مواجهه با حوادث فوق العاده ای است که به می گویند که آنها به تصویر کشیده حیوانات عجیب و غریب و یا هیولا بدون داشتن یک مرجع و یا عکس. نمایندگی شد داستان بر اساس آنها ساخته شده و شخصیت های فوق العاده که از یک ساده از هنر است.

Lubok تحت عنوان “Cantinflas Rumbo al teatro de los اینسورگنتس” (Cantinflas Rumbo در تئاتر از شورشیان. او یک کمدین معروف و محبوب از اوایل قرن 20). توسط Alejandro Barreto مورد استفاده با اجازه.

FN: می توانید lubok مربوط به یک فرم مکزیکی فرهنگ و هنر و یا شوخ طبعی ؟

AB Como decía anteriormente, en México hubo un periodo muy importante del grabado mexicano con la construcción de nuestra nación a finales del siglo XIX y principios de siglo XX, donde la restructuración del país estaba gestionándose la cultura mexicana comenzaba یک notar sus پریمرو atisbos como nación مدرن. Había mucho castigo por parte del gobierno y la clase poderosa, eso gestionaba ciertas condiciones para el grabado se convirtiera también en una arma de protesta, al ser دسترس, hablar por el pueblo, levantar la voz de la crítica y el طنز. Una nación saludable para mi forma de ver debe tener sentido del طنز y debe ser crítica y tanto lubok como nuestro grabado mexicano comparten ese capítulo en sus respectivas historias.

AB همانطور که گفتم قبل در مکزیک وجود دارد یک دوره بسیار مهم مکزیکی حکاکی همزمان با ساختمان ملت ما در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 زمانی که کشور ما در حال بازسازی. در آن زمان مکزیکی فرهنگ شروع به تجربه اول آن یک نگاه اجمالی از مدرنیته. دولت و قدرتمند کلاس بسیار سرکوبگر و [سرکوب] تولیدات این شرایط به طوری که نقوش را تبدیل به یک سلاح کردند. آن را در دسترس آن صحبت برای مردم آن افزایش صدای انتقاد و طنز. به نظر من سالم ملت باید حس شوخ طبعی و انتقاد از خود. هر دو lubok و ما مکزیکی نقوش به اشتراک گذاری است که در فصل مربوطه ،

بیشتر از Barreto هنر دیده می شود در Instagram account.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید