سرطان درمان سرخدار درختی است به شدت در معرض خطر در نپال

یک Taxus mairei نهال. عکس Sanjib Chaudhary. با اجازه استفاده می شود.

با کمتر از 500 درختان بالغ باقی مانده در طبیعت Taxus mairei (یا Maire از تاریخ درخت سرخدار) است که به شدت در معرض خطر در نپال. در حالی که yews استفاده شده است در نپال به عنوان طب سنتی برای سال T. mairei یکی از منابع مهم ضد سرطان, داروی تاکسول. با توجه به برآورد یک تن از T. mairei‘s برگ می تواند تولید حدود 550 گرم 10-DAB-III استفاده شده است که به عنوان یک ماده شیمیایی متوسط در تهیه داروی ضد سرطان پاکلیتاکسل (تاکسول).

درخت بالا ارزش تجاری ایجاد کرده است یک برداشت برگ کسب و کار; اما T. mairei است که تنها در طبیعت یافت می شود در سه ولسوالی در نپال و به آن عدد رسید, نیاز به یک مسئول و پایدار طرح حفاظت است مهم تر از همیشه.

درختان سرخدار برای مبارزه با سرطان

Paclitaxel فروش تحت نام تجاری تاکسول یکی از موفق ترین و به طور گسترده ای استفاده می شود داروهای ضد سرطان توسعه در 50 سال گذشته. این داروی ضد سرطان برای اولین بار موجود در پوست درخت از Taxus brevifolia (درخت سرخدار اقیانوس آرام). همه گونه Taxus شناخته شده برای تولید تاکسول. جدا از T. maireiدیگر دو گونه سرخدار یعنی T. wallichiana و T. contarta نیز یافت می شود در نپال.

علاوه بر Sindhuli, Kavreplanchok و Makwanpur مناطق نپال T. mairei یافت شده در چین و ویتنام و اندونزی و میانمار و هند مگالایا. در مصاحبه با Kumar Paudel از بنیانگذاران Greenhood نپال Paudel صحبت بیشتر در مورد T. mairei در طبیعت:

وجود دارد کمتر از 500 مادر T. mairei درختان (بیش از 30 سانتی متر قطر در سینه ارتفاع (dbh). اگر ما شامل نهال (کمتر از 10 سانتی متر dbh) و قطب (10-30 سانتی متر dbh) سپس تعداد حدود 2000 در نپال.

یک مطالعه led توسط کومار Paudel و Reshu Bashyal از Greenhood نپال بودجه برنامه حفاظت از رهبری و کیت استوکس یادبود جایزه برآورد جمعیت T. mairei در پیش نویس پایدار برداشت راهنما برای کمک به برداشت.

رشد کسب و کار

با توجه به مطالعه نپال صادرات به طور متوسط از 25 کیلوگرم 10-DAB III سالانه است که نیاز به در مورد 45,454 کیلوگرم برگ. جوامع محلی جمع آوری برگ های خشک آنها و فروش آنها به کودکان محلی و یا تجار محلی در نرخ NPR 50 – 240 در هر کیلوگرم (1 USD = NPR 117). این یک پرش از NPR 10 – 30 بود که از ذهن برای برگ در سال 2002.

با توجه به اهمیت سرخدار درخت مهد کودک کسب و کار شاهد رشد قابل توجه و تقاضا برای نهال سرخدار افزایش یافته است در سراسر کشور است. معمولا کودکان تهیه نهال از طریق یک برش روش. اما رشد هزاران نفر از درختان این راه به این معنی است که همه جدید نهال همان جنس و همان ژنتیکی با کیفیت از یک درخت. به عنوان yews می کند (آنها را جداگانه نر و ماده در گیاهان) برای لقاح اهداف هر دو جنس نر و ماده درختان باید در مجاورت. از این رو لازم است به منظور بالا بردن درختان در یک مهد علمی و کشت آنها را در زیستگاه طبیعی خود را به حفاظت از آنها.

تهدید به درختان سرخدار

Yews شده اند مورد استفاده قرار گیرد برای مقاصد مختلف به صورت نسل در نپال. خود را شاخه ها و برگ ها استفاده می شود به عنوان بستر دام و ارائه به خدایان است. خود چوب به عنوان چوب برای ساخت مبلمان و ابزار کشاورزی. Yews نیز استفاده شده است توسط مردم بومی به عنوان طب سنتی تب و سرفه و آسم و سوء هاضمه.

اما از آنجا که هیچ دستورالعمل های خاص و روش های برای مجموعه ای از سرخدار برگ جوامع محلی بستگی دارد تجربه خود را. موارد کاملا denuding درختان مشترک هستند. به تهیه کردن به تقاضای بالا برای, برگ, بسیاری از درختان قطع شده را به عنوان به خوبی در گذشته است.

علاوه بر این, T. mairei گونه در ارتفاعات پایین تر از دیگر Taxus گونه و آنها در صورت تجاوز از اسکان بشر و همچنین چالش های دیگر مانند تخریب زیستگاه, چرا, آتش سوزی جنگل ها و ورود غیر قانونی است.

اگر درست انجام شود روند افزایش کشت این سرطان-درمان درختان یک گام مثبت در جهت حفظ T. mairei را اعداد در وحشی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>