3 داکوتای شمالی کالج ها ممکن است به زودی به اذعان دانشگاه در بومی زمین

کارشناسان می گویند زمین گواهينامه راه به احترام قبایل که اشغال سرزمین قبل از ایالات متحده, تشخیص جنایات مرتکب در نظر گرفتن که زمین های مردم را درک چگونه استعمار اثرات مادری آمریکایی ها امروز و شروع به گفتگو در مورد آینده است.

“این عمل حتی اگر آن را تنها یک مراسم تشریفات با این وجود به اعتقاد من مجموعه یک تن است که باعث می شود برای یک جامعه مدنی در یک زمین که در آن یک جامعه مهاجر, زندگی در کنار مردم بومی گفت:” تام Isern یک استاد تاریخ در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی.

چند NDSU کارکنان خطاب فارگو بومی آمریکایی کمیسیون های دو نسخه پیش نویس یک زمین اذعان توافق است که می گوید: Anishinaabe داکوتای لاکوتا و Nakota مردم زندگی می کردند و برای مراقبت از زمین در حال حاضر اشغال شده توسط پردیس.

“ما احساس می کنیم در NDSU که آن را واقعا مهم است که به افتخار و اذعان و به یاد داشته باشید زمین ما و آن افرادی که در اینجا قبل از NDSU تاسیس شد” Seinquis Leinen مدیر دانشیار دانشگاه پذیرش گفت در طول یک Feb. 6 جلسه کمیسیون.

ونسا Tibbitts یک Oglala لکتا از داکوتای جنوبی که در خدمت به عنوان یک بهداشت عمومی آموزش و پرورش مدیر در NDSU آمریکایی, هندی, بهداشت عمومی مرکز گفت: یک زمین اذعان بیانیه است و یک فرصت خوب برای کار در آشتی.

اعضای فارگو بومی کمیسیون آمریکایی به نظر می رسید حمایت از یک زمین اذعان بیانیه NDSU. کمیسیون صندلی Lenore پادشاه گفت: “مهم است به رسمیت شناختن که قبل از NDSU.

“ما ایستاده و ما را به حال قوی با هم,” او گفت:.

آن را کمک به افزایش آگاهی بومی در تاریخ است که اغلب سرکوب فراموش شده و نادیده گرفته گفت: Ryan عقاب یک ثبت نام عضو از سه وابسته به قبایل در داکوتای شمالی که همچنین با این نسخهها کار در مرکز است.

“زمین ما این است که نه تنها فضا است که ما را اشغال کند” گفت: عقاب بهداشت عمومی و تحقیقات مدیر پروژه در این مرکز است. “این سپرده گذاری از ما, فرهنگ, تاریخ و سنت است.”

دانشگاه داکوتای شمالی در چنگال های بزرگ و کالج ایالتی داکوتای شمالی علوم با دانشگاه در وپیتون و فارگو به دنبال تلاش های مشابه سخنگویان تایید کرد.

چند ذینفعان و کارشناسان به کمک ورودی به زمین تشکر و قدردانی از تلاش های Leinen گفت.

NDSU رهبری کاهش یافته است به نظر کار به منظور توسعه یک زمین تشکر و قدردانی کرد. “این برای تلفن های موبایل مانند گروه کوچک که رفت به کمیسیون شد و به دنبال بحث و ورودی برای یک ممکن است در بیانیه ای که آنها ممکن است استفاده از” NDSU سخنگوی Brynn راولینگس گفت: در یک ایمیل. “آنها قصد نداشتند به نمایندگی universitywide تصمیم گیری در این زمان است.”

وقتی پرسیده شد که اگر NDSU خواهد حمایت از یک زمین اذعان بیانیه راولینگس گفت: “شده است وجود دارد هیچ رسمی بحث و گفتگو در مورد این موضوع پس از آن خواهد بود زودرس به حدس و گمان.”

به عنوان پیشگامان و شرکت راه آهن به دست آورد زمین را از دولت فدرال به عنوان یک راه برای حل و فصل غرب اقوام رانده شده از سرزمین های آنها پس از اشغال Isern گفت. سرانجام پیمان شده بودند تا برای آمریکایی های بومی به صرفنظر کردن از زمین به ایالات متحده در نهایت رانندگی قبایل بر روی رزرو.

“یک قرن با هم” یک سال 1975 کتاب بزرگداشت فارگو-مورهد را centennial توصیف چنین معاهده ای با رنگ قرمز در دریاچه باند Chippewa سرخپوستان به صرفنظر کردن از 3 میلیون هکتار از زمین در ایالت مینه سوتا و داکوتای شمالی. زمین که در آن فارگو نشسته است در حال حاضر بخشی از این قرارداد با توجه به کتاب است.

“این به طور گسترده ای بر این باور بودند که راه آهن مقامات کشف هند ادعا و رسوب حمله فارگو … در تلاش برای حذف squatters از زمین های راه آهن می خواستم” این کتاب گفت.

در سال 1873, کنگره تصویب یک معاهده که دیکته قبایل در آن منطقه را دریافت کنید $800,000 در کالا, مقررات, دستی, کار, مکان عمومی schoolhouses و موارد دیگر اما وجود دارد یک رکورد از هر گونه پرداخت های ساخته شده تحت توافق کتاب گفت.

NDSU در ابتدا شناخته شده به عنوان داکوتای شمالی دانشکده کشاورزی تاسیس شد و در سال 1890 به عنوان اعطای زمین مدرسه تحت 1862 Morrill اعطای زمین کالج عمل می کنند. عمل به ایالات فدرال کنترل زمین برای فروش و یا استفاده می شود برای سود و درآمد حاصل را می توان مورد استفاده برای ایجاد یک آموزش عالی مدرسه.

هر چند Morrill عمل نمی اجازه گرفتن از بومی سرزمین های زمین به دست آمده از آمریکایی های بومی استفاده می شد برای ایجاد اعطای زمین دانشگاه با توجه به کارشناسی علمی مقاله منتشر شده در ماه نوامبر توسط انتشارات دانشگاه کمبریج. این قطعه را نویسنده مارگارت نش نوشت که اعطای زمین دانشگاه بودند “یک عنصر از مهاجر استعمار.”

“آمریکایی های بومی سلب مالکیت شد و نه تنها تاسف محصول از ایجاد زمین-اعطای کالج” نش نوشت. “به جای این کالج وجود دارد تنها به دلیل حمایت دولت از سیستم بومی سلب مالکیت.”

زمین گواهينامه هستند یک راه برای آمدن به شرایط با گذشته نش نوشت. برای مثال دانشگاه مینه سوتا دلوت نوشت: بیانیه ای که تایید شد مینه سوتا امور هند شورا در ماه ژوئن.

“زمین گواهينامه وجود ندارد در زمان گذشته و یا بافت تاریخی: استعمار است که یک جریان روند ادامه دارد و ما نیاز به ایجاد تمرکز حواس از ما در حال حاضر مشارکت” UMD بیانیه گفت.

این جنبش همچنین دیده شده است در سراسر جهان از استرالیا به کانادا.

زمین گواهينامه در حال خواندن در یک طیف گسترده ای از حوادث در وینیپگ از جلسات شورای شهرستان به جت بازی هاکی گفت: لوئیس Waldman کانادا موزه حقوق بشر در وینیپگ.

فقط 10 سال پیش از آن بود که نادر برای شنیدن چنین گواهينامه در Winnipeg, او گفت:.

“این خواهد بود نادر نیست که یک امروز,” او گفت:, و اضافه کرد که کانادا در تلاش است دست به گریبان با تاریخ این کشور است که شامل قتل عام مردم بومی.

برخی به انتقاد برخی از موسسات برای تهیه پیش نویس خالی اعلامیه به جای در نظر گرفتن زمان به سادگی به خوبی تحقیق و فکر کردن اظهارات.

زمین گواهينامه شروع بیانیه که باید سریع عمل مستقيم کاترین گفت: Beane یک مورخ است که با این نسخهها کار در بومی آمریکا طرح در مینه سوتا تاریخی جامعه در سنت پل.

“مزایای وجود دارد که در آن اجازه می دهد تا برای یک فرصت را از خود بازتاب. این اجازه می دهد تا برای یک فرصت برای ایجاد یک تعهد” Beane گفت.

هر چند از روی حیله و تزویر به سادگی اظهارات شده اند استفاده می شود به نشان می دهد موسسات در حال بدست گرفتن مسئوليت Beane گفت. او پشتیبانی از زمین گواهينامه به عنوان طولانی به عنوان کسانی که پیش نویس آنها را به انجام مشق شب خود را.

اظهارات باید تشویق تفکر و بحث در مورد چیزی نیست که فقط در گذشته اتفاق افتاده است اما مداوم اثرات مورین گفت: Fitzhenry کانادا موزه حقوق بشر.

“من فکر می کنم هر دو با صحبت کردن حقیقت در مورد زمین و حقوق مالکیت زمین و معاهدات و همچنین با صحبت کردن حقیقت در مورد گذشته و حال از نظر اثرات استعمار ما می تواند حرکت به سوی یک راه بهتر زندگی و دانستن و بودن” Fitzhenry گفت.

با ورودی از آمریکایی های بومی مربیان و کارشناسان فرهنگ در داکوتای شمالی و مینسوتا, UND کار کرده است در آن تشکر و قدردانی از اوایل پاییز سخنگوی دیوید Dodds گفت: در یک ایمیل. این معلوم نیست که نسخه نهایی نهایی خواهد شد اما از آن می تواند “در آینده بسیار نزدیک” او گفت:.

“در این بیانیه اشاره به اهمیت روابط خوب با همه اولین پرسشی که تماس داکوتای شمالی خانه” دادز گفت.

یک NDSCS تنوع و حقوق صاحبان سهام تیم شروع به کار با قبایل محلی نمایندگان در بیانیه خود در تابستان گذشته سخنگوی Janess Sveet نوشت: در یک ایمیل. این معلوم نیست که این دانشکده قصد دارد برای به اشتراک گذاشتن نسخه نهایی هر چند که قبلا گفته آن را انجام دهد تا در فارغ التحصیلی قبل از مراسم به تعویق افتاد.

Sveet گفت: این بیانیه را “به رسمیت شناختن نخست سازمان فرهنگ که مردم سنتی استوارت از این سرزمین است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>