کتاب الکترونیکی

یکی از مساله و چالش‌های پیش روی کتاب‌خوانی و کتاب‌فروشی پیدایش پدیده کتاب‌های الکترونیکی است اما کارشناسان براین باوراند تمدن کتاب‌فروشی سنتی کماکان مراقبت خواهد شد .

صنعت کتاب‌فروشی در تراز عالم در یک ده سال اخیر به خاطر رویش و توسعه و گسترش ابزارهای دیجیتالی کتاب‌خوان با معضل دورازشوخی روبرو شده‌است .

سال قبلی در کانادا آمار یک‌چهارم از کتاب‌فروشان کتاب الکترونیکی جداگانه با کسری ۲۰میلیونی مواجه شدند و در ایالات متحده هم اکثری از کتاب‌فروشی‌های مشهور مانند بوردز اند بوکس با ورشکستگی روبرو شدند .

خیلی از ناشران در کشورهای متفاوت مقابل آمازون نمی‌توانند به حیات خویش ادامه دهند و این سؤال مطرح می گردد که آیا ایبوک‌ها یا این که به عبارتی کتاب‌های الکترونیکی در هم اکنون تخریب فرهنگ وتمدن کتاب‌فروشی می‌باشند .

نوامبر پیشین کتاب‌فروشان کانادایی روستا میلیون دلار کاهش درآمد داشتند و در ماه ژوئن این کاهش درآمد به بیست میلیون دلار رسید . آمارهای دیگر هم شبیه این رقم‌ها است .

در ۱۶ فوریه سال ۲۰۱8 کتاب‌فروشی بوردز برای پرهیز از ورشکستگی بدون نقص ناچار شد ۲۲۶ دکان خویش را تعطیل نماید و در ۲۲ جولای این تعطیلی یقه ۳۹۹ خرده‌فروش کتاب این موسسه در سراسر ایالات متحده را گرفت و درنهایت در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱8 پایانی کتاب‌فروشی آن هم بسته شد .

این خطر برای این مغازه زنجیره‌ای کتاب کتاب الکترونیکی در ایالات متحده هم موجود هست . همان‌طور که «برنارد تریدز» یک فروشنده کتاب در پاریس تأکید می نماید پیکار دارای اهمیت خرده‌فروشان کتاب با آمازون است و در اروپا این پیکار فقط به مساله اقتصادی محدود نمیشود بلکه در حوزه فرهنگی هم معضل چشم می گردد . در فرانسه به خاطر تعلق و ریشه‌دار بودن کتاب در تمدن مردمان این میهن دولت مقررات شدیدی برای آمازون اوضاع و احوال نموده است .

در حقیقت اکثری از فرانسوی کتاب‌فروشی‌های کتاب الکترونیکی را به‌عنوان قلب فرهنگ وتمدن خویش می دانند و دولت نیز برای مراقبت این عنصر فرهنگی همت بخش اعظمی برای عدم اشراف سایت‌های آنلاین نظیر آمازون انجام میدهد .

از سوی دیگر , بخش اعظمی از ناشران بزرگ عالم مانند رندوم هاوس , پنگوئن , اشت و سیمون اند شاستر فعلا ۲۵درصد از درآمد خویش را از روش ایبوک‌ها کسب مینمایند و از آن ‌طرف اشراف آمازون در بازار کتاب سبب شده تا در بخش اعظم کشورها مراقبت فرهنگ وتمدن کتاب‌فروشی سنتی حساس شود که اکثری از کشورهای اروپایی از همین حال دست‌به‌کار شده‌اند .

پس از آلمان و یکسری مملکت دیگر هم اکنون انگلیس نیز مالیات‌های سنگینی روی فروش آنلاین کتاب الکترونیکی حال و روز نموده است . در حاضر آمارها نشان میدهد از هر ۲۸ کتاب توزیع‌شده بوسیله آمازون نیمی به‌ صورت چاپی و نیمی از روش کیندل عرضه می شوند .

اخیراً مطالعه‌ای به وسیله دانشکده استاونگر نروژ به سر گروهی «آنا مانگن» در رابطه شم خوانند‌گان به کتاب‌های چاپی و الکترونیک نشان می دهد هنگام تلاوت کتاب از روش نسخه‌های چاپی خواننده گان خاطر بهتری نسبت به اتفاق ها آن دارا‌هستند که در خصوص دستگاه‌های الکترونیک تماشا نمی شود .

مانگن می گوید لمس کتاب به خواننده‌گان حس خاصی در دنبال کردن قصه و نگهداری اتفاق ها آن می دهد . ظاهراً با دقت به‌این مطالعات می‌توان بدین این داستان امیدوار شد که کتاب‌فروشی‌ها محلی برای اتصال مردمان به ادبیات و عشق و علاقه به کتابخوانی به‌صورت چاپی سنتی محسوب میگردند . گام زدن در کتاب‌فروشی و جستجوی کتاب قابلیت و امکان برقراری ارتباطات اجتماعی را مهیا میکند و به لحاظ میرسد این ‌یکی از عوارض محافظت این مکان‌ها در آتی باشد .

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet