چرا معماری پیچیده روی موثر است؟

روی یک برتری بسیار سبک وزن است ، فلزی غیر آهنی است که محلول رنگی موثری را برای ساختمانهایی که در معرض شرایط نامساعد آب و هوایی هستند فراهم می کند و همزمان پاسخ خلاقانه ای به نیازهای برنامه و کاربران پروژه می دهد.

در تماس با رطوبت ، پانل های روی یک لایه محافظت کننده از خود ایجاد می کنند که در تابستان گرما را از فضاهای داخلی مهر و موم می کند. باران و برف به راحتی بر روی سطح آن سر می خورند ، پانل های مدولار آن می توانند اشکال منحنی را بپوشانند یا مطابق با طراحی معماری سوراخ شوند و از طریق سایه ها ، روشنایی و رنگ های مختلف در نماها و / یا سقف ها قرار می گیرند.

در مقایسه با سایر فلزات ، پرداخت نیاز به انرژی کمتری دارد

روی قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد ، یکی از فراوانترین مواد معدنی روی زمین است و فقط 23 عنصر شیمیایی دیگر از آن پیشی می گیرند. به همین دلیل ، استخراج آن نسبتاً آسان است (جلوگیری از استخراج نوار و تخریب خاک) و پرداخت (ذوب و فرآوری) نسبت به فلزات دیگر مانند آلومینیوم (75٪ کمتر) ، مس یا فولاد (50٪ کمتر) به انرژی کمتری نیاز دارد.

روی به مرور زمان به محیط پاسخ می دهد و از خود محافظت می کند

روی به دلیل ترکیباتی که دارد ماده ای است که به محیط خود پاسخ می دهد و با گذشت زمان تغییر می کند. پتینه خارجی به طور طبیعی در تماس با آب و نمک بوجود می آید و علاوه بر ایجاد جلوه ای روستایی ، از خود محافظت می کند و آن را عایق بندی می کند و باعث مقاومت در برابر سایش می شود.

برای درک مطالب معماری و پروژه های مسکونی سایت منبع را دنبال کنید.

در پروژه خانه بر روی کلیف که توسط معماران GilBartolome طراحی شده ، سقف خانه از کاشی های روی ساخته شده از مواد اولیه ساخته شده است. برش آن به طور مستقیم در معرض رطوبت اقیانوس قرار می گیرد و رنگ آن تغییر می کند.

صفحات روی می توانند با اشکال پیچیده سازگار شوند و دقیقاً سوراخ شوند

قطعات آن به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا با منحنی ها و اشکال پیچیده هندسی سازگار شوند و همچنین سوراخ شده و برای هر طرح معماری قابل تنظیم هستند. سوراخ ها توسط دستگاه های CNC ایجاد می شوند و نتایج دقیق و میلی متری را ارائه می دهند. علاوه بر این ، روی به دلیل قابلیت انعطاف پذیری شناخته شده است که باعث می شود بدون نیاز به ابزار یا ماشین اضافی به تدریج خم شود.

در پروژه “Legacy ER Allen” ، توسط معماران 5G Studio Collaborative ، سقف فلزی با دقت طراحی شده بود تا در نقاط خاصی از ساختمان به عنوان مایل به زره عمل کند. صفحات سوراخ دار آن عبور خورشید را کنترل کرده و راحتی فضاهای داخلی را بهبود می بخشد.

پانل های راه راه سختی را افزایش می دهند و از تغییر شکل مواد جلوگیری می کنند

علاوه بر پانل های موجدار معمولی که به طور سنتی برای بام استفاده می شود ، گزینه های مدولار با خطوط کم عمق تر وجود دارد که سختی بیشتری را به نمای کلی می دهد و مشخصات هیئت مدیره بلندتر و باریک تری را فراهم می کند (بنابراین هزینه های بالای پروژه را کاهش می دهد.

این سختی مانع از ایجاد تغییر شکل در مواد ، معروف به کنسرو روغن ، که معمولاً از ورق فلز تخت هستند ، می شود. ترک های جزئی آن با توجه به زاویه دید ویژگی های مختلفی را ایجاد می کند و با گذشت ساعت ها و تغییر آب و هوا تغییر می کند

تقسیم

ابعاد مختلف به صفحات مدولار آن اجازه می دهد تا از اتلاف جلوگیری کنند

اگر پس از نهایی شدن طراحی سازه ، پاکت مشخص شود ، پانل های مدولار ارائه شده می توانند به ما کمک کنند تا ابعاد آن را کاملاً بپوشانیم ، از هدر رفتن بی مورد و اتمام کیفیت پایین جلوگیری کنیم. همچنین ممکن است ابعاد پانل های انتخاب شده نقطه آغازین برای طراحی نما یا سقف ها باشد. پانل هایی با ابعاد مختلف را می توان برای دستیابی به جلوه های ویژه مخلوط کرد.

 

در پروژه کیمیاگر ، که توسط معماران Reid طراحی شده است ، سقف و نما به یک عنصر متصل می شوند که یک بار و رستوران محبوب واقع در روبروی مرکز معروف Lowry ، در مدیا سیتی ، سالفورد ، انگلستان را پوشش می دهد و از آن محافظت می کند. این روبان طلایی تقریباً از 2000 متر مربع از اسلب های طلایی رنگین کمان ElZinc ساخته شده است.

روی می تواند تا سقف 100 سال در پشت بام ها و نماها دوام داشته باشد و قابل بازیافت است

اگرچه این تعداد با توجه به شرایط خاص هر پروژه ممکن است متفاوت باشد ، روی معمولاً بیش از 100 سال در بامها و نماها و حتی در مصارف داخلی بیشتر از این دوام دارد. تمام اقلام روی با حفظ خواص و ترکیبات خاص خود به طور کامل و نامحدود قابل بازیافت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید