[ad_1]

یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این ‌باره گفت: کرونا کشور را به طور جدی درگیر کرده است؛ برای رهایی از موقعیت و کاهش تبعات این بیماری لازم است مردم با سیستم همکاری کنند، در واقع دولت به تنهایی نمی‌تواند شرایط لازم را برای گذر از بحران فراهم کند.
نجفقلی ‌حبیبی گفت: این در حالی است که خیلی از مردم نسبت به سیستم مدیریتی بی‌اعتماد شده‌اند و به همین دلیل رابطه جامعه با حاکمیت تار شده است؛ وقتی مردم می‌بینند و در خبرها می‌خوانند که خانه فلان مسئول ۶۰ میلیارد تومان قیمت دارد و بهمان شخص هم ماشین چند میلیارد تومانی سوار می‌شود، چطور می‌توان توقع همراهی داشت؟ در واقع سرمایه‌داری افسارگسیخته به اعتماد عمومی لطمه وارد کرده است.او توضیح داد: با شروع دوباره تحریم‌ها‌ زندگی برای مردم سخت‌تر شده است و سفره‌هایشان روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود. حالا در چنین شرایطی هر روز یکی از مدیران مهم کشور را در دادگاه می‌بینند و پیش خود می‌گویند، اگر وضع کشور بد است‌، چطور این همه پول ملی با اختلاس و رانت به جیب این و آن می‌رود و اگر وضع خوب است که خب دولت و سایر نهادها بیت‌المال را برای کاهش دردهای مردم هزینه کنند. این شرایط از نگاه جامعه‌شناسی این پیام را می‌رساند که شکاف عمیقی بین مردم و سیستم به وجود آمده است.
او ادامه داد: انقلاب اسلامی بر اساس رعایت اصول اسلامی بنا شده است و از اول قرار نبود دارایی‌های کشور با رانت و… حیف و میل شود. به نظرم تصمیم‌گیران باید با همتی بسیار تلاش‌های لازم را برای فسادزدایی انجام دهند و این پیام را به جامعه ارسال کنند که نزد حاکمیت هیچ موضوعی مهم‌تر از آرامش و آسایش مردم نیست.نجفقلی ‌حبیبی در  پایان گفت: مردم ایران صبور و نجیب هستند و اگر احساس کنند عدالت در کشور پابرجاست و مسئولان تلاش لازم را برای کاهش مشکلات انجام می‌دهند، در هر شرایط پای نظام می‌مانند.

 

[ad_2]

Source link