دوره تخصصی سئو

آموزش تخصصی سئو تعریف پارامترهای URL در GSC
برخی از سایت ها (بیشترین مشاغل در تجارت الکترونیکی) با افزودن پارامترهای خاص به URL ها ، محتوای یکسانی را در چندین URL مختلف در دسترس قرار می دهند. اگر تا به حال به صورت آنلاین خرید کرده اید ، احتمالاً جستجوی خود را از طریق فیلترها محدود کرده اید. به عنوان مثال ، شما می توانید “Amazon” را در Amazon جستجو کنید ، و سپس جستجو را بر اساس اندازه ، رنگ و سبک اصلاح کنید. هر بار که اصلاح می کنید ، URL کمی تغییر می کند:
برجسته = سبز + لباس و cat_id = 1 و جلسه = 123 $ اعتراض = 43
چگونه Google می داند کدام نسخه از URL را برای جستجوگران ارائه دهد؟ Google کاملاً به خوبی می تواند آموزش عملی سئو URL نماینده را مشخص کند ، اما شما می توانید از ویژگی Parameters URL در Google Search Console استفاده کنید تا به Google بگویید دقیقاً چگونه می خواهید با صفحات شما رفتار کند. اگر از این ویژگی برای گفتن به Googlebot “هیچ URL با پارامتر ____ خزیدن” استفاده نمی کنید ، در اصل شما می خواهید این محتوا را از Googlebot پنهان کنید ، که می تواند منجر به حذف آن صفحات از نتایج جستجو شود. این چیزی است که شما می خواهید اگر این پارامترها صفحات تکراری ایجاد کنند ، اما اگر می خواهید این صفحات نمایه شوند ایده آل نیست.

آیا خزنده ها می توانند همه مطالب مهم شما را پیدا کنند؟
اکنون که از برخی روشهای اطمینان از دور نگه داشتن خزندههای موتور جستجو از محتوای بی اهمیت خود مطلع هستید ، بیایید دوره آموزش سئو در مورد بهینه سازیهایی که به Googlebot کمک می کند صفحات مهم شما را پیدا کند بیاموزیم.

گاهی اوقات یک موتور جستجو قادر است قسمتهایی از سایت شما را با خزیدن پیدا کند ، اما ممکن است به همین دلیل صفحات یا نیو سئو بخشهای دیگر پنهان باشند. اطمینان از اینکه موتورهای جستجو قادر به کشف تمام محتوایی هستند که می خواهید فهرست بندی شوند و نه فقط صفحه اصلی شما بسیار مهم است.

این را از خود بپرسید: آیا ربات می تواند از طریق وب سایت شما عبور کند ، و فقط به آن دسترسی ندارد؟

درب سوار شده ، نمایانگر سایتی است که می توان به آن خزید اما نمی توان از آن خزید.
آیا محتوای شما در پشت فرمهای ورود به سیستم پنهان است؟
اگر قبل از دسترسی به محتوای خاص به کاربران نیاز دارید که وارد سیستم شوند ، فرم ها را پر کنند یا به نظرسنجی ها پاسخ دهند ، موتورهای جستجو آن صفحات محافظت شده را نمی بینند. یک خزنده قطعاً وارد سیستم نمی شود.

آیا به فرم های جستجو اعتماد می کنید؟
ربات ها نمی توانند از فرم های جستجو استفاده کنند. برخی از افراد بر این باورند که اگر جعبه جستجو آموزش خصوصی سئو را در سایت خود قرار دهند ، موتورهای جستجو قادر به یافتن هر آنچه بازدید کنندگان آنها جستجو می کنند می شوند.

آیا متن در محتوای غیر متنی پنهان است؟
از فرم های رسانه ای غیر متنی (تصاویر ، ویدئو ، GIF و غیره) برای نمایش متنی که می خواهید نمایه سازی شود استفاده نمی شود. در حالی که موتورهای جستجو در شناخت تصاویر بهتر می شوند ، هنوز تضمینی وجود ندارد که بتوانند آن را بخوانند و درک کنند. همیشه بهتر است متن را در مارک صفحه وب خود اضافه کنید.

آیا موتورهای جستجو می توانند ناوبری سایت شما را دنبال کنند؟
همانطور که یک خزنده نیاز دارد سایت شما را از طریق پیوند به سایت های دیگر کشف کند ، به یک مسیر پیوند در سایت شخصی شما نیز نیاز دارد تا آن را از صفحه ای به صفحه دیگر هدایت کند. اگر صفحه ای دارید که می خواهید موتورهای جستجو آن را پیدا کنند اما از صفحه دیگری دوره آموزش سئو به آن پیوند داده نشده باشد ، به همان اندازه نامرئی است. بسیاری از سایتها با ایجاد ساختار ناوبری خود به سئوکار روشهایی که برای موتورهای جستجو غیرقابل دسترسی است ، اشتباه می کنند و مانع توانایی آنها در ثبت در نتایج جستجو می شوند.

تصویری از چگونگی یافتن صفحاتی که به آنها مرتبط می شوند توسط خزنده ها ، در حالی که صفحه ای که در پیمایش سایت شما به آن پیوند ندارد به عنوان یک جزیره وجود دارد ، غیرقابل کشف است.
اشتباهات معمول پیمایش که باعث می شود خزنده ها نتوانند همه سایت شما را ببینند:
داشتن یک پیمایش همراه که نتایج متفاوتی از پیمایش دسک تاپ شما نشان می دهد
هر نوع پیمایش که موارد منو در HTML وجود ندارد ، مانند پیمایشهای دارای JavaScript. گوگل در خزیدن و درک Javascript بسیار بهتر شده است ، اما هنوز روند کاملی نیست . روش مطمئن تر برای اطمینان از یافتن ، درک و نمایه سازی چیزی توسط Google قرار دادن آن در HTML است.
به نظر می رسد شخصی سازی یا نشان دادن پیمایش منحصر به فرد تدریس خصوصی سئو به یک نوع خاص از بازدید کننده در مقایسه با دیگران ، از نظر خزنده موتور جستجو گره خورده است
فراموش کردن پیوند دادن به یک صفحه اصلی در وب سایت خود از طریق پیمایش – به یاد داشته باشید ، پیوندها مسیری است که خزنده ها آموزش کامل سئو به صفحات جدید می روند!
به همین دلیل ضروری است که وب سایت شما دارای یک ناوبری روشن و ساختارهای مفید پوشه URL باشد.

آیا شما معماری اطلاعات تمیز دارید؟
معماری اطلاعات ، شیوه سازماندهی و برچسب گذاری محتوا در وب سایت برای بهبود کارایی و قابلیت جستجو برای کاربران است. بهترین معماری اطلاعات بصری است ، به این معنی که کاربران برای عبور از وب سایت شما یا یافتن چیزی نیازی به تفکر زیاد ندارند.

آیا از نقشه سایت استفاده می کنید؟
نقشه سایت دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: لیستی از URL ها در سایت شما که خزنده ها می توانند با استفاده از آنها محتوای شما را کشف و فهرست کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از Google یافتن صفحات با بالاترین اولویت شما ایجاد پرونده ای مطابق با استانداردهای Google و ارسال آن از طریق Google Search Console است. اگرچه ارسال نقشه سایت جایگزین نیاز به پیمایش سایت آموزش سئو مناسب نیست ، اما مطمئناً می تواند به خزنده ها کمک کند تا راهی به صفحات مهم شما بروند.

دیدگاهتان را بنویسید