بهترین آموزش جاوا اسکریپت چیست؟ دغدغه امروزه برنامه نویسان!

آموزش جاوا اسکریپت

و حل تمرین قدم اول این است که سلیقه یادگیری و علاقه خودتان رو پیدا کنید. 

خیلی از افراد هستند که برای آموزش جاوا اسکریپت اینجا کلیک کنید حتما باید در کلاس های آموزشی حضوری شرکت بکنند، خیلی از افراد هم هستند که علاقه دارند با ویدیو های آموزشی به صورت آنلاین یاد بگیرند و خیلی از دوستان هم هستند که حتما باید با مطالعه کتاب های آموزشی وارد بحث یادگیری بشوند.

آموزش جاوا اسکریپت رایگان

امروزه خیلی از افراد از جمله خودم با ویدیو های آموزشی به صورت آنلاین یاد می گیرند اما آموزش جاوا اسکریپت شما در تصمیم گیری نوع یادگیری، تقلید را کنار گذاشته و با علاقه و سلیقه خودتان عمل کنید. مسلط شدن در جاوا اسکریپت امروزه دوره های زیادی در زمینه یادگیری جاوا اسکریپت در سطح اینترنت وجود دارند ولی با وجود دوره های مختلف خیلی از افراد دنبال متخصص شدن در زمینه جاوا اسکریپت هستند!

آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور

به نظر شما مشکل کجاست؟ چرا خیلی از دوستان نمی توانند با دوره های در سطح اینترنت یک متخصص و مسلط واقعی بشوند؟! مشکلات آموزش جاوا اسکریپت بریم مشکلات یادگیری رو بررسی کنیم: منابع یادگیری جی اس مشکل اول اینجاست که نوع یادگیری هر فرد با افراد دیگر متفاوت است که در بخش قبلی به صورت کامل توضیح داده شد. اما نکته مهم تر اینجاست که خیلی از افراد بر این معتقد هستند که با تماشای یک دوره ویدیویی یا با شرکت در یک دوره یا مطالعه یک کتاب می توانند به تخصص برسند، در حالی که اینطوری نیست! جاوا اسکریپت به اندازه ای گسترده است که به هیچ وجه نمی توان فقط با یک منبع متخصص شد. پس نتیجه می گیریم که خودتان را به هیچ وجه به یک منبع آموزشی محدود نکنید و برای یادگیری خود از منابع متعدد استفاده کنید.

منبع برای یادگیری جاوا اسکریپت

داکیومنت هر زبان برنامه نویسی شما ار هر دوره آموزشی که استفاده کرده باشید، اگر از داکیومنت استفاده نکنید هرگز یک متخصص واقعی نخواهید شد. داکیومنت هر فریمورک یا زبان برنامه نویسی کامل ترین منبع برای یادگیری آن می باشد، البته به شرطی که زبان انگلیسی را تا حدی بلد باشید. به عنوان مثال داکیومنت زبان PHP وب سایت https://www.php.net/ برای آموزش جاوا اسکریپت هم می توانید از داکیومنت های موجود به آدرس های https://javascript.info/ و https://developer.mozilla.org/ استفاده کنید.

پس نتیجه می گیریم از هر دوره آموزشی که استفاده می کنید، به هیچ وجه از داکیومنت غافل نشوید. مثال های کاربردی جاوا اسکریپت + ویدئو کد های بقیه برنامه نویسان را بخوانید اگر من و شما یک پروژه ای را تعیین کرده باشیم که به صورت جداگانه توسعه بدیم، قطعا کدهای شما با کدهای من متفاوت خواهند بود. این به این معنی است که روش ها و الگوریتم های بسیار زیادی برای پیاده سازی هر مسئله وجود دارد.

وقتی شما کد های نوشته شده توسط یک برنامه نویس دیگر را می خوانید، یک الگوریتم و روش پیاده سازی جدیدی یاد می گیرید و این موضوع در یادگیری و تسلط شما تاثیر چشمگیری دارد. زیاد به باگ(مشکل) میخورم بنظرم باگ چاشنی برنامه نویسی است ? مطمئن باشید که در دنیای برنامه نویسی متخصص ترین افراد هم به طور مداوم با باگ مواجه می شوند،پس برخورد با خطا های برنامه نویسی در آموزش جاوا اسکریپت هیچ ارتباطی با ضعف و سطح پایین بودن شما ندارد.

وقتی با خطایی مواجه می شوید، به دنبال حل کردن آن می روید، در گوگل سرچ می کنید، از افراد متخصص می پرسید، تحقیق می کنید و …. بالاخره مطلب جدیدی یاد می گیرید. پس نتیجه میگیریم که هر چقدر که با خطا مواجه می شوید زده نشوید، چون (بنظرم) خیلی از مباحثی را که بلد نیستیم از جستجو برای رفع خطا یاد می گیریم. تفاوت متد های slice، splice و split در آموزش جاوا اسکریپت + ویدئو کد های بقیه برنامه نویسان را دیباگ کنید کد های بقیه برنامه نویسان را دیباگ کنید همان طور که در بخش قبلی در مورد خطا های برنامه نویسی گفته شد، با تلاش برای دیباگ(رفع خطا) مباحث جدیدی یاد می گیریم.

یک جمله معروفی بین برنامه نویسان وجود دارد: “ترجیح میدم خودم از صفر کدنویسی کنم تا این که کد های یه برنامه نویس دیگه رو ویرایش کنم!”. برنامه ای که توسط یک برنامه نویس دیگر نوشته شده است خواندن و درک کدها برای شما ممکن است کمی سخت باشد. اگر شما بتوانید کد های بقیه برنامه نویسان را خوانده و آن ها را باگ یابی کنید به این معنی است که ذر مباحث آموزش جاوا اسکریپت مورد نظر کاملا مسلط هستید.

برای این موضوع می توانید به سایت های مثل https://www.w3schools.com/js/DEFAULT.asp

یا سایت آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید