با خواص شگفت‌انگیز شوید آشنا شوید

[ad_1]

گروه علمی: شوید‌ گیاهی چهار فصل است که به راحتی پیدا می‌شود و مصرف آن در همه جای دنیا متداول است. گیاه شوید نوعی گیاه بومی مدیترانه و جنوب روسیه است، اما در اکثر نقاط جهان از جمله در آمریکای شمالی قابل کشت است.

فواید سلامتی

شوید سرشار از ریز مغذی‌ها است که فواید سلامتی متعددی را به همراه دارد. به عنوان مثال، یک وعده ۱۰۰ گرمی از شوید، ویتامین A. مورد نیاز شما را تامین می‌کند. ویتامین A. یک ویتامین محلول در چربی است که به شما در حفظ بینایی سالم، پوست خوب، عملکرد قدرتمند سیستم ایمنی، رشد و سلامت تولید مثل کمک می‌کند. همچنین می‌توانید ویتامین C. را در بدن خود افزایش دهید. شوید سرشار از آنتی اکسیدان‌های مهم است که به بدن شما در برابر عفونت‌ها نیز کمک می‌کند.شوید همچنین منبع مناسبی از فیبر و فولات برای تقسیم سلولی و تولید DNA و کلسیم برای استخوان‌های سالم، ریبوفلاوین برای عملکرد سلولی و منگنز و آهن است.

موارد مصرف دارویی

شوید از قرن‌ها پیش در طب سنتی آسیا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در حال حاضر، مردم برای مقاصد دارویی خاص از شوید استفاده می‌کنند، از جمله:

_اختلالات دستگاه گوارش

_از دست دادن اشتها

_بیماری کلیوی

_نفخ شکم

_تب و سرماخوردگی

_سرفه

_برونشیت

_بیماری عفونی

_شکایات کبد و کیسه صفرا

_اختلالات دستگاه ادراری

_بواسیر

_اسپاسم

_گرفتگی کلیوی

_بی خوابی و سایر اختلالات خواب

مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که شوید ممکن است دارای اثر ضد دیابتی باشد و همچنین برخی از مطالعات نشان می‌دهد که شوید ممکن است به شما در مدیریت کلسترول کمک کند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>