افزایش تقاضای پناهندگی در اتحادیه اروپا

[ad_1]

گروه بین الملل: شمار درخواست‌های پناهندگی ارائه شده به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه ژوئن به ۳۱ هزار و ۵۰۰ مورد رسید که نسبت به ماه مه، سه برابر شد.
دفتر حمایت از امور پناهندگی اتحادیه اروپا (EASO) اعلام کرد که تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در ژوئن با تقاضای پناهندگی کمتری در مقایسه با دو ماه نخست سال جاری میلادی و دوران پیش از شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه شدند. به طوری که در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ شمار درخواست‌های پناهندگی دریافتی توسط کشورهای اتحادیه اروپا ۳۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است.همچنین ارائه درخواست پناهندگی مجدد که پس از رد درخواست اولیه و از سوی پناه‌جویان حاضر در خاک کشور اروپایی ارائه می‌شود، در ماه ژوئن ۱۱ درصد کاهش یافته ولی در مقایسه با دوره پیش از شیوع ویروس کرونا حدود ۹ درصد افزایش یافته است.شهروندان سوریه و افغانستان همچون ماه‌های گذشته بیشترین تعداد درخواست‌های پناهندگی را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده‌اند و پس از آن‌ها، اتباع ونزوئلا و کلمبیا قرار دارند.گزارش دفتر حمایت از امور پناهندگی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که شمار تقاضا‌های پناهندگی پذیرفته شده در پی نخستین درخواست ارائه شده برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافته؛ به طوری که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ژوئن گذشته در مجموع با ۳۴ هزار و ۳۰۰ تقاضای پناهندگی موافقت کرده‌اند. با این حال، تعداد پرونده‌های بلاتکیف نیز به روند صعودی خود ادامه داده و به حدود ۴۲۶ هزار و ۷۰۰ مورد رسیده است.دفتر حمایت از امور پناهندگی اتحادیه اروپا در ماه مه گزارش داده بود که تعداد درخواست‌های پناهندگی ارائه شده در این ماه نسبت به پیش از شیوع ویروس کرونا ۸۴ درصد افت کرده بود.در ماه آوریل نیز تنها هشت هزار و ۷۳۰ تقاضای پناهندگی به کشورهای اتحادیه اروپا تقدیم شده بود که پایین‌ترین سطح ماهانه پس از سال ۲۰۰۸ به شمار می‌رفت و ۸۷ درصد پایین‌تر از ماه‌های ژانویه و فوریه بود.با این حال، دفتر حمایت از امور پناهندگی اتحادیه اروپا پیش‌بینی کرده که شمار متقاضیان پناهندگی از کشورهای اتحادیه اروپا در ماه‌های باقی‌ مانده از سال، دوباره روند صعودی به خود بگیرد.
این در حالی است كه   تعداد کسانی که در هشت ماه نخست سال جاری میلادی از کانال مانش عبور کرده‌اند تا خود را به بریتانیا برسانند، در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته رشدی ۵ برابری را نشان می‌دهد. از ابتدای سال جدید میلادی تا کنون حدود ۴ هزار و ۳۴۳ نفر با قایق‌های کوچک خود، از کانال مانش گذشته‌اند و وارد خاک بریتانیا شده‌اند. این در حالی است که در مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی تنها ۸۵۷ نفر از این طریق وارد بریتانیا شده بودند.بسیاری از این افراد در سال ۲۰۱۹ میلادی خود را ایرانی معرفی کرده بودند. در هشت ماه سال جاری میلادی نیز بار دیگر ایرانی‌ها گروه بزرگی از این مهاجران را تشکیل می‌دادند، با این وجود امسال از کشور‌های مختلف آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه بیش از گذشته در میان این مهاجران دیده می‌شود.
تعداد فزاینده‌ای از مهاجران امسال، سوری یا از سایر کشورهای جنگ زده مانند یمن، افغانستان، سودان و کشورهای آفریقای غربی هستند.

 

[ad_2]

Source link

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet