ارسال تجهیزات جنگی جدید تركیه به سوریه

[ad_1]

گروه بین‌الملل: «دیدبان حقوق بشر سوریه» گزارش داد که ترکیه یک کاروان نظامی جدید به سوریه ارسال کرده است.

سایت این سازمان؛ در این خصوص نوشت که ترکیه از گذرگاه مرزی «کفرلوسین» در شمال استان «ادلب» (شمال غرب سوریه) این کاروان را به سوری ارسال کرده و شامل ۲۵ خودرو از جمله کامیون و ماشین‌هایی بوده که با خود توپ‌ جنگی سنگین، تانک و خودروهای ضدگلوله حمل می‌کردند. این کاروان به سمت منطقه موسوم به «پوتین-اردوغان» حرکت کرده است. طبق گزارش دیدبان، با ادامه گسیل کاروان‌های ترکیه به خاک سوریه پس از اعلام آتش‌بس جدید در این کشور، شمار خودروهایی که این کشور به سوریه ارسال کرده است تا به امروز به ۳۹۳۵ دستگاه رسیده است.

در همین حال، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا تاکید کرد، ایالات متحده قصد ندارد برای همیشه در سوریه باقی بماند اما جدول زمانی برای خروج نیروهایش از این کشور تعیین نکرده است.  به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، ژنرال کنت مکنزی ، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» در ویدیو کنفرانس موسسه خاورمیانه در واشنگتن گفت: نمی‌دانم تا چه زمانی در سوریه می‌مانیم اما روشن است که تا ابد آنجا نخواهیم ماند. وی افزود: در مقطعی باید آنجا را ترک کنیم. این امر مطابق تصمیمی سیاسی خواهد بود و ما آماده‌ایم در صورت صدور دستور به آن عمل کنیم. پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه خبر داد، اما تأکید کرد برخی از آنها برای “محافظت” از میادین نفتی در این کشور باقی خواهند ماند. وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرده که قصد دارد حضور نظامی خود در شمال شرقی سوریه را به بهانه جلوگیری از دسترسی تروریست‌های داعش به میادین نفتی تقویت کند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>