یک مرد پیاده گذشته یک نقاشی از نگرانی در انتظار پدر و مادر در مولداوی سرمایه Chișinău, 2014. عکس: Misha_Tokyo / فلیکر. CC BY 2.0

این مقاله ممکن است از طریق همکاری با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان

جمهوری مولداوی است با برکت خفیف آب و هوا, مناظر روستایی, محبوب, شراب و خالی روستاها. مولداوی در حال ترک یکهو; کشور خود در حال حاضر یکی از سریع ترین کاهش جمعیت در جهان است. فقر مداوم تحول سیاسی و عمیقا تعبیه شده فساد را متقاعد بسیاری به خرید یک بلیط یک طرفه. برخی از تبدیل به فصلی اقتصادی مهاجران بازگشت برای چند ماه در هر سال است. دیگران بسیاری از آنها بسیار تحصیل کرده ترجیح می دهند به ترک برای خوب است. با توجه به افزايش مطالعه از سال 2016 اگر بدون اقدامات موثر صورت گرفته توسط مولداوی دولت به منظور بهبود کیفیت زندگی در 15 سال جمعیت این کشور تخمین زده می شود در کمتر از سه میلیون می تواند با کاهش 24 درصد است.

آن را سخت برای ایجاد تعداد دقیق از مولداوی زندگی و کار در خارج از کشور. اداره ملی آمار تخمین می زند حدود 800,000 اما تعداد می تواند به عنوان بالا به عنوان دو میلیون هنگامی که شمارش کسانی که در سمت چپ این کشور با استفاده از یک گذرنامه دیگر. مولداوی به رسمیت می شناسد متعدد شهروندی و بسیاری از شهروندان مولداوی می تواند ادعا اتحادیه اروپا گذرنامه از کشور همسایه رومانی (هر دو کشور متحد شدند بین 1918 و 1940.)

تقریبا 80 درصد از کسانی که مهاجرت بین 18 تا 35 سال افزایش فشار بر اقتصاد محلی به عنوان جمعیت در سن کار کاهش می یابد. با توجه به بانک جهانی 40 درصد از کسانی که مهاجرت کرده اند آموزش عالی کمک به این کشور را “فرار مغزها.” بسیار شبیه به این کشور در جغرافیای سیاسی وضعیت مولداوی’ مهاجرت تنظیمات تقسیم شده بین شرق و غرب; 80 درصد از مولداوی مهاجران متمرکز در سه کشور: فدراسیون روسیه و ایتالیا و پرتغال.

در نور از تغییرات سیاسی اخیر در حال حاضر زمان مناسبی برای در نظر گرفتن اثرات ناشی از این مهاجرت توده در مولداوی به سیاست داخلی. جوان هستند مولداوی در خارج از کشور هنوز متعهد به مبارزه برای آینده ای بهتر در یک کشور آنها را پشت سر گذاشت ؟ بود مهاجرت برای آنها نشانه ای از استعفای امید تغییر در خانه ؟ و آیا مهاجرت جوانان غارت کشور شانس خود را برای فشار از بی اعتبار نخبگان و رسیدن به مدت تغییر دهید ؟ من به صحبت کرد چند مولداوی زندگی در خارج از کشور به درک دیدگاه های خود را.

“من گاهی اوقات کمی از این افراد جوان در غرب بودند که هرگز در مواجهه با ایده خروج از کشور خود را به دلیل آنها نمی باید هر گونه آینده وجود دارد… من حدس می زنم آن را دشوار است برای آنها را به درک ما می گوید:” Ana (مستعار), a 33-year-old مولداوی شهروند است که در دهه گذشته را صرف زندگی خود را در یونان.

همیشه پس از دست دادن مادرش به سرطان در سن نه آنا رویای تبدیل شدن به یک دکتر. سال از سخت مطالعه پرداخت می شود زمانی که او بستری شد به دانشکده پزشکی در Chișinău مولداوی سرمایه است. “من استفاده می شود به سختی بنابراین انتظار نیست این مرحله جدید به آسان” به یاد می آورد آنا که دو خواهر و برادر جوان تر باقی مانده در خانه خود را ایجاد کرد. “من هنوز هم تا به حال به مراقبت از آنها را به عنوان پدر من تا به حال سمت چپ برای مسکو برای حمایت از ما. من استفاده می شود به کار به عنوان یک پرستار در حالی که برای, اما با حقوق و دستمزد از 2000 Lei (حدود €100) آن را غیر ممکن بود برای صرفه جویی در هر چیزی. بنابراین من تصمیم به رفتن خارج از کشور.”

آنا تصمیم به مهاجرت آمد و چند سال قبل از مولدووا امن یک رژیم بدون ویزا با اتحادیه اروپا در سال 2014. “گرفتن ویزای کار برای یک کشور غربی بود که بدون هیچ زحمتی وجود دارد و کمتر سازمان در برخورد با این نوع از موضوع نسبت به امروز. من نظر خودم را بسیار خوش شانس است که من یک کار تابستانی در یونان. من انجام نمی دهد هر چیزی مربوط به مطالعات من اما من پرداخت می شود بسیار بیشتر از زمانی که من یک پرستار در مولدووا, بنابراین من تصمیم به ماندن طولانی تر و صرفه جویی بیشتر. من می دانستم که من می تواند تبدیل به یک مهاجر غیر قانونی اما در آن نقطه من نمی تواند هر گونه شانس بقا در بازگشت به خانه. نه من در حال حاضر 13 سال بعد” آمده آنا با لبخند غمگین.

این چشم انداز تیره و تار به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در میان مولداوی مهاجران دارای پیامدهای خود را برای کشور و سیاست های انتخاباتی. با توجه به دنیس Cenusa یک علوم سیاسی محقق در Justus-Liebig-Univerität در گیسن آلمان “مهاجرت پیری هر دو نیروی کار و استخر از رای دهندگان. در نتیجه سیاسی انتخاب و رفتار انتخاباتی از رای دهندگان نشان می دهد بیشتر بی میلی نسبت به نظراتش و سیاستمداران است. علاوه بر این رشد مهاجرت از جوانان تحت تاثیر فعالیت های سیاسی باقی مانده جمعیت جوان که تمرکز تلاش خود را به جستجو برای فرصت های خارج از کشور به جای بهبود وضعیت در صفحه اصلی از طریق بالاتر مدنی و یا فعالیت سیاسی و یا مشارکت.”

اما برخی از افراد جوان که تصمیم به باقی می ماند و یا حتی بازگشت به مبارزه برای یک مولداوی با چشم انداز بهتر. بیست و شش سال, Dorin Frăsâneanu یکی از آنها است.

“هنگامی که من سمت چپ من نمی خواهم به عقب می آیند. اما در زمان من یاد گرفتم که هرگز نمی گویم هرگز” آغاز می شود Frăsâneanu که اول سمت چپ مولداوی ده سال پیش برای تحصیل در انگلستان در یک HMC بورس تحصیلی قبل از تحصیل در فرانسه و روسیه است. سفر خود قرار داده و او را در تماس با اعضای مولداوی زیادی در خارج از کشور به ویژه در روسیه و اسرائیل است. “من شنیده ام بسیاری از وحشتناک داستان” به یاد Dorin که تصمیم در کریسمس سال 2018 که او می خواست برای انجام کاری به آنها را تغییر دهید. Frăsâneanu در نهایت به طور خلاصه بازگشت به مولداوی به اجرا به عنوان یک نامزد برای طرفدار اروپا مخالفت بلوک اکنون در فوریه 2019 انتخابات پارلمانی است. Dorin اجرا به عنوان یک نامزد در حوزه 51 به نمایندگی از شهروندان ساکن در کشور با توجه شرق مولداوی (پارلمان این کشور شامل سه جمله کرسی متعلق به خارج از کشور). او در نهایت در زمان 27.15% از رای, در آینده, دوم پس از Gheorghii, Para, نامزد طرفدار روسیه و حزب سوسیالیست (PSRM).

پاره های این معنا از اجازه دادن به او را تشکیل پایین با برنده شدن در انتخابات Dorin نمی پشیمانی مبارزه در نام خود را. تجربه به سادگی او را بیشتر کنجکاو در مورد بازگشت به مولداوی یک روز به منظور کار در خدمات عمومی. او می گوید او می خواهم فقط محتاط در مورد شرایط.

شرایط تغییر مدت کوتاهی پس از آن انتخابات که اکنون و PSRM احزاب به طور غیر منتظره رای دادند هم به ضربه منفور حاکم حزب دموکرات مولداوی (DPM). آنها با تشکیل یک ائتلاف حاکم تحت Maia Sandu که اعلام کرد به عنوان نخست وزیر که مولداوی بزرگترین چالش این بود که “مردم باور نمی کند و این کشور را ترک کنند.” بر این اساس Sandu دولت اقدام به جذب اعضای خارج از کشور به خدمات عمومی در مولدووا. در ماه نوامبر سال 2019 طرفدار دولت های اروپایی به رهبری Maia Sandu اخراج شد در هیچ اعتماد به نفس حرکت آغاز شده توسط PSRM بیش از یک شکست برای اجرای اصلاحات قضایی. دولت فعلی تشکیل شده عمدتا از مشاوران سابق رئیس جمهور ایگور Dodon در حال حاضر آماده سازی خود برای پیشنهاد خود را برای انتخاب مجدد در سال 2020 است. به عنوان او در سال 2016 انتخابات ریاست جمهوری Dodon خواهد شد به احتمال زیاد به صورت مایع Sandu که آمد دوم با 47.82 درصد از کل آرا اما با متمایز اکثریت در میان مولداوی در خارج از کشور به استثنای روسیه است.

“خارج از کشور می تواند تصمیم گیری رای در سال 2020 انتخابات ریاست جمهوری. این گروه از رای دهندگان مهم تر است به اپوزیسیون نسبت به حزب حاکم که با استفاده از سرمایه گذاری های عمومی برای متقاعد کردن رای دهندگان در خانه,” توضیح می دهد Cenusa. “برای سال 2020 انتخابات ریاست جمهوری, حزب حاکم ممکن است سعی به تحریک فعالیت های سیاسی در میان مولداوی کار مهاجران در روسیه به متعادل آرا عرضه شده توسط مهاجر در غرب است.” او می گوید.

آن باقی مانده است دیده شود که آیا این قالب به مولداوی خارج از کشور خواهد پرداخت. آنچه مسلم است این است که آنها فقط می تواند اهمیت رشد کند اگر این کشور روند مهاجرت جوانان همچنان ادامه دارد.

“مردم خسته از وضعیت سیاسی” خلاصه Dorin. “پیوسته به تعویق افتادن اصلاحات باعث می شود آن را بسیار دشوار است برای اعتماد مردم به سیاستمداران است. وجود دارد یک خوش لحظه [سال گذشته] زمانی که دولت از oligarch [ولاد] Plahotniuc جایگزین شد اما پس از آن… آنچه بعد اتفاق افتاد ناامید کننده است. من را انتخاب کنید برای خوش بینی باقی می ماند. من فکر می کنم” او می افزاید: با یک لبخند مرموز.

در مقابل آنا تمایلی به صحبت در مورد سیاست. حتی اگر او هرگز ملاقات Dorin و زندگی خود را به مدار نمی تواند متفاوت تر شده اند و سهام او و نگرانی های خود را. “من به دنبال اخبار اما به صداقت, من خیلی کمتر از قبل. [سیاستمداران] انجام هر کاری که آنها می خواهند بیش از وجود دارد. من می خواهم به بازگشت به مولداوی یک روز من عمیقا دلتنگ اما من نمی خواهم فرزندانم به رشد در یک کشور فاسد شده است که آیا در مورد مراقبت از مردم خود” او اعلام کرد.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش مولداوی به بحران سیاسی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de