Erick Kabendera مربیگری روزنامه نگاران. عکس Pernille Bærendtsen مورد استفاده با اجازه.

در فوریه 24, 2020, تانزانیا روزنامه نگار مستقل Erick Kabendera از زندان آزاد شد اما چهره جریمه به اتهام پولشویی و فرار از پرداخت مالیات.

تحت محاصره روزنامه نگار وارد شده به درخواست معامله با Kisutu ساکن دادستانی دادگاه در دارالسلام تانزانیا پس از گذراندن هفت سال پشت میله های زندان با توجه به گزارش های مختلف Swahili. در طول زمان خود را در زندان Kabendera رد شد پزشکی توجه بود و مانع از حضور در تشییع جنازه مادرش که فوت کرد در حالی که او در حال ورشکستگی در زندان است.

در جولای 29, 2019, شش لباس شخصی پلیس با زور و اجبار حذف Kabendera از خانه خود در دارالسلام و او را به پلیس بازداشت کرده است. پلیس می گویند Kabendera تا به حال موفق به اطاعت از احضار به بررسی وضعیت خود تانزانیا شهروندی است. اما مقامات به زودی تغییر مسیر و متهم Kabendera پول شویی فرار از پرداخت مالیات و سازماندهی نامشخص جنایات. این نوع از جرائم مالی مانع او از این گزینه از وثیقه.

به عنوان یک روزنامه نگار Kabendera شده است انتقادی از رئیس جمهور تانزانیا جان Magufuli دولت است و صحبت کردن در حمایت از آزادی مطبوعات. فعالان حقوق بشر دیدم Kabendera دستگیری به عنوان یک راه برای القای ترس در میان روزنامه نگاران و دیگران انتقاد از حزب حاکم و دولت فعلی است.

روز پس از آزادی برجسته و نویسنده و مقاله نویس Elise Eyakuze نوشت: در نامه ای به Kabendera در شرق آفریقا:

Erick من دعا می کنم که شما در حال مراتب به عنوان به خوبی به عنوان شما می توانید. این یک شوک بود البته به شنیدن از شما دستگیری به اتهام پول شویی فرار از پرداخت مالیات جرم است اما نه به طور کامل غیر منتظره با توجه به شرایط دشوار است که رسانه ها مواجه است. آزادی بیان همواره خطرناک, کسب و کار, تانزانیا که بدون استثنا. اما ما تا به حال ما halcyon روز ما نیست ؟

بدون عدالت برای Kabendera

Kabendera خانواده و هواداران استقبال از خبر آزادی, اما این واقعیت است که او تا به حال به پرداخت جریمه سنگین برای آزادی خود و اعتراف به گناه در این جرائم اقتصادی هزینه شد یک ناامیدی بزرگ. بسیاری ابراز نگرانی خود را در رسانه های اجتماعی چگونه در مورد او به کار گرفته شد.

سازمان عفو بین المللی برای شرق و جنوب آفریقا در توئیتر خود نوشت:

سازمان یافته جرم و جنایت شارژ کاهش یافته بود اما Kabendera بود به جرم فرار از پرداخت مالیات و پول شویی اتهامات و او جریمه در مجموع 273 میلیون تانزانیا شیلینگ ($118,000 دلار ایالات متحده) با توجه به شهروند.

Muthoki Twins, کمیته محافظت از روزنامه نگاران کشورهای جنوب صحرای آفریقا نماینده گفت:

ما ضمن استقبال از پایان Erick Kabendera را نزدیک به هفت ماه حبس به اتهام بودند که شفاف تلافی انتقادی خود را منتشر میکند. … اما ما عمیقا نگران آن است که حتی پس از چند ماه در بازداشت بدون چشم انداز وثیقه که در طی آن او دچار بیماری و از دست مادرش Kabendera را مصیبت است و در عین حال بیش از عنوان این cripplingly جریمه های سنگین ادامه به قطع بیش از سر خود را.

با توجه به CPJ, “دادگاه دستور داد Kabendera به پرداخت جریمه نقدی از 100 میلیون تانزانیا شیلینگ ($43,000) برای پول شویی شارژ خوب 250000 هزار و شش ($108) برای فرار از پرداخت مالیات اتهام و 173 میلیون شیلینگ ($75,000) در جبران خسارت برای فرار از پرداخت مالیات.”

Kabendera در حال حاضر پرداخت می شود برخی از این جریمه اما باقی مانده فرار از پرداخت مالیات جبران خسارت باید پرداخت بیش از یک دوره شش ماهه با توجه به سی و یک بیانیه از تانزانیا مدافعان حقوق بشر ائتلاف محلی حقوق بشر ،

‘کلاش دولت’

شهروندان در توییتر صدا زنگ در شرایط Kabendera انتشار.

سیاستمدار مخالف Zitto کبو رهبر اتحاد برای تغییر و شفافیت (عمل Wazalendo) ملاقات با Kabendera در خانه اش در دارالسلام ساعت پس از انتشار و او در توئیتر خود نوشت:

نویسنده Kizito Makoye توییتی برای دفاع از Kabendera بی گناهی:

مشهور فعال حقوق بشر صاحب مهمانخانه و رستوران Mwangi کنیا شدت انتقاد کرد در Magufuli دولت در توییتر بیش از Kabendera مورد استفاده سواحیلی زبان هشتگ #UhaiNaHakiTanzania که به معنی “زندگی و حقوق تانزانیا”:

که باشگاه Magufuli حساب توییتر پاسخ داد:

هنوز هم از دست رفته هنوز پشت میله های زندان

در حالی که Kabendera پیاده روی رایگان, هنوز هم وجود دارد دیگر فعالان حقوق بشر و روزنامه نگارانی که در زندان باقی می ماند و یا گم شده است.

روزنامه نگار Azory Gwanda بود که بررسی پرونده قتل در Rufiji منطقه رفت از دست رفته در ماه نوامبر 2017. در ماه جولای سال 2019 تانزانیا وزیر خارجه Palamagamba Kabudi اعلام کرد در طول یک مصاحبه بی بی سی که Gwanda مرده بود جرقه خواسته برای رسیدگی به شرایط از ناپدید شدن مرموز و ادعا مرگ است. اما از طریق یک سخنگوی دولت Kabudi بعد انکار کرد که این روزنامه نگار مرده بود.

فعالان حقوق بشر Tito Magoti و Theodory گیانی بودند که هر دو بازداشت شده در دسامبر 2019 باقی می ماند پشت میله های زندان به اتهام جرائم مالی. دادگاه موکول پرونده خود را برای پنجمین بار با توجه به حقوقی و حقوق بشر که در آن Magoti مشغول به کار به عنوان یک برنامه افسر.

دیده بان حقوق بشر به نام Magoti و گیانی را بازداشت مشکل به خصوص در ماه های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری در ماه اکتبر:

این دستگیری به عنوان تانزانیا حقوق بشر در ادامه به وخامت تحت ریاست جمهوری جان Magufuli. پس 2015, دولت در پایین ترک خورده جامعه مدنی با عبور سرکوبگر قوانین سانسور رسانه ها و دستگیری منتقدان دولت از جمله روزنامه نگاران و چند تن از سیاستمداران مخالف.

در سال گذشته پلیس دستگیر Erick Kabendera که نوشته بود برای چند بین المللی رسانه های نقد تانزانیا سیاست است. مانند Magoti او همچنین با اتهام غیر bailable جرائم از جرائم اقتصادی شده است و در بازداشت پس از ژوئیه گذشته در انتظار محاکمه است. اگر Kabendera مورد هر گونه نشانه Magoti همچنین می تواند به صورت چند ماه در انتظار محاکمه است.

این بازداشت ها به ویژه نگران کننده به عنوان تانزانیا چرخ دنده تا برای انتخابات بعد از این سال. به جای خفقان مخالفت دولت باید اجازه می دهد بحث سالم و حفظ آزادی بیان است که تضمین شده در قانون اساسی خود باشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im